Laparoskopie a rekonvalescence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 12.09.18 13:13
Laparoskopie a rekonvalescence

Ahoj všem, za měsíc mě čeká laparoskopie ohledně cysty na vaječníku. Bohužel lékař mi nic moc nepověděl, tak jsem se chtěla zeptat..
jak dlouho jste byly po laparce hospitalizované? pokud jste cvičící, za jak dlouho jste začly opět cvičit?
Díky :kytka:

Reakce:
Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 12.09.18 13:19
@SarinkaSar1 píše:
Ahoj všem, za měsíc mě čeká laparoskopie ohledně cysty na vaječníku. Bohužel lékař mi nic moc nepověděl, tak jsem se chtěla zeptat..
jak dlouho jste byly po laparce hospitalizované? pokud jste cvičící, za jak dlouho jste začly opět cvičit?
Díky :kytka:

Záleží především na rozsahu zákroku. Jednou jsem po odstranění cysty na vaječníku byla v nemocnici 8 dní, jindy jsem šla třetí den domů. Všeobecně se snížená zátěž a sexuální zdrženlivost doporučuje zhruba to šestinedělí. Ale také záleží na pocitech každého. I můj gynekolog mi řekl, že pokud nehodlám zvedat stokilové činky, tak ať si klidně zajdu zaplavat/zabě­hat/jezdit na kole, když se ma to budu cítit. ;)

Pajule25
Kecalka 190 příspěvků 12.09.18 13:22

@SarinkaSar1 jakto že až za měsíc? To tam mají tak nabité? Já myslela že je to otázkou max 2tydnu od vystavení žádanky :roll:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 12.09.18 13:25
@Pajule25 píše:
@SarinkaSar1 jakto že až za měsíc? To tam mají tak nabité? Já myslela že je to otázkou max 2tydnu od vystavení žádanky :roll:

Nevím jak u zakladatelky, ale okolnosti mohou být různé… od ms bránící v operaci, přes dovolenou lékaře, pracovní povinnosti pacientky až po nevím co :mrgreen:. Taky jsem si domlouvala operaci až 5 týdnů dopředu, protože jsem ještě mezitím měla stíhat dovolenou :)

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.09.18 13:26

Příspěvek upraven 12.09.18 v 14:58

ugluk
Hvězda diskuse 43571 příspěvků 12.09.18 13:28

Po odstranění celého vaječníku mě pustili druhý den ráno, ale faktje, že reálně fungovat, pečovat o dítě atd. jsem byla schopná tak po 5-7 dnech a v plné kondici, abych už se neomezovala, tak za 6 týdnů.

SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 12.09.18 13:31
@Pajule25
@Pajule25 píše:
@SarinkaSar1 jakto že až za měsíc? To tam mají tak nabité? Já myslela že je to otázkou max 2tydnu od vystavení žádanky :roll:

zčásti je to kvůli mému pracovnímu vytížení a zčásti to mají i nabité…

SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 12.09.18 13:33
@Bandii
@Bandii píše:
Záleží především na rozsahu zákroku. Jednou jsem po odstranění cysty na vaječníku byla v nemocnici 8 dní, jindy jsem šla třetí den domů. Všeobecně se snížená zátěž a sexuální zdrženlivost doporučuje zhruba to šestinedělí. Ale také záleží na pocitech každého. I můj gynekolog mi řekl, že pokud nehodlám zvedat stokilové činky, tak ať si klidně zajdu zaplavat/zabě­hat/jezdit na kole, když se ma to budu cítit. ;)

tyyvogo, jaktože tak dlouho? já se právě bojím, že mi to nevykryje dovolená, moc ji už nemám a zase nemocenskou si brát, tak to zkrachuju, když první tři dny jsou neplacené.

ugluk
Hvězda diskuse 43571 příspěvků 12.09.18 13:37

Zeptej se v nemocnici, kde ti to budou dělat. Fakt to může být 1-7 dní.

Pajule25
Kecalka 190 příspěvků 12.09.18 13:37

Já jsem to někde zjišťovala že pobyt v nemocnici je cca 3dny, hodně ženských podepsalo i reverz…cítily si fit a ležet tam už ten 3 den nechtěly a sex prej může být taky klidně hned, prostě jak se ženy cítí :nevim: Každý jsme jina, někdo snese úplně v klidu a někoho to na pár dnů zlomí.

lachtanice86
Kelišová 6658 příspěvků 12.09.18 14:26

Já byla na laparo odstranění cysty. Velké a zachranovali mi vaječník na sále 3hodiny. V pondělí nástup odpoledne, úterý dopoledne zákrok a domů jsem šla v pátek dopo. Ale kvůli většinu zakroku jsem měla i drén a měla jsem horečku, tak jsem byla o den dyl.

SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 12.09.18 14:51

@Pajule25

tak ten sex bych si asi nelajzla, ale nechce se mi tam ležet dlouho…

Příspěvek upraven 12.09.18 v 14:54

SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 12.09.18 14:53
@lachtanice86
@lachtanice86 píše:
Já byla na laparo odstranění cysty. Velké a zachranovali mi vaječník na sále 3hodiny. V pondělí nástup odpoledne, úterý dopoledne zákrok a domů jsem šla v pátek dopo. Ale kvůli většinu zakroku jsem měla i drén a měla jsem horečku, tak jsem byla o den dyl.

mě právě řekli nástup v den operace, ale třeba na jak dlouho to vypadá, ta rekonvalescence, to neřekli (ale asi to ani neví, neodhadnou dopředu, to chápu). Jako z toho co mi ten doktor řekl, to nevypadá že bych to třeba měla tak vážné jako ty. Snad už jsi v pořádku :kytka: já mám jen obyčejnou cystu, už několik let a právě doktorka chce zjistit, jestli je to endometrioza nebo ne.

Anička Chochol
Nováček 1 příspěvek 21.09.18 18:14
@SarinkaSar1 píše:
@lachtanice86mě právě řekli nástup v den operace, ale třeba na jak dlouho to vypadá, ta rekonvalescence, to neřekli (ale asi to ani neví, neodhadnou dopředu, to chápu). Jako z toho co mi ten doktor řekl, to nevypadá že bych to třeba měla tak vážné jako ty. Snad už jsi v pořádku :kytka: já mám jen obyčejnou cystu, už několik let a právě doktorka chce zjistit, jestli je to endometrioza nebo ne.
Žádná cysta není obyčejná a že ji máte několik let mne spíše zaráží. Jsem dnes první den po laparoskopii 3cm cysty zjištěné na ultrazvuku před zahájením IVF. Většinou záleží na velikosti a obsahu cysty, tedy 3-5 dni v nemocnici a pak většinou doporučují dodržet sestinedeli. Osobně mám za sebou již druhou laparoskopii a při první jsem ležela asi 5 dní,ale to jsem neměla jako teď vyvedený dren. U obou cítím plyn, jímž nás nafukoji bříško v ramenou. Pokud můžete doprejte tělu čas a klid, ono se vám pak odměněni. Hezký den Anička Chocholová
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >