kys.listová před otěhotněním

909
18.9.05 22:37

kys.listová před otěhotněním

Ahojky holky,
za malou chvilku se budeme snazit s manzilkem o druhe mimi.Dr doporucuji brat kys.listovou uz tak 2-3mesice pred otehotnenim.Koupila jsem si tabletky,ale nevim jak casto je brat.Je tam psano 1× obden az 3× denne.Poradite,jak casto tbl kys.listove brat?
dekuji
Arka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1242
18.9.05 22:44

Ahoj,

já brala na střídačku kyselinu listovou a Calibrum babyplan hned po vysazení HA. Otěhotněla jsem měsíc po vysazení a v braní kyseliny listové pokračovala i 3měsíce těhu, vitamíny už ne, bo mi z nich bylo bléééé :)

Úspěch při snažení o nového tvorečka :wink:

Mirri

Ps: na krabičce píšou, těhu a kojící 1-2 tablaty denně. Ale nevím, co máš za produkt, raději zkus najít na netu, pokud v letáku není čitelné :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
18.9.05 22:51

Ahoj, ja bych brala 1tbl./den. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
19.9.05 07:44

Kyselina listová

Ahoj,
mě doporučila doktorka z Gennetu před početím GS Mamavit, aby k listovce byl dodáván i vitamín B6 a B12, prý jsou v tom cyklu kde se zapojuje listovka taky důležité, takže pro vyváženost. A k tomu polykám ob den jesště listovku samotnou. Brzký úspěch!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
19.9.05 08:07

Ahojky já brala listovku hned po vasazení HA, nejdřív jsem brala calibrum baby plan a obden listovku, ale po calibru jsem začala hodně přibírat a MUDr. mi doporučila to vy:,–(it a brát listovku 2× denně, nepředávkuješ se, neboť i kdyby toho byl nadbytek, tak se to vyplaví močí. Jeden měsíc po vysazení HA jsme se chránili a hned ten druhý jsem otěhotněla a teď už se mi v bříšku vrtí malá prdelka.

Hodně štěstí a brzo //.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
909
19.9.05 21:44

Holky,moc vam dekuji za odpovedi.Je pro mne dulezite zjisteni,ze se tedy kys.listovou nemohu predavkovat a tudiz to budu brat kazdy den a kombinovat to s vitaminy pro tehotne :D

diky diky moc
Arka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
19.9.05 21:53

Ahojky. Taky se snažíme o mimi a beru kyselinu listovou 1 tabletku ob den.

Alusha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.9.05 06:59

kyselina listová

Já beru Acidofolan - je to kyselina listová + železo. 1tbl denně. :wink: Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
695
20.9.05 09:48

Dopor.denni davka v mcg

Cau holky snazilky a tehulky,
ja uz mam tehu za sebou, ale pridavam info o doporucenych davkach v mikrogramech. Doporucena davka kyseliny listove pro tehotne a kojici, predpoklada se i pro snazilky, je 400 mikrogramu (mcg) na den. Acid Folic od Pharma Nord ji obsahuje v 1 tablete. Taky jsem ale uzivala kys.listovou od jineho vyrobce a tam to vychazelo na 2 tbl denne, protoze mela polovicni obsah. Informace jsem vycetla v poslednim cisle Maminky 9/2005 (str.29)
Jinak multivitamin GS Mamavit obsahuje take 400 mcg kyseliny listove, takze plnou denni davku. To jsem ale zjistila az ted, takze v tehu jsem brala denne kys.listovou a jeste obden multivitamin,kde byla stejna davka. Tudiz jsem mela mirne nadmiru :) , ale miminku to neuskodilo.
Hodne zdravi pro maminky a jejich zlaticka preje,
Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
20.9.05 12:37

Ahoj,
stačí určitě jedna tbl/den a také jsem četla, že je dobré brát ob den vitaním E..... Věští ušpěšnost prý zaručena kombinací těchto vitanímů… :D Ale pokud si dáš mulťák, tak je to v pohodě…
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
20.9.05 13:06

Ahoj snažilky, těhulky a maminky
jedním z vitamínových preparátů je i BUMET (www.lekarna.cz). Dozvěděla jsem se oněm tady na emiminu a je to komplex vitamínů B6, B12 a kys. listové.
Přidávám také pár dalších zajímavých informací o kys, listové. :wink:

Zelenina má zelenou
Název tohoto vitamínu přímo vyplývá z toho, kde se hlavně vyskytuje - v zelených listech. Pro naše potřeby je důležitá zeleně zbarvená zelenina, například brokolice a salát. Takže opět platí heslo "jezte zeleninu, je zdravá”. V lidském těle se nachází především v játrech, ledvinách a červených krvinkách.

K čemu slouží
Kyselinu listovou potřebujeme spolu s vitamínem B12 při krvetvorbě, bez ní by byla poškozena tvorba červených krvinek. Dále je důležitá v procesu buněčného dělení a tvorbě nukleových kyselin, nositelů genetické informace. Je nezbytná pro správný růst a vývoj plodu. A nefungovala by nám bez ní pořádně nervová soustava.

Kde ho naleznete
Kromě listové zeleniny se vitamin B9 nachází zejména v játrech, kvasnicích, ořechách a luštěninách. Poměrně dobrým zdrojem jsou také vejce, mléko a celozrnné obiloviny. Vitamín B9 také dokáží tvořit střevní baktérie, ale vzniklé množství nestačí na pokrytí celkové potřeby.

Když je ho málo
Nedostatek kyseliny listové se projeví únavou, poruchou růstu a krvetvorby. Můžete trpět i poruchou trávení, změnami na sliznicích, především v ústech. Dostavuje se slabost, bledost, zapomnětlivost, výkyvy nálady. Nebezpečný je nedostatek kyseliny listové v těhotenství, kdy může být poškozen nervový systím plodu a jeho růst.

Toxicita
V literatuře se uvádí, že kyselina listová je jen minimálně toxická. Vysoké hladiny v krvi se objevují při hypovitaminóze B12 a údajně mohou vyvolat křeče u epileptiků.

Potřeba
Obecně je třeba denně 200 mikrogramů kyseliny listové. V těhotenství její potřeba stoupá až na dvojnásobek.
Denní doporučená dávka pro dospělé a mladistvé = 150-200 mikrogramů
Denní doporučená dávka pro děti ve věku 7-10 let = 100 mikrogramů, 4-6 let = 75 mikrogramů, 1-3 roků = 25-50 mikrogramů
Denní doporučená dávka pro těhotné ženy = 260-400 mikrogramů
Pokud se rozhodnete, že budete užívat kyselinu listovou ve formě potravinových doplňků, máte k dispozici výběr z bohaté nabídky. Opět doporučujeme vaše obtíže a vhodnou dávku zkonzultovat s lékařem. Důležité je dostatečné množství kyseliny listové v těhotenství.

Bromelie :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
20.9.05 15:12

Kyselina listová

ahojky,
já brala kyselinu listovou cca půl roku před otěhotněním a mimísek se nám s manželem povedl na 3 pokus po vysazení antikoncepce. vlastně 3 měsíce jsem brala jen kyselinu listovou a potom jsem začala brát Calibrum Baby plane.
J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Apja
6.8.11 10:30

Ahojky Arko,
všimla jsem si Tvého dotazu.
Každé balení kys.listové má jinou hodnotu. Koukni tedy na krabičku, kolik kys.listové udávají v mikrogramech, při plánováním a i během celého těhotenství se doporučuje brát 400 mikrogramů.
Nejspíš budeš mít krabičku s 200 mikrogramů čož je běžná denní dávka. Tak v tom případě ber tabletky dvě.
Přeji úspěšné otěhotnění a zdravé miminko 8-)
Pa Ája

• Nahlásit
  • Citovat
46867
6.8.11 15:57

Arka se ptala uz v roce 2005 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu