Klíště v prsu

Anonymní
23.5.20 21:44

Klíště v prsu

Omlouvám se za anonym :oops: Dneska jsme byli s rodinou v lese a teď ve sprše jsem si uprostřed bradavky našla malé klíště. Jelikož mám bradavky jakoby „uzavřené“, tak ji musím prstama roztáhnout abych ho vůbec viděla. Mám ho zkusit vyndat? Nebo radši za doktorem :nevim: klíště je malé černé cca. 1-2mm

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17
23.5.20 21:51

Klíště z bradavky jsem si ještě nevyndávala, ale jinak běžně odevšad. Používám psí pinzetu a nikdy jsem žádné klíště nepřetrhla, takže já bych to zkusila. Ale záleží, jak jsi na tom…jestli si nevěříš, nemáš zkušenosti, tak bych raději zajela na pohotovost - čím dřív bude venku, tím se snižuje možnost přenosu nemoci z klíšťat - u boreliózy se udává 24 hodin, u encefalitidy stačí i dvě hodiny přisáté klíště :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3712
23.5.20 21:53

@Jakaku ja slysela, ze u encefalitidy staci prisati…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19246
23.5.20 21:53

No, nevidim moc rozdil ve vyndavani klistete odkudkoli. Proste ho vyndej, jestli to sama nezvladnes, povolej pomoc, co ma jeste jedny ruce. Na pohotovost bych s tim opravdu nejezdila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13038
23.5.20 21:57

No vyndavala bych, popřípadě požádala partnera. na pohotovost by se mi s tím nechtělo.

Kromě opruzu s čekáním to je něco, co by ten večer šlo tím špitálem jako historka, protože fakt se málokdy zakousne takhle dobře.

Jinak teda fakt nezávidím.

Pořádně si umej ruce, pokus se ho dostat ven a pak to vydezinfikuj. Když ti tam zůstanou kusadla, tak to zas až tak nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
23.5.20 22:00

@e008 Když jsem po tom pátrala na webu, vyskočily na mě ty dvě hodiny opakovaně, ale potvrzené od lékaře to nemám:-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 22:18
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym :oops: Dneska jsme byli s rodinou v lese a teď ve sprše jsem si uprostřed bradavky našla malé klíště. Jelikož mám bradavky jakoby „uzavřené“, tak ji musím prstama roztáhnout abych ho vůbec viděla. Mám ho zkusit vyndat? Nebo radši za doktorem :nevim: klíště je malé černé cca. 1-2mm

Tatínek měl zakouslé klíště také přímo v bradavce, bylo už tedy z předchozího dne, více nasáklé ale mamka mu ho vyndala pinzetou. Dost to bolelo, přece jenom bradavka je citlivé místo.

• Nahlásit
  • Citovat
34058
23.5.20 22:28

Vyndej ho pinzetou, na nic necekej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1623
23.5.20 22:42

Namydlit bradavku mýdlem, a ubrouskem hezky pomalu vykroutit. Klíště nikdy neberu pinzetou. Namydlim část těla, a ubrousek nebo kapesník pořádně, a kroutit… Ještě se mi nestalo že bych ho vytáhla rozpulene, nebo kus zůstal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1994
23.5.20 22:50

Já namydlím vatovou štětičku a krouživými pohyby klíště vykroutím. Vždy zůstalo celé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4260
23.5.20 22:56

Besmi se to kroutit a uz vubec mydlit a pid. To se vyzvraci. Ma se to zakapnout dezinfekci a kyvavymi pohybmi vytahnout. A potom znova dezinfekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1579
23.5.20 22:58

Já myslím, že je milion teorií, jak vyndat klíště. Já ho jen chytnu pinzetou a vyndám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6678
23.5.20 23:07

@Basha3 Teorii o kývání znám, ale ať jsem s klíštětem giglala sebevíc, pořád drželo. Takže nakonec jsem dostala ven tím nedoporučovaným způsobem vytočením. :nevim:
Zakladatelko, zkus to sama, s pomocí partnera, nebo na tu pohotovost, kdyby vám to doma nešlo. Myslím, že klíště na neobvyklém místě budou mívat často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
23.5.20 23:13

My kápneme Alpu na klíště, vatovou tyčinku namočím do dětského olejíčku Aviril a krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček vykroužim a ono se pustí. Pak zakápnu místo jodidem. Pinzetou vytahovat neumím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
23.5.20 23:14

Já nikdy nekapu dezinfekci ani nezalévám mýdlem - prý potom vyvrátí obsah žaludku i s obsahem bakterií do těla člověka. Nejprve vyndám, pak dezinfekci.
Když je malý, tak kouskem vaty + voda (nebo s trochou mýdla - jenom aby to trochu klouzalo), nebo třeba navlhčeným kapesníkem kolem něj dělám jemně krouživý pohyby a po chvíli vyjde a zůstane na vatě/kapesníku.
Když ve velký, nebo naducaný, tak vyndávám takovým háčkem na klíšťata - prostě podeberu a vytáhnu. Ještě se mi žádný nepřetrhl. Pinsety taky nemám ráda, poněvadž můžou stáčet bříško, nebo se mi klíště někdy přetrhlo. Ale možná je v jejich užívání někdo šikovnější.

Z tý bradavky by to mohlo jít možná tou vatou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama