Rychlá a ohřívatelná jídla

1591
29.6.20 13:00

Rychlá a ohřívatelná jídla

Prosím o tipy na jídla, která můžu rychle připravit než vyrazíme ven a po návratu je jen ohřát v mikrovlnné troubě a budou pořád dobrá. Děkuji. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14792
29.6.20 13:06

Rizoto, špagety, hustá polévka. Většina omáček, guláš. Sekaná se dá dobře ohřát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
29.6.20 13:10
@P4ja píše:
Rizoto, špagety, hustá polévka. Většina omáček, guláš. Sekaná se dá dobře ohřát.

Zrovna guláš není to rychle připravené jídlo :mrgreen:. Sice se z většiny „dělá samo“, ale svůj čas to chce. Omáčky jaké? Protože u některých to je taky na dlouho. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14792
29.6.20 13:15
@Bandii píše:
Zrovna guláš není to rychle připravené jídlo :mrgreen:. Sice se z většiny „dělá samo“, ale svůj čas to chce. Omáčky jaké? Protože u některých to je taky na dlouho. :)

Tak klasickou omáčku, guláš můžeš udělat den předem. Aspoň se dobře rozleží. :) Jinak asi máme jiné pojetí času. Tyhle věci vařím v papiňáku, takže mě pomalé nepřijdou.

Jinak omáčku můžeš udělat, třeba rajčatovou, křenovou, sýrovou, kari. Ty jsou za chvíli. Záleží k čemu to chceš udělat. Doporučuji od Polhreicha takovou normální kuchařku. Rychlovek je tam dost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72356
29.6.20 13:18

@P4ja No, nevim, zrovna omacky mi prijdou z mikrovlnky hnusne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14792
29.6.20 13:26
@j.a.n.i1 píše:
@P4ja No, nevim, zrovna omacky mi prijdou z mikrovlnky hnusne.

Záleží, co děláš. My klasické máme nejradši druhý, třetí den, protože se pěkně rozleží. Pomalu prohřívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72356
29.6.20 13:56

@P4ja Ja ale prece nepisu, ze jsou hnusne ohrivane, ale ze jsou hnusne z mikrovlnky. Takze zakladazelky pozadavek na rychle ohrati nesplnuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14792
29.6.20 14:32
@j.a.n.i1 píše:
@P4ja Ja ale prece nepisu, ze jsou hnusne ohrivane, ale ze jsou hnusne z mikrovlnky. Takze zakladazelky pozadavek na rychle ohrati nesplnuji.

Nvm, dávám na nízký stupeň i do mikrovlnky. Nesmí se zprudka zahřát. Asi jako všechna jídla v mikrovlnce.

Tak holt zakladatelka bude muset udělat něco, co sní i za studena. Když je mikrovlnka problém. Těstovinový salát, zeleninový salát. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
29.6.20 15:29

@P4ja Mně mikrovlnka nevadí, proto jsem ji tam uvedla. :) Saláty se samozřejmě nabízejí také, ale šlo mi o teplá jídla. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14792
29.6.20 15:34
@Bandii píše:
@P4ja Mně mikrovlnka nevadí, proto jsem ji tam uvedla. :) Saláty se samozřejmě nabízejí také, ale šlo mi o teplá jídla. :)

Tak, jak vidíš, tak někomu se ekluje v tom ohřívat omáčku. :? I když já to tak dělám, jen ohřívám fakt pomalu.

No ještě mně napadlo, pokud nechceš vařit vůbec, tak na vodu kupujeme jídla od Express menu a je fakt dobré. Mám ho doma i pro případ, že nepůjde elektrika. Což se u nás tenhle týden hodí dokonce dvakrát :(. Na vařiči ho ohřeju za chvilku :)

Jinak mě ještě napadly zapečené těstoviny, kuskus atd. Ale nvm, kolik máte ráno času. Já většinou vařím na dva dny, tak ohřívám často. A nebo večer, abych ráno nic nemusela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13003
30.6.20 18:49

@Bandii ja myslim, ze se da dobre ohrat akoro vse, co neni minutka.
Omacky, karbanatky (bud ohrat nebo je mit pripravene k usmazeni, to je hned), ruzne polevky, burttgulas, nebo si pripravit teatovinovy salat na studeno, pomazánky, tousty, rizoto, pripadne si pripravit omacku na spagety a teatoviny jsou uvarene hned.. Možnosti je apousta ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama