Laryngitida bez teplot?

125
5.8.20 09:46

Laryngitida bez teplot?

Dobré dopoledne. Dcera 20 měsíců už je 3 dny trochu nachlazená, nic hrozného, trochu kašel, bez teplot. Ale asi ji to sedlo do krčku, už tak nejedlík skoro nejí. Jen všechno ožužle a vyplivne. Z polívky srká jen tu vodu. Ale což aspoň pije. A ještě už ty tři dny chraptí nebo mluví jak kdyby mutovala :nevim:. Asi jako kačer Donald :D. Normálně bych to neřešila, nerada běhám k doktorovi s každou blbostí, zvlášť když nejsou teploty. Ale teď ji slyšela mluvit sousedka a vyděsila mě laryngitidou nebo angínou. Já vím, není to doktor, ale ten náš je tam až zítra od 11. Tak se chci zeptat, mělo to nějaké vaše dítě? Laryngitidu nebo angínu úplně bez teplot? Nebo může se to ještě rozběhnout po 3 dnech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4727
5.8.20 09:52

Může to být bez teplot. Ale laryngitida se projevuje štěkavým kašlem. Pohledej videa, určitě to někde bude. Oteka přitom hrtan, a dítě se,, jakoby,, dusí. U malých dětí hrozí opravdu udušení bez antibiotik. Pokud to má 3 dny, chtělo by to navštívit lékaře. Určitě má zástup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4386
5.8.20 10:01

Tak laryngitida se stejne nijak neleci a tu bys poznala podle typu stekaveho kasle v noci. U anginy jsou zase teploty.

Take muze mit koronavirus. Rozhodne bych bez porady s lekarem nesla do cekarny s ditetem s nemoci dychacich cest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
5.8.20 10:01

@mackA159 Jo zítra určitě půjdeme. Zástup nemá, je tam i dnes, ale právě jen do 10,což už nestihnu :oops:. Kašel skoro nemá a když tak spíš typický suchý, štěkavý bych neřekla a v noci zakašlala tak jednou :nevim:. Jen jsem myslela právě, že laryngitida přichází náhle tak jestli se mám po třech dnech ještě bát? A kdyby náhodou tak ji doktor pozná jen pohledem do krku? Nikdy jsme ji právě neměli tak nevím. A nebýt té sousedky tak by mě ani nenapadla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4386
5.8.20 10:04
@Tejami píše:
@mackA159 Jo zítra určitě půjdeme. Zástup nemá, je tam i dnes, ale právě jen do 10,což už nestihnu :oops:. Kašel skoro nemá a když tak spíš typický suchý, štěkavý bych neřekla a v noci zakašlala tak jednou :nevim:. Jen jsem myslela právě, že laryngitida přichází náhle tak jestli se mám po třech dnech ještě bát? A kdyby náhodou tak ji doktor pozná jen pohledem do krku? Nikdy jsme ji právě neměli tak nevím. A nebýt té sousedky tak by mě ani nenapadla :think:

tak tohle laryngitida neni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22899
5.8.20 10:10
@Limi123 píše:
Tak laryngitida se stejne nijak neleci a tu bys poznala podle typu stekaveho kasle v noci. U anginy jsou zase teploty.Take muze mit koronavirus. Rozhodne bych bez porady s lekarem nesla do cekarny s ditetem s nemoci dychacich cest.

Moje dcera měla nejméně dvakrát spálovou angínu a měla jen lehce zvýšenou teplotu, to bych rozhodně jako bernou minci nebrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
5.8.20 10:22

Me maly taky chraptil a mudr mi predepsala nejsky cipek ktery se dava na noc a druhy den odpoledne uz byl bez chrapteni, ale jeste se nam to po 5 dnech vratilo a dala jsem druhy cipek a mame zatim klid… podle me to je ze studeneho piti, jak je teplo.. ja to mam obcas take, ale ja to prejdu jsem uz nejak zvykla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4727
5.8.20 10:39
@Limi123 píše:
Tak laryngitida se stejne nijak neleci a tu bys poznala podle typu stekaveho kasle v noci. U anginy jsou zase teploty.Take muze mit koronavirus. Rozhodne bych bez porady s lekarem nesla do cekarny s ditetem s nemoci dychacich cest.

Nepiš nesmysli. Laryngitida je závazne onemocnění při kterém se dítě může udusit. Jakypak neleci? Při angine teploty? Zapomeň, ty ani být nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
5.8.20 10:40

Neni pravda, že laryngitida se nijak neléčí a taky není pravda, že se dávají antibiotika, je to virové onemocněni. Tady to asi nic akutního nebude, myslím, že zítra k pediatrovi je ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3441
5.8.20 10:58

Laryngitida je virové onemocnění. A pokud nejsou komplikace, tak se skutečně „nijak neléčí“ - max kapky proti kašli (např. ditustat) a až se spustí rýma, tak můžou být kapky do nosu, ale rýma teče tak hodně a sama, že ani nejsou potřeba. S komplikacemi je to horší - to je na prednison (kortikoidy ne antibiotika), obvykle čípek.
Maminky, které laryngitidu znají a probíhá bez komplikací ani k doktorovi nejdou. Ale stav může být závažný, může to být i na rychlou, takže pokud je dítě laryngitik, je třeba být ve střehu. Ale stává se, že uložíte naprosto zdravé dítě a v noci se modlíte, aby rychlá přijela včas.
Po 3 dnech bych se laryngitidy nebála. Ty závažné stavy obvykle přicházejí hned ten první den a nejčastěji v noci. Projevuje se štěkavým kašlem - nezaměnitelný zvuk. Poté, co povolí otok hrtanu, se spouští silná - jakože hodně silná - tekutá rýma. Teplota nechodí do horeček, pohybuje se cca v pásmu 37,5. Bývá častější v zimě než v létě.
Chrapot může být způsoben obyčejnou virózou, nachlazením. V tomhle počasí by ani nebylo divu.
K angíně bych také očekávala vysoké horečky - no, není nic jednoduššího, než se dítěti podívat do krku. Zarudlý krk - viróza, muchomůrky - angína.

A jak tu někdo poznamenal - v době korony bych s dechovými obtížemi k dr také nejdříve zavolala a rozhodně mít roušku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
5.8.20 11:04

@Daisy86 Díky, taky si myslím. Chtěla jsem se jen uklidnit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
5.8.20 11:07

@Whitedog Díky za uklidnění :). Jo určitě zítra zajedem a nejdřív zavolám. Roušku nosím ke všem dr automaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4386
5.8.20 12:57
@mackA159 píše:
Nepiš nesmysli. Laryngitida je závazne onemocnění při kterém se dítě může udusit. Jakypak neleci? Při angine teploty? Zapomeň, ty ani být nemusí.

Dvoulete dite se pri ni neudusi a skutecne se ve vetsine pripadu neleci. Je viroveho puvodu a leci se max. priznaky. A toto rozhodne laryngitida neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1621
5.8.20 13:32

Syn měl vloni asi 2× takovou lehčí laryngitidu, bez teplot, bez dušení.. měl jen štěkavý kašel a chraptění. Dávali jsme fenistil a pro jistotu jsem si k Dr zašla pro kortikoidove čípky, kdyby se to zhoršilo, naštěstí nebyly potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
5.8.20 14:01

@Limi123 Většinou lehké, tady to nejspíš laryngitida ani nebude. Ale taky bych to celkově nebagatelizovala, část z děti končí na JIPkách a dá se na to i zemřít. Léčí se antihistamiky, léky na kašel, někdy i inhalace nebo u těžších přímo inhalace s adrenalinem a samozřejme pak i kortikoidy. I léčba příznaků je léčba ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama