Laringitida u miminka

Anonymní
3.12.19 14:29

Laringitida u miminka

Ahojky,

vím, že je tu spoustu diskuzí o laringitídě, ale i tak bych se chtěla zeptat maminek, co to už prodělali s miminkem. Mám půlročního chlapečka, který asi týden pokašlával( jen párkrát za den), byl to takový suchý kašlík. Pak se kašel tročku zesílil, ale nic dramatického, horečku ani rýmu neměl. A včera odpoledne se mi stalo, že při dýchaní začal sýpat. Nachvilku to přestalo, ale navečer to přišlo znovu, hlavně když ležel. Volala jsem naší doktroce, že mám podezření na laringitidu( manžel i synovec to měli), tak nám poradila studený vzduch, mokré ručníky a že mu škodí ležení. Další den jsme přišli k doktorce a ta si ho poslechla, že to nemá na dolních průduškách, napsalanám sirup a čípky, kdyby se začal dusit. Jinak že máme dělat to co do teď. Jenže v lékarně mi řekli že ten sirup je od dvou let a že i poloviční dávka není pro tak malé miminko dobrá.

Tak se chci jen zeptat, jestli nějaká maminka s tak malým miminkem už to taky neprodělali, a a jak dlouho to asi trvá? Můžeme koupit v lékarně ještě něco co by mu pomohlo? :)

Naštěstí se nám ještě nedusil, jen sýpe (hlavně když leží).

Děkuji za rady a tipy a případně příběhy, jak jste to měli vy. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4591
3.12.19 14:51

Tak doktorka asi ví, proč mu to dala. Syn dostal ATB kapky do očí a ty jsou od 2 let.. malý měl 1 měsíc.

Pokud máš pochybnosti, tak jí zavolej e řekni, že ti ho v lékárně nechtěli dát.

Já když kojila a měla mykozu na bradavkách, tak mi v lékárně neprodali clotrimazol…přitom mi doktorka řekla, ať si ho koupím.

Jak se jmenuje prosím ten čípek? Nám na kurzu první pomoci říkali, že se už nevyrábí rectodelt a že náhrada není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
3.12.19 15:02
@S.maya píše:
Tak doktorka asi ví, proč mu to dala. Syn dostal ATB kapky do očí a ty jsou od 2 let.. malý měl 1 měsíc.

Pokud máš pochybnosti, tak jí zavolej e řekni, že ti ho v lékárně nechtěli dát.

Já když kojila a měla mykozu na bradavkách, tak mi v lékárně neprodali clotrimazol…přitom mi doktorka řekla, ať si ho koupím.

Jak se jmenuje prosím ten čípek? Nám na kurzu první pomoci říkali, že se už nevyrábí rectodelt a že náhrada není.

Je to tak týden, kdy nám doktorka Rektodelt předepsala a v lékárně jsem ho vyzvedla. Už je zas na trhu. Do té doby nám dávala jakési čípky, co se připravovaly přímo v lékárně, ale vydržely v ledničce jen 1 měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
3.12.19 16:26

Syn mel v pul roce.byli jsme tyden na jipce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
3.12.19 18:58

8o Jako kdybych tu diskuzi zalozila ja… Zrovna ted resime to same. Jen jediny rozdil, mame holcicku ;) Taky pulrocni miminko, tyden lehke pokaslavani, od vcerejska silny suchy kasel, sype a obcas ani se nemuze nadechnout, hlavne kdyz je na zadech. Brali jsme skoro tyden sirup Prospan a nepomohl… Dnes jsme byli u doktorky, plyce jsou ciste, krk dobry, teplota neni. Dostali jsme takove doporuceni: Co nejvic vetrat a chodit ven na delsi prochazky; zvlhcovat vzhuch v pokojich kde je miminko; 2× denne kapky Tussin; 3× denne 1/4 tablety Fortecortin… Uvidime jestli to vsecko zabere, ale uz o ni mam hrozny strach, obzlvast kdyz se zasmeje a pak chvili si nemuze nadechnout :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
3.12.19 20:13
@K0čka píše:
8o Jako kdybych tu diskuzi zalozila ja… Zrovna ted resime to same. Jen jediny rozdil, mame holcicku ;) Taky pulrocni miminko, tyden lehke pokaslavani, od vcerejska silny suchy kasel, sype a obcas ani se nemuze nadechnout, hlavne kdyz je na zadech. Brali jsme skoro tyden sirup Prospan a nepomohl… Dnes jsme byli u doktorky, plyce jsou ciste, krk dobry, teplota neni. Dostali jsme takove doporuceni: Co nejvic vetrat a chodit ven na delsi prochazky; zvlhcovat vzhuch v pokojich kde je miminko; 2× denne kapky Tussin; 3× denne 1/4 tablety Fortecortin… Uvidime jestli to vsecko zabere, ale uz o ni mam hrozny strach, obzlvast kdyz se zasmeje a pak chvili si nemuze nadechnout :(

@K0čka

Tak držím moc palce, aby jste se z toho co nejdřív dostali :) Asi mu dám ten dirup, co napsala doktorka, snad to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
3.12.19 20:16
@Kaci89 píše:
Syn mel v pul roce.byli jsme tyden na jipce

Dostal syn záchvat zničehonic nebo taky tomu předcházel kašel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4591
3.12.19 20:32
@Masina píše:
Je to tak týden, kdy nám doktorka Rektodelt předepsala a v lékárně jsem ho vyzvedla. Už je zas na trhu. Do té doby nám dávala jakési čípky, co se připravovaly přímo v lékárně, ale vydržely v ledničce jen 1 měsíc.

Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
4.12.19 10:25

@sestra03 ne.byl cely den protivny, mel teplotu a v noci mel zachvat. kazdy kasel nemusi hned znamenat laryngitidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat