Laryngitida dospělí

934
14.11.19 17:29

Laryngitida dospělí

Ahoj, prosím byla jsem nachlazená, rýma a kašel a zimnice. Asi trochu teplota. A začala jsem přicházet o hlas. A dnes je to dva dny co jsem o něj přišla úplně. Škrábe mě v krku nutí mě to kašlat. Bolí při polykání. Ale rýmu už nemám vůbec. A jsem hrozně unavená. Četla jsem že se to neléčí atb ale na druhou stranu že to může být nebezpečné. Prosím máte s tím někdo zkušenosti.
Z toho co jsem vyčetla jde asi o laryngitidu.
Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.11.19 17:38

Jo, může být nebezpečná, ale u malých dětí. ;) Ono když se to vezme celkově, můžeš umřít i na chřipku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1834
14.11.19 17:39

@Barbora13 Laryngitida je v převážné většině virové onemocnění. Nebezpečná může být u malých dětí, které mají hrtan malý a když oteče, mohou se dusit. U dospělých nebezpečná není. Za pár dní budeš zdravá. Snaž se moc nemluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1834
14.11.19 17:40

@modravlocka tak ona zrovna chřipka není úplně banální onemocnění. Ta je rozhodně nebezpečnější než laryngitida.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 17:44
@Lucka1111 píše:
@modravlocka tak ona zrovna chřipka není úplně banální onemocnění. Ta je rozhodně nebezpečnější než laryngitida.

No tak běžní dospěli lidé na ni neumiraji. :lol: Navíc to bylo psáno s nadsázkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
14.11.19 17:44

Prosím a za jak dlouho se to většinou zlepšení. Já se cítím zatím každý den hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
14.11.19 17:45

Laryngitida je nebezpečná u dětí do 2 let. :mrgreen: Bez k doktoroj, co myslíš že tady vyřešíme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 17:45
@Barbora13 píše:
Prosím a za jak dlouho se to většinou zlepšení. Já se cítím zatím každý den hůř.

Počkej týden a bude to dobré. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11360
14.11.19 17:48

Klidový režim, nemluvit, vůbec. (natož šeptat), cucat tabletky pantenolu, jíst hodně ovoce s vitamínem C, pít hodně teplého čaje a případně suplementovat zinek.
Na kašel vhodný sirup či kapky, podle toho jeslti je suchý a nebo produktivní.

Na krk si dávej priessnitzův obklad - tak třikrát denně.

No a počkat až to přejde.

Na kašlíček a ztrátu hlasu se neumírá - jen ti co moc čtou internety o nemocech jsou z toho vyděšení.

Pokud potřebuješ na zítra nemocenskou, tak jdi k lékaři, jinak k němu zajdi v pondělí, pokud se ti stav nebude lepšit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
14.11.19 17:58

@Ou Děkuji moc. Přesně o takovou pomoc jsem psala. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
14.11.19 18:00

U nás doma na laryngitidu bereme Aescin (děti i já).

Netuším jak je „bezpečná“ či „nebezpečná“, o hlas přicházím při každém větším kašli. Jednou mi tedy bylo docela zle, hůře se mi dýchalo, řešila jsem to zmrzlinou - ochlazení mi pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
14.11.19 18:05
@Barbora13 píše:
Prosím a za jak dlouho se to většinou zlepšení. Já se cítím zatím každý den hůř.

Šla jsem k Dr., taky mě polykání dusilo, dostala jsem pětidenní ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
14.11.19 18:08
@mackA159 píše:
Laryngitida je nebezpečná u dětí do 2 let. :mrgreen: Bez k doktoroj, co myslíš že tady vyřešíme..

S dovolením opravím, do čtyř let, ale spíš asi záleží, jak je dítě veliké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
14.11.19 18:08

@Venet ty jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
14.11.19 18:21

@Petája Udává se do dvou let. I náš dětský lékař řekl že pokud by byla dcera mladší, nyní má 4 roky, bylo by to horší. Samozřejmě jde o průběh nemoci, nebezpečná může být i pro dospělého pokud mu otece hrdlo a nebude moct dýchat… Nicméně když mi není dobře, a je mi čím dál hůř, řeším nemoc s lékařem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama