Očkování - trojkombinace

27
15.1.05 21:59

Očkování - trojkombinace

Zdravim maminy a mam dotaz,
14. 2 . jdeme na ockovani.Dr nam nabidla zakoupeni jedne vakciny za 1400 Kč :? Mela by byt k miminku setrnejsi.Zajimalo by me, jakou mate s touto drahou vakcinou zkusenost.zda opravdu pomaha.
brezinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
15.1.05 22:24

Ahoj,
setrnejsi vakcina ma nizsi procento cetnosti nezadoucich ucinku, konkretne 0,2%, zatimco „bezna“ vakcina ma 12%. Za tech 1400Kc je tato vakcina navic spojena s vakcinou proti hepatitide B. Ta trojkombinace stala myslim okolo 1000Kc (teda 3×1000 za kazdou davku). Nezadouci ucinky jsou sice vetsinou nezavazne jako reakce v miste vpichu (bolestivost, zacervenani apod.), nebo celkove jako mirny vzestup teploty, plactivost a „protivnost“, apod., ale rekla jsem si proc malyho trapit, kdyz nemusim a tak jsem si priplatila radeji tu setrnejsi a musim rict, ze muj syn ani ja jsme ty tri injekce vlastne ani nezaznamenali :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.1.05 22:30

ahoj,
naše Michalka je poměrně odolné dítě, tak jsem se rozhodla vzít tu vakcínu hrazenou pojišťovnou… zatím absolvovala dvě dávky, poprvé jsem měla strach jak to zvládne, tak jsem hned od doktorky jela domů a pořád malou sledovala. A nic… takže podruhé jsem se nebála a navečer jsem ji vzala na dámský sraz - až do devíti byla milá, společenská, pořád něco vyprávěla - pak se nakojila a vytuhla, vzbudila se až druhý den v devět… ale je pravda, že pokud je mimi i normálně plačtivé a citlivé, vyplatí se penízky dát
Přeji ať to mrňousek i Ty dobře zvládnete.

• Nahlásit
  • Citovat
74
15.1.05 22:54

Ahoj, koupili jsme pro dceru všechny tři vakcíny šetrné a to z toho důvodu, že syn mojí kamarádky skončil po té obyčejné na jednotce intenzivní péče, protože upadl do komatu. Po té šetrné dcera neměla absolutně žádnou reakci. Určitě se vyplatí investovat do zdraví dítěte a raději nic neriskovat, pokud je ta možnost, tak si myslím, že by to měl rodič pro svoje miminko udělat. Zdraví Lucka + Lucinka 9m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
16.1.05 10:52

Ahoj,
já jsem si dokonce objednala tvz.hexavakcínu neboli šestikombinaci…sice stojí 1820Kč jedna dávka,ale třetí máme zadarmo,tak to zas takový rozdíl není…Jdeme teprve 1.2. a tak jsem na to taky zvědavá… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.05 15:47

Hexavakcína

My jsme si taky připlatili a objednali hexavakcínu. Informovala jsem se po různých známých doktorech a všichni doporučovali. Já myslela nejdřív, že se z nás doktoři snaží tahat penízky, ale mnoho lidí mne přesvědčilo, že je to pro mrňousky opravdu lepší, takže proč neinvestovat do zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.1.05 18:24

Hexavac

Ahoj, také já v:,–(ila na šetrnější řešení. Dokonce se mi podařilo sehnat 3 dávky levněji - pokud jsi z Prahy a nemáš to daleko na Žižkov, nech si napsat recept od Dr. Na žižkově je jedna malá lékárna (Chlumova 21, tel 222782302) a tam toto stojí 1227Kč jedna. Doporučuji nejdříve zavolat a objednat. Naše dcerka zvládla očkování na 1* a všem tyto šetrné vakcíny vřele doporučuji.

• Nahlásit
  • Citovat
880
17.1.05 10:19

my jsme se rozhodli že budeme očkovat obyčejnou vakcínou,pokud budou po prvním očkování nějaké problémy ty ostatní ji zaplatíme.Dokud tyhle drahé vakcíny nebyli očkovalo se jen obyčejnýma a taky jsme to přežili.Navíc pracuju ve zdravotnictví a tak vím jaké jsou vztahy mezi dodavatelskými firmami a lékaři.Sohlasím ale s tím ža pokud je miminko víc plačtivé a nevrlé tak 3 injekce snese lépe než několik žihadélek.
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
17.1.05 12:31

Ahoj, také jsem malé koupila Hexavac, jednak je šetrnější, jednak ušetříš 3píchnutí na hepatitidu. Levněji, tzn. kolem těch 1230Kč za jednu dávku se dá sehnat v celé síti lékáren Loyds, v Praze jich je minimálně pět, určitě jedna na Tišnově a tuším v každém větším městě taky aspoň jedna. Většinou mají internetové stránky, ale nepodařilo se mi už najít jejich seznam. Držím palce. Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
17.1.05 13:06

Ahoj,
tak u nas to probehlo uplne opacne :D :D

Nejdrive Marianka dostala normalni vakcinu, neplacenou, ale pak mela vecer tmavsi stolici a horecky, tak jsem volala na pohotovost a rekli mi, at radsi prijdeme, ze to muze byt zacinajici strevni vyroza 8O
Nakonec bylo vse v poradku a diky tomu, ze jsme tam tenkrat byli, tak pak na pozadani dostala uz tu 2 setrnejsi vakcinu zdarma :D :D :D :D

Poprve mela horecky tak 2-3 dny a po te setrnejsi vakcine jen zvysenou teplotu par hodin :roll:

Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.1.05 18:09

Náš chlapečekje má očkování za sebou a ani nevíme,že něco bylo.Prostě paráda.Platili jsme kolem 950Kč za jednu dávku(3×).Pozor !V jiné lékárně po mě chtěli 1200Kč.!( :lol: Nic nené nemožné!vydělává se i na dětech!).Kdyby mě dětská sestřička neřekla přibližnou cenu,asi bych pěkně naletěla.Katy

• Nahlásit
  • Citovat
198
18.1.05 12:18

ahoj holky před hodinkou jsem přišla od doktorky s malou a také jsem se informovala na hexavakcínu a sestra byla děsně nadšená že o to mám zájem takže mi přišlo že jsem snad asi první co se na to ptá a hned mi je objednala sice je budu platit najednou,ale to vůbec nevadí hlavně když šmudlince nebudu zbytečně ubližovat ,no ale nebýt této diskuse tak bych o žádné vakcíně nic nevěděla takže vám moc děkuji za informace které se šíří touto cestou a také vás budu informovat jak to malá snášela,ale jak na to slyším samou chválu tak určitě dobře zdraví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
1.2.05 13:23

Ahoj holky tak jsem byla dneska u doktorky a za 14 dní budeme očkovaný hexavakcínou a vyjde nás na 2800 kč za dvě vakcíny a tu třetí máme zdarma tak jsem moc ráda ještě ušetřím a doktorka byla moc ráda a říkala,že je ráda,že o to mám zájem a že dělám moc dobře ,ještě budu informovat jak to malá snášela :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
1.2.05 17:00

Ahoj holky! Nám dali tu šetrnou vakcínu rovnou a zdarma. Andulka na ní má nárok, protože měla porodní váhu pod kilo. Ale zřejmě bysme ji dostali i kvůli reakci, kterou měla na očkování na TBC. Místo vpichu se jí hodně zanítilo a několikrát ji to museli propíchávat a čistit.
Ta šetrná vakcína byla ale opravdu perfektní, nezaznamenala jsem ani minimální reakci.
Ahoj a držím palce!
Ali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
1.2.05 22:13

Ahojky,

taky jsem se rozhodovala, jakou vakcínu dát… Nakonec Dr. zkusil dát vakcínu hrazenou pojišťovnou a reakce nebyla žádná. Naštěstí!!! Ale nevím, zda se u těch dalších nerozhodnu pro vakcínu „šetrnější“… :wink:

Kari

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama