Kůže/dáseň přes osmičku.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anony6m
Nováček 9 příspěvků 10.12.18 18:13
Kůže/dáseň přes osmičku.

Dobrý den, leze mi pomalu osmička a mam přes ní takový jakoby „váček“ z kůže která je docela měkká. Zub ale není celý venku tak vlastně „prořízl“ zatím jen část té kůže s kterou se ted dá jazykem hýbat, takže je možné pod tu kůži kde je už část zubu dostat kartáček. Chci se zeptat měl někdo stejný problém? Jinak moudrák nebolí a když dám na stranu tu „kůži“ a čistím to tak to bolí asi jen tím že s tím hýbu dost do strany. CHci se zeptat to ta kůže odpadne až ten zub ještě víc vyleze nebo jak_? :) děkuji moc za rady, k lékaři se zatím ještě moc nemám, byl jsem před měsícem na dentální hygieně a tam mi jen paní řekla že se mám snažit se tam dostat s kartáčkem. Ale ted jak ten zub povyrostl tak se víc té kůže „odlomila“ takže jí dám na stranu i jen jazykem. děkuji všem za případné odpovědi k tomu, co s tou kůží

Reakce:
Astyna88
Kecalka 353 příspěvků 10.12.18 18:18

Ahoj, já to tak mám také. Dáseň se mi pak ještě víc uvolnila a jako by zakrývá moudrák, ten leze už přes 5 let, ale ještě venku celý není :lol: dělal se mi tam bordel, takže čistit jednosvazkovým kartáčkem od Curaprexu, ten váček důkladně čistit. Jinak v pohodě. Jak to víc čistím, tak se ta dáseň k zubu víc přilepila.

oliš
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 10.12.18 18:53

@Anony6m Je to normální, takhle si moudrák dělá místo, ale je potřeba to opravdu důkladně čistit nebo než vyleze celý, tak může být zkažený.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 10.12.18 19:07

Asi je to normální, mně to jeden čas dělalo problémy a ta „kůže“ překážela v růstu, takže jsem musela několikrát k zubaři a on mi vždycky přebytečnej kus tý kůže, nebo dásně „upálil“, prostě něčim odstranil. :lol: A když zub popolezl, tak zas. Tebe to nebolí a místa tam máš asi dost, tak,jedině dobře. :palec: Teď mám kolem osmiček docela dost místa, tak každej den zajedu okolo celýho zubu mezizubním kartáčkem, fakt se tam usazuje dost jídla a normální kartáček, ani ústní voda to neodstraní. ;) Jestli ti tam ta kůže je nepříjemná, zeptej se, jestli by ti jí třeba neodstranili.

Anony6m
Nováček 9 příspěvků 10.12.18 21:14

Já jen že ještě včéra se s tím dalo hýbat jen kartáčkem ted už i jazykem, ale jak říkám nic nebolí ani ten moudrák jak leze. Jen je to takový nezvyk :D zítra koupím ten malý kartáček a tak třikrát denně to vyčistím at s tím není problém. Děkuji moc za vaše odpovědi

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >