Latuda (lurasidon)

3926
24.5.20 16:45

Latuda (lurasidon)

Ahojte,
chtěla jsem se Vas zeptat, zda náhodou nemáte někdo zkušenost ať už osobní, nebo z okolí s tímto antipsychotikem. Je v ČR na trhu prý teprve 2 měsíce, tak sbírám informace. Mám ho místo Abilify. Děkuji za každou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20
1.7.20 16:42

Dobry den, dneska mi ho doktorka naordinovala ze prej pomaha při redukci vahy. Ale ja se rozhodla lek nebrat a nechavam si stary quetiapin. nelíbilo se mi par věci první ze když otehotnim musim lek okamzite vysadit protože je novy a nikdo nemá informace jestli by ublizil miminku. a druha ze ho musim zajídat 350 kcal, a to se mi nelibi, ja sama ted drzim ketonovou dietu a ma davka jidla je 114 kcal. a nelibi se mi ze se musí tak zajídat když po nem bych mela shodit. mam bipolarni poruchu a uz 4 roky jsem v poradku bez atak a tak se bojim menit jiné leky nevim co to semnou udela. tak snad sem trochu pomohla. vy uz ho berete dele? jaky s nim mate zkusenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3926
1.7.20 17:21

@Michiko Ahoj, díky za info, já ho momentálně neberu, protože má výpadek na trhu (nebo ještě minulý týden měl), ale brala jsem ho necelé 2 měsíce v léčebně. Že by se měl zajídat 350 kcal mi tedy nikdo neřekl. Jedla jsem normálně krajíc chleba se sýrem, co nám dali v léčebně (rohlíky nejím). Nevím ani, jestli mi pomohl, protože beru docela koktejl a ještě jsem chodila na elektrošoky. Ale v léčebně jsem zhubla, tak na to možná efekt měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
1.7.20 17:26

Muzu se zeptat kolik ste zhubla? ja se snazim dat dolu docela velkou vahu. ale nelibi se mi ze pokud otehotnim musim zase okamzite menit medikaci. i ja uz za život absolvovala 3 x elektrošoky a ovlivnilo me to pamet na cely život. uz bych do toho nikdy nesla. mozna vam to nerekli protože vam před medikaci davali najist tak jste to vlastne dodržovala. ale doma by jste i nadále mela snist 350 kcal před zapitim leku. porad se rozhoduji no, pry v výzkumech mel hubnouci ucinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3926
1.7.20 20:52
@Michiko píše:
Muzu se zeptat kolik ste zhubla? ja se snazim dat dolu docela velkou vahu. ale nelibi se mi ze pokud otehotnim musim zase okamzite menit medikaci. i ja uz za život absolvovala 3 x elektrošoky a ovlivnilo me to pamet na cely život. uz bych do toho nikdy nesla. mozna vam to nerekli protože vam před medikaci davali najist tak jste to vlastne dodržovala. ale doma by jste i nadále mela snist 350 kcal před zapitim leku. porad se rozhoduji no, pry v výzkumech mel hubnouci ucinky.

Nevím, kolik jsem zhubla, protože jsem se předtím nevážila, ale okolí mi říká, že jsem hubenější a i já to poznám podle oblečení, ale nevím, jestli to zrovna bylo Latudou, nebo že jsem prostě v nemocnici tolik nejedla, nebo, že beru nově i Aurorix, po kterém se taky může hubnout. Já měla elektrošoky teď počtvrté a z kanyly mám trombózu, byla jsem teď 5 dní v nemocnici kvůli tomu a to bych prý měla chodit jednou měsíčně na udržovací šoky, to ani náhodou. Já měla fotografickou paměť, na VŠ každý rok prospěchové stipendium… a teď je ze mě troska, co se paměti týká, i když je pravda, že nejhorší byly ECT v roce 2010, letos jsem je měla už podruhé a ten vliv na paměť tak veliký nebyl. No ale pokud jsi stabilizovaná na quetiapinu, tak bych na tvém místě do výměny nešla, kvůli tomu, že teoreticky můžeš shodit pár kilo, tak za to by mi rozházená chemie v mozku nestála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
2.7.20 00:44

Mas pravdu, cely den do ted jen premyslim. vygooglila sem si ten novy lek a sice vse v anglictine ale zjistila sem ze ubytek vahy není takovy i když je to lek treti generace a ja mam druhou generaci. sice bych po tom nebyla tak tlumena ale jsem uz 4 roky vporadku a nechci si zahravat s tim abych zhubla jak rikas naproti zdravotnimu stavu. hlavne jsem bezdetna a je mi 33 let a brzy dite budu chtit a to bych zase musela prechazet na jiné leky a to nechci. s mym lekem dite mit muzu. Ta trombóza je hrozna to me moc mrzi. ja studovala poslední rocnik VS na bc. a chybela mi jedna statnice oprava do titulu. bohužel sem onemocnila a skončila v lecebne a tam sem souhlasila krava s elektrošoky. A samozrejme na rok mi to odrovnalo pamet na zkoušku z ekonomie uz sem se nikdy nenaučila IQ to prej sice nesnizuje ale pamet je bidna a dokonce sem zapomněla hroznej kus ze života třeba jak sme s přítelem zacali spolu chodit a to hezky i spatny ve vztahu. sme spolu 6 let. Do dneska se v zivote setkavam ze mi pratele nebo rodina něco několikrát museji opakovat i když mi to uz rikali proste ta pamet dlouhodoba je k nicemu- Kratkodoba je asi lepsi. Hold budu pokracovat v ketodiete s leky druhé generace a budu vporadku a poradne maknu no. Stejne by mi v soucasnosti byla VS k nicemu uz několik let mam od doktorka nedoporuceno pracovat a mam invalidni duchod 3 stupne plny- bohužel jak sem cely život studovala a nemam nadelano, tak ho mam hodne nizky ze bez rodiny a pritele by byl ze me asi bezdomovec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3926
2.7.20 16:23

@Michiko No já s těmi prvními elektrošoky ani nesouhlasila, dali mi je soudně, protože jsem byla totálně mimo a ty mi právě mozek úplně vygumovaly, nemám žádné vzpomínky na dětství, vždycky mi někdo říká, vždyť jsi tam byla… a já vůbec nevím. Hele a to jsi 4 roky ok a nezkoušela jsi ani např. chráněnou dílnu? Já vím, že tam málo platí, ale zas mi přijde škoda celé dny sedět doma, nebo nevím, co děláš, já mám taky ID, ale na menší úvazek jsem občas pracovala, i když je fakt, že jsem pak vždy skončila v léčebně. Teď rok nepracuji, za poslední rok jsem byla 3-krát v léčebně, z toho 2krát ty elektrošoky.
Na tvém místě bych byla ráda, že nemáš ataky a držela se léků, které ti pomáhají a které můžeš i v těhu. A myslíš, že těhu a péči o mimi zvládneš? Já jsem podobného věku, ale nebudu si nic nalhávat, dítě bych prostě nezvládla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
2.7.20 19:54

Urcite jednou dite chci, jen jedno. mam kamarádku která to taky zvladla a je taky nemocna. nedokazi si představit nemit cely život dite. Ja se jinak doma nenudim, mam barak a domacnost je na me, pritel chodi do práce. doma si vždy něco najdu minule sem predelavala vedle mistnost a malovala. jinak koukam na serialy a filmy. taky hraji online hru s kamarady. mam stene a to taky potřebuje moji pozornost. a s pameti sem taky na tpom bidne. chranene dilny sem zavrhla stalo by me cestovani vic nez si tam vydelam a po pravde nechci se seznamovat s nemocnými lidmi jako ja tam. ja kreslim a maluji nebo delam koralky muzu si udelat vlastní zabavu doma. uz sem si zvykla sem takhle kolik let. jinak volala sem doktrorce a zustala na lekach co mam presto uz si myslim ze ataka neprijde ze uz to zvladnu a třeba casem se vylecim uplne. i když je mi hrozne a mam v zivote stress stejne i tak se drzim v pohode a nic me nehrouti. tobe to take preji. ja si zazila léčeben fakt hodne a uz doufam ze se tam nikdy nevratim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3926
2.7.20 21:18

@Michiko No já bych dítě taky moc chtěla, ale prostě vím, že bych tu péči, to vstávání k němu… nedala, já potřebuji někdy spát i 16-20 hodin (spala jsem ve spánkové laboratoři a trpím hypersomnií) a jinak jsem totálně ko a budit se v noci např. každé 3 hodiny, tak jsem po 3 nocích opět v léčebně.
Tak když máš co dělat, tak to je ok.
No já byla v léčebně 20krát, takže jsem si taky užila, byla jsem asi na 5ti místech.
Já znám taky duševně nemocné, které mají děti, některé i víc a fakt je obdivuji, já bych s dítětem do cca 2 let nedala asi ani den. Ale tak přeji ti, ať to vše zvládneš, kdyby ses potřebovala poradit ohledně medikace, tak v NÚDZu v Klecanech poskytují poradenství ženám plánujícím graviditu a kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
2.7.20 23:52

Dekuji moc, v Klecanech sem byla před 4 roky, a az jednou otehotnim asi me tam doktorka posle. jinak ja si poridila 2mesicni stene dnes je mu 6 mesicu a je to fakt zabíračka ale clovek si zvykne. a preci jen to bude moje dite a to te zene dopředu. ja spim teda méně kort když mam každý den budicek v 8h s vencenim a krmenim ale ještě si lehnu a do 12 ti me necha spat. ja zase chodim spat pozde kolem pulnoci az jedne. tak ti drzim palce at vse zvladnes a diky za pokec. kdyby si chtěla nekdy muzes napsat soukrome : tyrrr@seznam.cz papa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
9.5.21 18:37

@Lollitka Dobrý den, já užívám Latudu. Uživala jsem každý večer dva prášky ale teď mi to moje doktorka snížila na jeden prášek. A jsem s ním spokojená akorát musím teď držet dietu a jsem zvědavá jestli potom prášku zhubnu protože jsem brala zyprexu a po ní jsem strašně moc přibrala a nemohla jsem to nijak schodit a jinak taky by mě zajímalo jestli se dá po té Latudě zhubnou??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3926
9.5.21 19:20
@Bobinka27 píše:
@Lollitka Dobrý den, já užívám Latudu. Uživala jsem každý večer dva prášky ale teď mi to moje doktorka snížila na jeden prášek. A jsem s ním spokojená akorát musím teď držet dietu a jsem zvědavá jestli potom prášku zhubnu protože jsem brala zyprexu a po ní jsem strašně moc přibrala a nemohla jsem to nijak schodit a jinak taky by mě zajímalo jestli se dá po té Latudě zhubnou??

Ahoj, já po Latudě nepřibírala, brala jsem myslím 74 mg večer. Akorát mi po ní teklo mléko, tak jsem ji po pár měsících musela vysadit. Po Zyprexe jsem taky přibírala, ale brala jsem ji krátce, tak to naštěstí nebylo tolik. Držím palce, ať ti Latuda pomůže a ať se ti podaří shodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
9.5.21 19:37

@Lollitka Aha no tak doufám že to bude mít ten správný efekt a že to půjde a jinak moc děkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat