Laryngitida - jak na ni?

6
13.11.07 14:40

Laryngitida - jak na ni?

Dobrý den maminky, obracím se na Vás ohledně nemoci zánětu hrtanu,nebo-li laryngitidy. Mám třináctiměsíční dceru a právě proděláváme tuto nemoc pošesté! Je to opravdu náročné jak pro mou dceru,tak pro mne. Dle mé doktorky neexistuje žádná prevence,žádné včasné podchycení této nemoci,prostě přijde nečekaně a samozřejmě hlavně v noci. Jakmile uslyším u dcery štěkavý kašel,už jsem v pohotovosti,nasazuju tymiánovou mast, Eucasol,fenistilové kapky, a přesto se tomu nevyhneme a v noci zažíváme „hrůzu“,naštěstí už teď bez nutnosti odjezdu na pohotovost. Jinak dcera má v jídle dostatek zeleniny i ovoce,všechno krásně jí,je částečně kojena. Opravdu neexistuje nic na jeji prevenci,nebo alespoň na zmírnění jejího průběhu?Nemáte nějaké rady,zkušenosti?Ráda je přivítám!Děkuji Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
13.11.07 14:50

Míšo,
tady mají maminky diskusi o trápení s latyngitidou:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…
Je mi líto, co prožíváš, musí to být psychicky hodně náročné… Přeju ti, ať to zvládáte co nejlépe to jde.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
13.11.07 15:07

Máte pro jistotu doma kortikoidové čípky? Od té doby, co jsem ej doma měla jsem byla klidnější. Věděla jsem, že kdyby došlo k dušení, tak malé včas pomůžu. Čekat na rychlou by v té chvíli bylo asi hrozné. Čípek jsme použili dvakrát a díky za něj.
Jinak se doporučuje hodně chladný vzduch, ustrojit a po:,–(it k oknu, k otevřenému mražáku, jezdit autem s otevřeným oknem…
Prevence fakt není. My jsme hned nasazovali vitamíny a Calcium chloratum. Je to sirup a krom jiného zlepšuje nervosvalový přenos a předchází křečím hladkého svalstva. U laryngitidy dojde ke spazmu svalstva hrtanu. Ale co dělat, aby nemoc vůbec nenastala, to nevím.
Naštěstí se to s věkěm lepší, člověk má širší hrtan a už k dušení nedochází.
Přeji pevné nervy!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
13.11.07 15:24

Ahoj,

zrovna pred mesicem jsem kvuli laryngitide skoncila s mladsi dcerou na JIP. Prevence je vetrani doma jak nejvic to jde a v noci zvhcovat vzduch, cili povesit nekam do pokojicku mokrou hadru (ale ne na topeni). Taky jsou dulezite caste prochazky venku.

Nam nechala domu doktorka Prothazin, ktery zmirnuje otok v krku. Jakmile zacne sypat, tak ji davam ctvrtku. Docela se divim, ze se vam to vraci. Nas spis upozornovali, ze to casto po lecbe sedne na prudusky. Tak se i stalo a minuly tyden mala dobrala ATB.

Jelikoz jsme posledniho pul roku vic nemocni nez zdravi, tak od pristiho tydne mame zacit brat neco na podporu imunity. Pry se to bere pul roku. To by vam mohlo taky pomoci. Uvidim, ale jak to zabere u nas. Starsi dcera neustale nejake bacily taha ze skolky. Ji samozrejme nic krome obcasne rymy neni, ale mladsi to vzdy odnese se vsi paradou.

Preji at to brzo prejde.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
14.11.07 12:50

Ještě bych doporučila mít v lékárničce čípky Rectodelt (nebo tak nějak) a pokud by se objevilo podezření na laryngitidu, dát ho na noc (zabere 4 hodiny po použití), takže dát ideálně v 7 večer.

Asi nic jiného než často větrat a zvlhčovat vzduch se dělat nedá :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.07 16:00

Švagrové holky na laringitidu trpí obě dvě. Předám jí vaše zkušenosti, jak se zachovat, když „to“ příjde a jak „tomu“ předcházet. Chtěla bych jí trošku pomoci a koupit jim na Vánoce zvhčovač vzduchu Solac - Mc.Pin. Myslíte, že to pomůže? Máte nějaké zkušenosti? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
14.11.07 17:10

Laryngitida - jak na ni?

Dobrý večer,

děkuji za reakce,rady a nápady. Čípky Rectodelt nám MUDr. nepředepsala,dala nám Prednizon,bohužel je to hormonální lék (bránila jsem se tomu),ale hned po prvním prášku se vše zlepšilo. Se zvlhčovačem vzduchu nemám zatím zkušenosti,ale budu si jej půjčovat od známé,které to velmi pomohlo. Stál ji kolem čtyř tisíc,ale vyplatilo se to. Tak to zkusíme i my. My spíme celou noc prakticky na mrazu,já v zimní bundě,dcera ve fusaku,čepici atd. Doufám, že budeme mít na dlouho klid :). Všem přeji jen a jen zdravé děti, Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
13.3.08 13:13

Zdravím!
Minulý týden začal mladší syn v noci náhle,z ničeho nic, kašlat..Paní doktorka nám předepsala sirup Spiropent a tabletky Prothazin.Dva večery a noci byly opravdu hrozné,nic horšího jsem zatím,co se nemocí týče, nezažila.Také jsme spali u otevřeného okna,v ložnici jsem měla sušák s prádlem,při záchvatech kašle jsem syna nosila v náruči po balkonu…Naštěstí se vždy uklidnil a RLP jsme volat nemuseli…ale ten pocit šíleného strachu o vlastní dítě nepřeju nikomu… :( Podle naší paní doktorky se to může opakovat a proto máme mít doma v zásobě již zmiňované léky.
Přeji všem,ať vás nic takového nepotká,a pokud ano,ať vše dopadne dobře a vy i vaše děti to zvládnete!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jika Jeje
6.10.12 16:44

laryngitida

Zdravím maminky, mám dva kluky a oba trpí laryng., starší tříletý měl první v roce a kouset, mladší necelý rok již v půl roce. Zkušeností máme na rozdávání. V zimě starší trpí každý měsíc. Máme za sebou alergo vyšetření, i reflux byl zkontrolovat a vše v pořádku. Dokonce i imunitu. Bylo nám řečeno, že holt musíme počkat až vyroste. Každý záchvat zvládáme pomocí rektodeltu, další den se nasazuje spiropent. Samozřejmě zima v místnosti, vlhko a jiné, vše dodržujeme..přesto marodíme. Naštěstí to staršímu hned druhý den padá níž, zato ten mladší se trápí tři týdny, má to usazeno v hrtanu a stejně to zakončí antibiotika. Prevence není žádná, je to nemoc předškolního věku a holt to budeme muset šest let vydržet. Není to nic příjemného ani pro děti ani pro nás pro dospělé. :(
Takže všem maminkám a dětem přeji ať letošní zimu přežijí s co možná nejmenším množstvím onemocnění.

• Nahlásit
  • Citovat
207
6.10.12 19:43

A zkoušeli jste homeopatika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jika Jeje
6.10.12 19:54

Ano, bereme homeopatika, dvě pilulky každý den před jídlem. Zkusím ještě nějaké kapky od JUSTu na imunitu, ale po po všem co jsem zkoušela nevím, nevím. Nejhorší je, že menšímu dávám tři týdny. pořád něco, rektodelt, spiropent, fenistiĺ, Auerius a nic. Kašle tak škaredé, že když někam jdeme tak se lidí otáčejí. Taková situace je snad bezvýchodná a musíme čekat jak to nepadne.

• Nahlásit
  • Citovat
Jika Jeje
6.10.12 20:14

Ano, bereme homeopatika, dvě pilulky každý den před jídlem. Zkusím ještě nějaké kapky od JUSTu na imunitu, ale po po všem co jsem zkoušela nevím, nevím. Nejhorší je, že menšímu dávám tři týdny. pořád něco, rektodelt, spiropent, fenistiĺ, Auerius a nic. Kašle tak škaredé, že když někam jdeme tak se lidí otáčejí. Taková situace je snad bezvýchodná a musíme čekat jak to nepadne.

• Nahlásit
  • Citovat
207
6.10.12 20:51

My máme na noční záchvaty hepar sulfuris calceatum 15CH. Každou čtvrthodinu rozpustit 3 kuličky. Malej na to trpí od roka. A je teda pravda že asi pomůže jen vyčkat až povyroste. Nám teda ale i hodně pomohl aerius na alergii ale jen na chvíli a dostaly jsme po tom xyzal. Navíc jsme ještě foukali kortikoidy -podezření na astma. A když sme foukaly tak teda laryngitida nebyla ani jednou.On je měl teda hlavně vždycky z rýmy. Ráno se probudil s rýmou, přes den ani nezakašlal a půl hodiny po tom co usnul tak se dusil. Chodíme od jara k homeopatce a před 14dny nám vysadila kortikoidy i antihistaminika a zatím dobrý. Ale ta léčba ještě potrva tak 8 měsíců tak říkala že tudle zimu se ještě laryngitidy mohou objevit. Tak uvidíme. Laryngitida je prostě tfujtajbl a člověk nikdy neví jak se vyvine. A je pravda že ty léky jsou fakt samý drijáky. Já si v zimě vždycky přijdu že bych mohla otevřít lékarnu. Navíc malej měl jak po protiazinu tak po rectodeltu halucinace a jeste den po tom byl uplně mimo. Jinak zkoušela jsi mazat krček mucoplantem? Nám to docela pomohlo. Teď čekáme druhý tak doufám že ten už na to trpět nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
17.10.13 11:31

Ahoj holky oživuji diskuzi, opět máme laryngitidu, už nějak vím co a jak, u doktorky jsme také byli, ale teď k problému už druhý den vůbec nic nejí, ani sunar… doktorce jsem to říkala mám jí zítra zavolat ak je na tom.. prosím o zkušenosti, co vaše děti při laryngitidě, jedli nebo ne? Synovi budou v listopadu dva roky, díky Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9521
17.10.13 11:39

@Gabrielaaa Asi bych nedoporucovala nic sucheho, je pravda, ze mleko vytvari hleny. Hlavne hodne piti, vlazny studenejsi caj, mozna zmrzku (nevim jestli pro 2 lete dite), nejakeho pribinacka, ten taky klouze do krku. Laryngitida hodne boli, se nedivim, ze nechce papat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama