Kyslík v letadle?

26.4.17 10:57

Kyslík v letadle?

Dobrý den,
tato diskuse sem asi úplně nepatří, ale už nevím, kam jinam se obrátit.
Chystáme se na dovolenou letecky a já jsem bohužel nemocná a potřebuji mít s sebou na palubě lékařský kyslík. Letecká společnost ale kyslík na palubě neposkytuje, nicméně uvádí, že je možné si vzít s sebou na palubu vlastní kyslík. Mám z toho strach. Normálně ho nepoužívám a nevím tedy, jaký je třeba. Chtěla bych si koupit úplně obyčejnou kyslíkovou lahev a mít ji prostě pro jistotu u sebe. Ale mám strach, že mě s ní letecká nepustí do letadla. Ty plechovky a nádoby jsou přece jenom pod tlakem. Napsali mi, že musím vyplnit nějakou žádost, ale neuvádějí tam, jaké nádoby mají povolené a jaké ne. Koupi nádoby bych samozřejmě probrala s doktorem, zda je pro mě vhodná. I jeho jsem se ptala, jak je to s cestováním a řekl mi, že společnosti kyslík nabízejí. Ale zrovna ta moje ne :( A koupit si letenku na jinou je jednou tak drahé. Nechci zůstat někde trčet na Ukrajině, kde přestupujeme s tím, že mě na další let nepustí. Prosím poraďte, pokud s tím máte zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

LKL
1118
26.4.17 11:10

S kym letis? Na cokoli nestandardniho s medicinskym duvodem je potreba mit: 1) pisemne potvrzeni od lekare v aj (nejlepe se spoustou razitek), 2) pisemne potvrzeni od letecke spolecnosti o tom jake instrukce ti dali. takze pokud mas cas, nejlepe to resit dopisem, v call centru ti neporadi a je to neprukazne. az pak poletis, treba byt ba letisti vcas, protoze to zabere spoustu casu navic na securite a tak
drzim palce!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 16:31

A hlavne pocitej s tim, ze letecka spolecnost bude chtit potvrzeni od tveho lekare vc diagnozy atd v anglictine a muze se stat, ze te stejne nakonec na palubu nepusti - je to na nich, jak se rozhodnou..

Nehlede na to, ze kdyby jsi mela potize na dovolene, zadna pojistovna ti to neuhradi, protoze jsi s problemem vycestovala..
Ja bych cestovani neriskovala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 16:52

Tak zase kdybych tohle mela resit, tak celej zivot sedim doma na zadku a umirala bych tak jako tak. Rozhodne se nenecham nemoci zlomit natolik, abych necestovala. Navic pojistit se muze i clovek chronicky nemocnej. Diky za radu, o papirech v aj vim, pracuju v cestovnim ruchu, tudiz i to, ze me nemusi pustit na pakubu vim taky. Zajimal me pouze nazor nekoho, kdo v letadle kyslik pouzival.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 21:11

@Radsijmenoneudavam ok v tom pripade je to na vas. a ano - chronicky ano, ale i to ma sva pravidla..

kazdopadne drzim pesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama