Kynuté těsto do lednice

3227
5.7.20 19:37

Kynuté těsto do lednice

Aho, j nemám zkušenost, i ale tak teoreticky si myslím, že vykynuté těsto v pekárně,
když je ještě teplé, tak ho nemůžu dát do lednice, až po vychladnut, í je to tak? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23741
5.7.20 20:10

Proč bys dávala kynoucí těsto do lednice? Máš málo času a potřebuješ kynutí pozdržet? Někdo to dělá u kváskového, ale já ne, nechávám kynout při pokojové teplotě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20995
5.7.20 20:13
@pe-terka píše:
Proč bys dávala kynoucí těsto do lednice? Máš málo času a potřebuješ kynutí pozdržet? Někdo to dělá u kváskového, ale já ne, nechávám kynout při pokojové teplotě.

Já si dávám občas těsto do lednice, když chci ráno ušetřit čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3227
5.7.20 20:18

@pe-terka Chci ho mít nachystané na ráno, abych mohla dělat na snídani pečivo.
Když ho dělám v pekárně, trvá to cca 1,5 hodiny. Četla jsem že se dát do lednice může, ale nevyčetla jsem v jakém stavu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14527
5.7.20 20:23

Lepší chladit ještě před kynutím. Uplácala bych těsto mimo pekárnu, a to vrazila do lednice, kde ti trochu vykyne. Pak vyndáš, prohřeje se a dovykyne a pokračuješ. Dělám takhle kynutý koláč – vždycky půlku těsta nechám i dva dny v lednici, takže pak dělám čerstvý a neoschne nám to tu (resp. nesežereme to všechno naráz :lol: ).

Příspěvek upraven 05.07.20 v 20:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1978
5.7.20 20:23

Já si myslím, že to jde, ale přesný postup asi budeš muset vychytat metodou pokus omyl.

Mně pomalu kynuté věci z lednice vždycky vyjdou nejlépe, ale většinou peču impulsivně, tak se k tomu nedostanu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2319
5.7.20 20:46

Si dej suroviny do pekarny a pouzij funkci odlozeny start :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3227
5.7.20 20:54

@králíkovna To mě nenapadlo, děkuji, jsem fakt cvok :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49574
5.7.20 21:19

Davam bezne vychladle testo na pizzu do lednice. Teple do lednice nedavam. Ted co jsou prazdniny si delam dvojitou davku, pak upecu kolik potrebuju.
A zbytek si necham. Vecere hotova behem chvilky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3227
5.7.20 21:32

@Kelsey Děkuji,na pizzu jsem četla že se má dávat do lednice :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49574
5.7.20 21:36

A co mas za pekarnu? Mi hnaca testo kolem pul hodiny. Mam nejakou obycejnou sencor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3227
6.7.20 09:35

@Kelsey Mám taky obyčejnou - Zelmer, těsto je za půl hodiny, ale pak hodinu kyne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49574
6.7.20 10:01
@Tools píše:
@Kelsey Mám taky obyčejnou - Zelmer, těsto je za půl hodiny, ale pak hodinu kyne…

Aha, to ja prave ten program na kynuta testa mam kolem te pul hodiny a je to vc. kynuti.
Uz je to babicka pekarna. Kolikrat jsem ji chtela vyhodit, ze si poridim uni robota, pak mi to prijde lito, kdyz je takovy drzak a pracuje dobre. Pouzivam ji jen na kynuta testa. Ze rucne jsem lina to hnacat. A ona vzdycky udela krasne to testo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3227
6.7.20 11:28

@Kelsey Taky ji mám jen na kynutá těsta, kdo by se s tím patlal, těsto super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama