Kuřecí vývar a miminko

Anonymní
10.8.20 20:02

Kuřecí vývar a miminko

Zdravím všechny mám na vás otázečku chystám se uvařit svému osmiměsíčnímu synovi kuřecí vývar tudíž se ptám co vše tam mohu dát za koření? Př. Co zeleninový bujón, podravka atd? Díky za odpověď dneska jedu za maminku :) :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29934
10.8.20 20:03

Žádné. Zeleninu a kuře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2091
10.8.20 20:05

Bujón ne, podravku ne. V tomhle věku jsem dávala max. cibuli a bylinky (petžel, kousíček libečku) a zeleninu (mrkev, pastiňák, kousíček celeru).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21992
10.8.20 20:06

Zeleninu, maso, max. petrzel.
Si precti slozeni bujonu a podravek. Z toho normalne nevarim teda ani dospelym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3720
10.8.20 20:08

Boze ja nedavam bujon ani podravku ani dospelemu. Neni absolutne duvod a to mam vzdy silny vyvar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26621
10.8.20 20:08

Nedávala bych tam nic. Já tedy nedávám bujón ani podravku ani pro nás. Dávám maximálně sůl a libeček. Pro mimino bych nedala ani to. Povarit maso, přidat zeleninu. To úplně stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16469
10.8.20 20:10

Bujóny a podravku nedávám ani dospělým, fujtajksl. Do vývaru dávám kuřecí kostru, mrkev, petržel, kousek cibule a sůl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 20:16

Kuřecí vývar a miminko

No bujón taky nedávám ale nedávno ho měli v akci tak sem jich pár vzal hovězí, zeleninový atd ale to je jedno za mě jako za chlapa není nad lžičku podravky ta to vždy dobře doladí jen můj názor ale samozřejmě dám na vás holky a děkuji za názory ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4815
10.8.20 20:26
@Anonymní píše:
No bujón taky nedávám ale nedávno ho měli v akci tak sem jich pár vzal hovězí, zeleninový atd ale to je jedno za mě jako za chlapa není nad lžičku podravky ta to vždy dobře doladí jen můj názor ale samozřejmě dám na vás holky a děkuji za názory ;)

Ani ja jako chlap toto nepouzivam. Hrozne to zvysuje mnozstvi zkonzumovane soli. A ten malej to bude supat i ciste kure a zelenina. Fakt zadna sul a zadny koreni. Sobe to pak dochut dle libosti. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3296
10.8.20 20:27

Ok, ale dítěti z toho nevař. Je tam zbytečně moc soli a glutamát - jak se jednou naučí na glutamát, bude zle…
Tak ať malýmu chutná! :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
10.8.20 20:30

Zadne bujony, podravky a podobne hnusy bych nedavala ani sobe, natož dítěti. Proste udelej vyvar, dej tam zeleninu, muzes bylinky a sobe to pak dosol, opepri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
10.8.20 20:34

Já bych dala jeden bobkový list, pár kuliček nového koření, majoránku, libeček a kmín. Vše v malém množství. Vývar vařím doma často a masox ani podravku nepoužívám nikdy. Vývar se má správně pomalu táhnout několik hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60097
10.8.20 20:36
@Anonymní píše:
Zdravím všechny mám na vás otázečku chystám se uvařit svému osmiměsíčnímu synovi kuřecí vývar tudíž se ptám co vše tam mohu dát za koření? Př. Co zeleninový bujón, podravka atd? Díky za odpověď dneska jedu za maminku :) :mavam:

Zelenina kořenová, kuře, max dávám bobkový list a nove koření. Bujón do toho nepatří..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6216
10.8.20 20:46

A proč přidávat bujón do bujónu? :D Úplná zbytečnost - a to i ta Podravka. Osmahni maso/kosti na másle, zalij studenou vodou, přidej hromadu zeleniny (mrkev, cibuli, celer, petržel, dávám navíc jedno rajče), sůl, pepř, bobkový list a vař dlouho. Bohatě stačí a nic lepšího neznám :palec:
Jo a než se ro začne vařit, tak sbírám pěnu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8854
10.8.20 20:50

@bjetuschka na másle bych zrovna nic nesmažila, máslo má kouřový bod kolem 120°C, poté se z něj uvolňují rakovinotvorné látky. Musí být prepuštěné(ghí), pak je to zdravé :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama