Laryngitida a záchvat u dětí

27
23.11.05 22:10

Laryngitida

Dobrý den.
Začala horší část roku,co se počasí týče a můj chlapeček měl dneska ráno druhý záchvat dušnosti způsobený laryngitidou.Jsem z toho nešťastná.
Můžete mi některá z vás dát nějakou dobrou radu,jak této potvoře předejít?A ne se jenom obávat,kdy opět udeří?Doma zvlhčujeme vzduch,netopíme.Myslíte,že by se jí dalo předejít posílením imunity,ale jak nejlépe?Budu max vděčná za každou zkušenost,radu.Děkuji Lenna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

319
23.11.05 22:20

Ahoj Lenno,asi Ti moc neporadím,nevím jak často to míváte.Každopádně za mého působení co by dětské setsřičky v nemocnici jsme měli chlapečka,který to měl snad každý měsíc a pokaždý s tím skončil na inhalacích u nás na oddělení.Jeho maminka z toho byla naprosto nešťastná,ale všechny pokusy o prevenci, bohužel,selhaly :(
Myslím,že mu pak diagnostikovali dokonce astma-v žádným případě Tě nechci strašit :wink: ,to byl extrémní případ.
No a co můžeš udělat: otužovat-hlavně přes léto a přes zimu dostatek vitamínů.Jinak všechno děláš předpisově.
Moc Ti přeju,aby se Vám tahle potvora vyhýbala velikánským obloukem-není to nic moc.
Ahojky L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
23.11.05 22:27

jak na to?..

Můj syn na to trpěl také.První záchvat měl asi v 6 měsících.POsílení imunity je fakt dobrá věc. Nám zabralo Proenzi kolostrum.Obě moje děto to braly preventivně každou zimu a výsledek je patrný.Tak zkus se poradit, tohle nám doporučila přímo dětská lékařka.Samozřejmě pokud děťátko už je nemocné, tak je dobrý zvlhčovač vzduchu.Ten také přes zimu hodně používáme.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
21.9.11 13:35

ahoj holky dcera má larinkitidu. je bez teplot jen ten kašel je hrůza. chtěla jsem se zepat může chodit na chvíli ven. doma je to s ní hrůza nic jí nebaví. U doktora jsme byli v pondělí a na kontrolu jdu až zítra. renča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3655
21.9.11 13:37

Mi jsme ven tedy nemohli, koupila jsem zvlhčovač vzduchu a teprve, až se pořádně rozhlenila jsme mohli jít na chvilku ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
21.9.11 13:46

děkuji a jak dlouho jsem byli s tím doma? Naty do školky nechodí a už se těší tak ať vím jestli týden nebo dva. renča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3655
21.9.11 14:00

No mi bohužel pomalu 3 neděle a jednou jsme jeli i do nemocnice protože ten kašel byl opravdu hrozný a nemohla se pomalu ani nadechnout. Jinak hodně větrej chladný vzduch pomáhá. Ať se malá brzy uzdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3259
18.2.15 09:24

Syn - 10 měsíců měl dnes v noci záchvat laryngitidy. První záchvat měl cca před měsícem a skončili jsme s ním v nemocnici. Tento jsme s Rectodeltem, Kalciovým sirupem, Fenistilem a Stoptusinem zvládli doma.

(volala jsem a psala sms Dr., ale má vypnutý mobil)

Chtěla jsem se zeptat, zda mám k Dr. zajít, aby se na malého podíval a poslechl ho? Nyní má kašel mezi suchým a mokrým nebo je teď zbytečné k pediatrovi chodit, aby tam nechytil něco horšího.

Dala jsem mu teď Stoptusin a Fenistil.

Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
18.2.15 09:28

Zkuste ještě zvlhčování vzduchu a zeptejte se lékaře, jestli by vám nenapsal Prothazin ( roztahuje průdušnici, takže nehrozí udušení).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
18.2.15 09:44

Syn měl první laryngitidu v listopadu. Jelikož měl dvakrát průdušky na Ventolinu a jednou zápal plic, doktorka nám napsala Rektodelt, abychom ho měli pro jistotu doma, kdyby se někdy dusil. Takže jsme mu ho při té laryngitidě dali a obtíže přestaly. Ráno jsem volala doktorce, zda se máme ukázat a říkala, že by na něm už stejně nic neviděla (měl jen trochu rýmu) a mohl tam něco chytit. Zavolej jí ať o tom ví a pokud nejeví něco, co by se ti nezdálo, tak nejspíš kontrola nebude nutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
18.2.15 09:55
@krakatice píše:
Zkuste ještě zvlhčování vzduchu a zeptejte se lékaře, jestli by vám nenapsal Prothazin ( roztahuje průdušnici, takže nehrozí udušení).

Průdušnice se jen tak nestáhne. To mohou průdušky a na roztažení je lék Ventolin (sprej) nebo Spiropent (sirup). Průdušnice může otéci, na to by ten Prothazin jako antihystaminikum - lék proti alergickým reakcím - mohl pomoci - antihystaminika tlumí otoky. Ale rozhodně se nedá říci, že když se dá Prothazin, tak nehrozí udušení třeba v důsledku laryngitidy. To už jsou potřeba léky jako Rektodelt, prostě kortikoid Prednison, který působí proti zánětu a otoku a působí rychle. Kdyby proti dušení stačil Prothazin, nejspíš by se silnější léky nepoužívaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3259
18.2.15 09:57

@krakatice zvlhčujeme zvlhčovačem tak, že máme ráno všechno vlhké a dnes jsme spali u otevřeného okna a dcera se pořád odkopávala :zed:.

Ten Prothazin je pro děti od 10 let, takže to dávat ročnímu zřejmě nehrozí, ale zeptat se ho můžu.

@Merunka02 on když se hodně rozčílí a začne brečet, tak tam v pozadí slyším ten laryngitidní zvuk, ale kašle normálně. Dr. jsem situaci popsala v sms, tak jsem zvědavá, kdy zapnou ten telefon a odpoví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48886
18.2.15 10:01
@fia80 píše:
@krakatice zvlhčujeme zvlhčovačem tak, že máme ráno všechno vlhké a dnes jsme spali u otevřeného okna a dcera se pořád odkopávala :zed:.

Ten Prothazin je pro děti od 10 let, takže to dávat ročnímu zřejmě nehrozí, ale zeptat se ho můžu.

@Merunka02 on když se hodně rozčílí a začne brečet, tak tam v pozadí slyším ten laryngitidní zvuk, ale kašle normálně. Dr. jsem situaci popsala v sms, tak jsem zvědavá, kdy zapnou ten telefon a odpoví.

Synovi ho psal doktor ve 2 letech, ale dávali jsme půlku na noční kašel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
18.2.15 10:10

@fia80 syn dostal Prothazin ve 14 měsících na zánět průdušek, aby nekaslal. Dávkování nám pediatr napsal 3* 1/4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
18.2.15 10:18
Nám teda doktorka dává na noc proti dráždění ke kašli Fenistil - je to také antihystaminikum a dává se i malým dětem. Tlumí otoky sliznic a nám teda pomáhá.
@fia80 píše:

Pokud se ti nějak poslechově nezdá, třeba i jen při řevu (tím se to zvýrazní), nechala bych ho raději poslechnout. A také nám doktorka řekla ten Rektodelt dát ještě jednu noc po záchvatu preventivně, že se to často tu druhou noc opakuje (samozřejmě ale tento lék dát preventivně jen po poradě s lékařem). My ho nakonec nedali, dali jsme ten Fenistil, který tlumí otoky a Rektodelt byl připraven v pohotovosti a už to pak bylo dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama