Trocha psychoanalýzy po ránu...

Anonymní
26.4.17 08:49

Trocha psychoanalýzy po ránu...

Dobré ráno, tak jsem došla k názoru, že potřebuju trochu rozebrat svou současnou situaci a jelikož jsem povaha extrovertní, dělá mi dobře, když se můžu svěřit - poradit se s ostatními. Možná by to bylo na deníček, ale potřebuju asi číst reakce hned a ne až po vydání deníčku a taky nevím, jestli se dá deníček napsat anonymně. Určitě mě v tomto povídání někdo pozná, chodím sem už spoustu let, ale prosila bych o zachování anonymity…
A o co tedy jde? jsem (respektive myslela jsem, že jsem) zdravá žena v nejlepších středních letech, žiji 11 let v naprosto spokojeném manželství, muž je skvělý ve všem (partner - milenec - otec - přítel), finanční problémy nemáme, ba naopak, mám dvě hodné šikovné děti, skvělou rodinu a přátele, práci na částečný úvazek tak akorát náročnou, abych se stihla unavit zdravě, nikoliv moc. Celý život jsem spokojená, šťastná, dětství krásné, střední škola, vysoká.. jasně, problémy se vyskytly, ale rozhodně jen takové ty klasické, nic závažného. Všichni známí o mě a celkově naší rodině tvrdí, že jsme nejharmoničtější lidi, které znají. Zní to dobře, že…
Mno. Před dvěma lety se mi jednou v práci neudělalo dobře, ztuhly mi ruce, nohy, brněla pusa, nemohla jsem dýchat, tvrdlo mi šíjové svalstvo.. jelikož jsem netušila, o co jde, kolegyně zavolala záchranku a páni doktoři mi napíchli magnezium a konstatovali, že šlo o tetanický záchvat. prý co bych chtěla, učitelka, dvě malé děti, zima, nachlazení, ať jim nenamlouvám, že jsem v pohodě. Což jsem podle mě byla, pravda, trochu nevyspalá a nachlazená, ale to přece není důvod ke zhroucení! nasadila jsem koňské dávky hořčíku, cca 2 týdny se z toho dostávala po fyzické stránce, pak dalšího půl roku řešila nějaké dozvuky (závratě atp.), neurologické a veškerá další vyšetření byla v pořádku. Byla jsem z toho docela rozhozená, jaktože já, vcelku sebejistá osoba, nohama stojící na zemi, s úžasným rodinným zázemím a vším okolo, dostanu tetanii? vysvětlila jsem si to tedy racionálně - prostě po svém ta´tkovi trpím nedostatkem hořčíku, s nervama to nemá nic společného. Hořčík jsem brala cca rok, ale nedělal mi dobře na trávicí ústrojí, tak jsem postupně tak nějak zapomínala si ho brát.. nejsem přece blázen, doktoři kecali, žádnou tetanii nemám.
O loňského podzimu jsem začla chodit na cvičení, které mě moc bavilo, jen mě v určitých polohách začly chytat křeče do nohou, do kyčlí a tak… občas - jednou za týden, dva, jsem si zobla Magne B6, aby se neřeklo. I nastane takhle minulá sobota v poklidu rodinné pohody na chalupě a já cítím, jak mi začínají tuhnout svaly na nohou, rukou… šíje… okamžitě a střelhbitě si rozpustím Magnosolv (po kterém mám ale megaprůjem, nicméně vím, že ted je to nutné), stáhnu se do ústraní, at mě nevidí děti a čekám. Dýchám, ač mám stáhnuté svalstvo v krku a je to na palici, vím, že se mi nic nestane, proto vědomě ovlivňuju dech a čekám, až zabere Magnosolv. Za chvíli cítím, že se maličko uvolňuju a padne na mě pekelná únava. Křeče pominou po cca 15minutách. Zbytek idylického víkendu prosedím na záchodě a proležím, protože jsem strašlivě unavená - to si pamatuju z minula. Jsem debil, měla jsem ten hořčík brát pravidelně, teď již to vím…
takže nástup na nemocenskou a dr se ptá - co chcete na uklidnění? Nic, mám hořčík ne… holt musím počkat, až se dooplní zásoby a to po minulé zkušenosti vím, že trvá dlouho. Spíte dobře? jasně, proč by ne, ještě neležím a spím. následky záchvatu jsou dost nepříjemné - dva dny necítím nohy, další dva dny ruce, motá se mi hlava, další dva dny mě rve krční páteř tak, že mi to přechází až k čelisti.. bolí mě celé tělo a jsem slabá. Objednávám se na neurologii - jaké léky berete? Mg. Ano, ale na uklidnění? Co furt mají s tím uklidněním??? Obě dvě lékařky radí antidepresiva, že je cns po tom záchvatu natolik rozdrážděná, že se k tomu mohou přidružovat další problémy.. předevčírem a včera jsem začala přemýšlet nad blbostma, dělá se mi slabo i přes den a dnes v noci to vygradovalo - ve 2 hodiny mě vzbudilo tak divoké bušení srdce, že jsem myslela, že mi vyskočí z hrudi. A je to tady, říkala jsem si, ony mě fakt ukecaly, že jsem nervově labilní… Měla jsem pravda zase průjem z toho hořčíku, takže jsem si říkala, že je to tím, ale nebylo to teda vůbec příjemné.. navíc jsem doma sama s dětmi, manžel je na služebce celý týden.
Slabá antidepresiva od obvodní dr mám ve skříňce… jako nejzsazší možnost.. jsem přece psychicky silná, potřebuju do práce, tam se vždycky rozptýlím, jenže fyzicky na tom nejsem úplně dobře a krotit v tomhle stavu bandu puber´táků nevím nevím, jak bych zvládla.. Nikdy jsem nereagovala na počasí, miluju podzim a plískanice, nevadí mi déšť a tma, naopak, nesnáším horko v létě, takže počasím by to být nemělo. Vím, že je dneska úplněk, ale i tak… Momentální otázka pro mě zní - mám začít užívat antidepresiva i s jejich vedlějšími účinky (chci se vrátit do práce co nejdřív, netuším, jak by na mě v začátcích působily, nechci si na nich vypěstovat závislost, je to svinstvo) nebo mám vydržet, i když ted už se tak trochu bojím toho, co mě v noci zase čeká.. at si ty panické stavy nepřivolám, že.. moc se pozoruju, nikdy mi nedělalo dobře sedět doma a moc přemýšlet 8)
Děkuji, kdo jste dočetli až sem a budu ráda za jakékoliv úvahy a postřehy, jak říkám, jsem ukecaná, otevřená a potřebuju společnost ;) Díky!

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

14175
26.4.17 08:57

Antidepresiva NIKDY NIKDY A NIKDY!!! Kdo ti to predepsal? Obvodni? To snad ma udelat psycholog na zaklade jasne diagnozi, ne?

Nenechavej se odbyt, ty zachvaty budou sotva pouze z nedostatku horciku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7454
26.4.17 09:01

Já si osobně myslím, že předepisovat léky na psychiku by měl psychiatr a ne jiný lékař. Takže bych se na tvém místě poradila ještě s psychiatrem. Obzvlášť proto, že z tvého příspěvku vyznívá, že necítíš psychické problémy, tak mi připadá zbytečné do sebe cpát antidepresiva bez odborného vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26518
26.4.17 09:02

PSycholog-psychoterapie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2565
26.4.17 09:04

No když nemáš tetanii tak co ti vlastně je? Asi bych zkusila ta antidepresiva brát. Ty se cítis psychicky dobre, ale tělo je asi jiného názoru. Hlavně doktoři by meli zjistit co ti vlastně skutečně je.

Příspěvek upraven 26.04.17 v 09:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.17 09:04

@warita ano, obvodní s tím, že by to bylo jen krátkodobě pro rychlejší rekonvalescenci cns, která je velice podrážděná a reaguje na podněty jinak, než normálně. ale dají se ad brát krátkodobě…? Jak mám ale zabránit obavám, navíc se mi zdá, že tělo reaguje samo, racionálně si vysvětlím, že to bude dobré, za pár dní následky záchvatu přejdou, a ono si stejně udělá co chce - zeslábne, buší mu srdce.. podotýkám, že je opravdu nechci brát a budu se snažit vydržet to na čaji pro uklidnění 8) dělám dobře? má někdo jiné zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
2206
26.4.17 09:06

Do ad bych určitě nešla. ano, může to být nějaký blok třeba z dětsví který si ani neuvědomuješ. pokud opravdu uvažuješ o něčem na sklidnění, radím bachovky-mě dostaly z hodně blbých stavů kdy to na ad bylo ale já je odmítla. jinak pokud věříš na věci mezi nebem a zemí, zkusila bych jít tímto směrem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.17 09:07

@reny14 jo to kdybych věděla, co mi je :-) Asi to tedy tetanie bude, ale z čeho vyšla, proč? Momentálně se psychicky dobře necítím, proto tento příspěvek a tyto pochybnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.4.17 09:09

@spiky01 jednou jsem Bachovky nechala namíchat dceři, měla problémy se škaredýma myšlenkama před usnutím, ale nemám pocit, že by jí nějak extra pomohly.. známá má výborné zkušenosti s akupunkturou, o té uvažuju…

• Nahlásit
  • Citovat
2565
26.4.17 09:11

No a nestačili by jen nějaké léky na uklidnění a ne hned antidepresiva? Třeba i léky na rostlinné bázi? Jestli ti řekli ze mas podrazdenou cns tak by nějaké léky na uklidnění rozhodne brala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2565
26.4.17 09:13

Já třeba měla panický stavy po prvním porodu. Koupila jsem si na uklidneni Persen je na rostlinné bázi, pomáhal akorat ja jsem byla furt strasne ospala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2206
26.4.17 09:14

Já měla bachovky od 4 lidí na míru ale jen od dvou mi sedly-je to o tom jak dobře to dotyčný umí a jak dobře dokáže odhadnout kde je problém (já měla hodně blbý dětsví, hlavně ze strany otce a po téhle linii jsem to řešila. když mi paní řekla že můj problém je matka tak jsem si ťukala an čelo ale byla to pravda). já třeba cítila nenávist a vztek a až pak mi paní řekla že dle ní to je spíš sebeobviňování (jiné bylinky) a podle mě měla pravdu neboť bachovky popmohly-to jen z vlastní zkušenosti.

další možnost je že je na tebe někdo energeticky napojený a vysává tě nebo na tebe „plive jed“. ale tomuhle málokdo věří, já sama jsem se k tomu dostala až po totálním zhroucení těla a několika letech běhání po dr kteří mi stejně nepomohli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 09:15

Dobrý den, mám velmi obdobné zkušenosti, nicméně nechce se mi tady moc rozepisovat, pokud chcete, můžeme se kontaktovat soukromě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
26.4.17 09:16

Tak hlavně je otázka, co Ti vlastně doktorka předepsala. Klasická antidepresiva typu SSRI a nebo benzodiazepiny typu lexaurin a neurol?
Antidepresiva se skutečně užívají delší dobu (měsíce až roky), brát je třeba jediný měsíc nemá smysl - většinou totiž několik týdnů trvá než začnou vůbec účinkovat. Nevzniká na nich závislost.
Na rychlé uklidnění se používají právě ty benzodiazepiny - účinkují rychle, používají se krátkodobě, protože po čase na nich závislost vzniká. Nicméně i jejich indikace má svá opodstatnění a pokud by se na sobě 2 nezávislí lékaři shodli, že je dobré je brát, věřila bych jim. Opravdu můžou té rekonvalescenci pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.17 09:22

@Agneth předepsala mi klasická antidepresiva, což mě docela udivilo, taky jsem myslela spíše na ten neurol.
@reny14 přečetla jsem si přibalový leták toho Persenu, já vcelku na bylinky věřím (beru i bylinný přípravek na bolesti při endometrioze, protože nechci antikoncepci a pomáhají mi), takže bych to možná zkusila… a kdyby to nezabíralo, možná bych se zkusila zeptat na ten neurol…?
@Sssalome mohla byste mi tedy napsat soukromou zprávu?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama