Zvýšené hodnoty CK

5
4.8.20 11:39

Zvýšené hodnoty CK - uklidněte mě prosím.

Ahoj maminky, prosím uklidněte mě, vy které máte zkušenosti s neurologickým vyšetřením vašich dětiček. My - syn 15m, svalová hypotonie, která se projevila až při začátku chůze, kdy se mu vtáčí kolínka dovnitř, kotníky také. Vyvažuje to co neudrží vrchní částí těla nožičkami. Cvičíme Vojtu, ortopedické vyšetření v pořádku. V krvi vyšlo vyšší CK 4. Jiné hodnoty nevím. Paní doktorka mě ubezpečila, že má 3 děti měsíčně, které to mají vyšší a nemají žádné svalové postižení. Jenže… Jako každá maminka jsem psychicky na dně a bojím se. Vývoj byl naprosto normální, spíše docela rychlý. Až na té chůzi, která trvá cca 2 měsíce se projevila nějaká „chyba“. Jinak je absolutně čiperný, možná trošku klidnější. Spí dobře, jí sám, je tedy dost hubený na svůj věk má pouze 9 kg. Syn měl 14 dní před náběry zvýšené 2 denní horečky 39 k růstu zubů. Také průjem se nás držel cca 10 dní. Za měsíc a půl jdeme na další náběry. Prosím napište mi nějaké vaše zkušenosti. Snad jen ty dobré. Děkuji moc a všem přeji zdravá a spokojená miminka a dětičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1090
4.8.20 12:07

Budte vklidu, 4 je porad malo. Pisete, ze mel i horecky a prujem, presne tohle muze kreatinkinazu taky zvysovat. Prosli jsme si tim, znam ten stres. Jake mel syn hodnoty alt, ast a myoglobin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.8.20 12:18

@kalie to právě nevím, paní doktorka mi sdělila tuto hodnotu pouze po telefonu. Děkuji za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1090
4.8.20 12:56

@Petruse13 no tak testovani alt a ast patri mezi standard, takze s nejvetsi pravdepodobnosti mel tyto hodnoty v norme. Myoglobin se testuje extra, ale pokud neni zvyseny ast, tak nejspis neni duvod to testivat. Budte v klidu, kazdopadne testivat uz po mesici mi prijde brzo…ja bych to testovala za dva nejdriv. Protoze pak si vas budou zvat zas za mesic a pak zniva atd., odbery u tech malochu jsou za trest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.8.20 07:26

@kalie
Mohu se jeste zeptat, když píšete že jste si tím prošli, tak se dále zvýšené hodnoty již nepotvrdily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1090
5.8.20 08:31

@Petruse13 podivejte, bylo to mnohem slozitejsi, ja to tady nechci psat verejne. Ja uz jsem pak odmitla testovani, protoze syn je nadprumerne motoricky zdatny. Pro me neni dulezita mirne elevovana izolovana hodnota. Pro me bylo stezejni, ze ma v poradku alt, ast a myoglobin a klinicky je nadprumerny, takze jsem dalsi testovani jiz odmitla. Kdyby mel maly nejaky problem, tak bych to sledovat nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama