Laparoskopie PCOS

74
18.12.19 10:43

Laparoskopie PCOS

Ahoj holky, má někdo aktuálně zkušenost s laparoskopií u PCOS? Po vyčerpaných pokusech IUI mě čeká IVF. Tak si říkám, zda by laparoskopie nestála za zkoušku. Při představě píchání hormonů, narkózy při odběru vajíček, mražení… :zed: Pomohla někomu laparo? Případně kde vám to prováděli a jak to bylo bolestivé?

Moc díky za info…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2109
18.12.19 11:14

A co chteji tou laparoskopii delat? Zkontrolovat vajecniky, odstranit neco z delohy nebo co? To se taky teda dela v narkoze, takze je to dalsi narkoza navic… u pcos je nejvetsi problem, ze neprobiha ovulace mam takovy dojem a tam moc nevim, co by laparoskopie resila.., ale nejspis ti ji doporucili v CARu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.12.19 11:18

Propícháním vaječníku se slupka rozruší a folikuly mohou růst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
18.12.19 11:52
@hotline píše:
Propícháním vaječníku se slupka rozruší a folikuly mohou růst.

Jo, tak to jsem neprodelala, ale slysela jsem o tom..je to dnes docela zastarala metoda, u ktere se uspesnost moc nepotvrdila, pcos je predevsim metabolicky problem, je zpusobeny nervnovahou hormonu a je lepsi ho resit hormonalne, ale co doktor, to nazor..a v CAR to nezkusili resit pomoci leku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.12.19 14:39

A jak je tedy možné mít pcos když mám hormony v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.12.19 14:42

Ráda bych to právě řešila jinak než píchaním hormonů, to je pro tělo šílená zátěž. V Car mi samozřejmě nabídli IVF, jen stále přemýšlím nad jinou variantou jak dosáhnout ovulace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
18.12.19 17:03
@hotline píše:
Ráda bych to právě řešila jinak než píchaním hormonů, to je pro tělo šílená zátěž. V Car mi samozřejmě nabídli IVF, jen stále přemýšlím nad jinou variantou jak dosáhnout ovulace.

Ja nejsem lekar, jen jsem stravila spoustu casu v car..me rikali, ze mam pcos podle ultrazvuku, ze mam hodne foliklu, ale ja mela normalne ovulaci a hormony v poradku a doktorka mi vysvetlila, ze mam neco, cemu se rika pcos like, ale kdyz mam ovulaci a hormony v norme, tak to neni ten syndrom… ovulace se resi leky, ne rovnou pichanim, ale hormony to jsou… ja jsem mela take obavy z hormonu a bylo to v pohode, zadne nasledky to nezanechalo, propichani vajecniku muze zpusobit treba jejich spatne prokrvovani..ale verim, ze ti to nekdo doporucil a treba to zabere :-) ja byla ochotna zkusit vse, zkusila bych se domluvit, jestli nemohou rovnou provest histeroskpoii a zkontrolovat pruchodnost vejcovodu. Jestli jsi z Prahy, tak bych doporucila vinohradskou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.12.19 17:13

@Melodie91 jj, u mě se taky resila ovulace léky, 3× stilulace a IUI, jenže se obávám toho co dál? Femaru nebo Clostil každý napíše 3×, víc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.12.19 17:14

@Melodie91 jj, u mě se taky resila ovulace léky, 3× stilulace a IUI, jenže se obávám toho co dál? Femaru nebo Clostil každý napíše 3×, víc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.12.19 17:15

Kromě ultrazvuku a nepravidelne menstruace jiný příznak nemám. Ochlupení, obezita, hormony… vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.12.19 18:48

@Melodie91 podle všeho máš zkušenosti. Není tedy už jiná možnost mezi IUI a IVF?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
18.12.19 19:29
@hotline píše:
@Melodie91 podle všeho máš zkušenosti. Není tedy už jiná možnost mezi IUI a IVF?

No je moznost ivf v nativnim cyklu, ale to bez ovulace taky nejde no.. nevim no, my tam chodili skoro rok, prosli jsme vsechna mozna vysetreni a kde co a samotna stimulace a odber bylo vysvobozeni..cele to vlastne trva nakych +- 15 dni a je to.. a do roka je miminko na svete :-)… me to jen prijde jako dalsi trapeni, krom toho tam bude naka rekonvalesnce urcite..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.12.19 19:34

@Melodie91 jj, tak když se podaří napoprvé je to super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
18.12.19 20:34

@hotline
Já byla na laparoskopii minulý listopad, udělali mi ten drilling vaječníků a ještě zkontrolovali dělohu a průchodnost vejcovodů. Vše je pod narkózou, nic velkého, ani žádné extra velké bolesti potom. Doktor mi říkal, že tak půl roku po tom je šance na ovulaci a oplodnění, povedlo se nám to zřejmě hned, ale neudržela jsem to, neměla jsem dostatek hormonů na udržení, ještě jsme to pár měsíců zkoušeli, ale v červnu jsem začala brát clostil a duphaston, ovulace vždy byla, ale podařilo se až v třetím cyklu, teď jsem v dvacátém týdnu ;) Takže jo, mě to určitě pomohlo k uvolnění vajíčka, jen jsem k tomu potřebovala i ty hormony na udržení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
18.12.19 20:53
@hotline píše:
@Melodie91 jj, tak když se podaří napoprvé je to super.

Vyslo to z prvniho KETu, verim, ze by to bylo u vas stejne.. chapu, ze chcete dat sanci prirozenemu poceti, take bych to brala, ale po trech letech, oba zdravi, zkousene kde co..bylinky, mojzisova, lubrikanty, iui apod..uz bych dyl cekat nevydrzela.., ale jak pisu, ja mela ovulaci kazdy mesic no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat