Obavy z koronaviru u dítěte

Anonymní
23.5.20 20:07

Obavy z coronaviru...poradite mi prosim

Pardon za anonym…mam doma dite s oslabenou imunitou a astmatem…s nastupem coronaviru jsme se lehce izolovali…bud doma nebo na zahrade, vylety do prirody…nakupy dovoz az domu…nyni mam trochu strach jit nakoupit a jit mezi lidi…ale uz je situace lepsi…jak na to? jak to prekonat? je to trapny :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13397
23.5.20 20:14
@Anonymní píše:
Pardon za anonym…mam doma dite s oslabenou imunitou a astmatem…s nastupem coronaviru jsme se lehce izolovali…bud doma nebo na zahrade, vylety do prirody…nakupy dovoz az domu…nyni mam trochu strach jit nakoupit a jit mezi lidi…ale uz je situace lepsi…jak na to? jak to prekonat? je to trapny :,(

A proč to chceš za každou cenu překonat?…tak ještě chvíli počkej…choď ven s rouškou, když budeš mít lepší pocit a choď ven mimo město…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 20:17

My skoro denne jezdime ven do prirody…vsichni okolo nas uz zacinaji v podstate normalne fungovat…deti jdou do skoly, skolky a na nas uz koukaji jako na podiviny…chtela bych si alespon zajet na nakup a vybrat si potraviny sama…

• Nahlásit
  • Citovat
13397
23.5.20 20:19
@Anonymní píše:
My skoro denne jezdime ven do prirody…vsichni okolo nas uz zacinaji v podstate normalne fungovat…deti jdou do skoly, skolky a na nas uz koukaji jako na podiviny…chtela bych si alespon zajet na nakup a vybrat si potraviny sama…

No tak jeď…vezmi si roušku, u vchodu je dezinfekce, můžeš si vzít i rukavice…a jak na tebe kdo kouká neřeš…je to snad jedno, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13066
23.5.20 20:23

Prostě obavu překonat, jít ven, nepřibližovat se k lidem se kterými se nechceš potkat a po návratu z domu si důkladně umýt ruce.

Pokud nežiješ v Karviné a nemáš v příbuzenstvu horníky z darkova, tak je momentálně velmi, velmi nepravděpodobné, že potkáš někoho nakaženého.

Je dobrý zvažovat rizika, ale nemůžeš se snažit dělat jen to, co ti diktuje úzkost - protože pak ti začne žrát další a další oblasti života - v tuhle chvíli ti tak trošku narostla agorafobie.

Cestou je zkusit to překonat a prostě zjistit, že nic tragického nenastane.

Respektive sepiš si seznam věcí, které se teď bojíš dělat. A pak je seřaď do dvou seznamů. V jednom je seřaď od toho, čeho se bojíš jen trošku po to, co tě děsí nejvíc. A pak je seřaď ještě jednou a to od toho kde hrozí největší riziko nějaké nákazy po nejbezpečnější. To ideálně konzultuj třeba se svým partnerem, nebo někým kdo není úplně chycený v úzkosti a má nějaké větší porozumění tomu proč je v pohodě jít do parku bez roušky a proč není úplně nejlepší nápad jít třeba do malého klubu tancovat.

No a pak si vezmi ty činnosti, kterých se bojíš málo a které zároveň nejsou moc rizikové a začni trénovat tím, že je budeš dělat- ty co tě děsí méně nejdřív a postupně zvyšuj zátěž. A za každý překonaný strach se nějak odměń. Velikost odměny by měla souviset s tím, kolik sil překonat se tě to stálo.

pokud by už úzkost byla silnější, tak si zkus objedna tuhle knihu a pracovat s ní
https://www.kosmas.cz/…e-z-uzkosti/

A v případě že to nezabere, tak se zkus objednat třeba na pár on-line setkání přes sociální kliniku

https://www.socialniklinika.cz/…dobe-krize-0

Strach je na místě, ale nesmí paralyzovat. A k tomu se dospěje tak, že si člověk všimne strachu či úzkosti, porozumí mu a pak se rozhodne nezávisle na tom, co strach diktuje a případně holt zatne zuby a strach překoná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
23.5.20 20:33
@Anonymní píše:
Pardon za anonym…mam doma dite s oslabenou imunitou a astmatem…s nastupem coronaviru jsme se lehce izolovali…bud doma nebo na zahrade, vylety do prirody…nakupy dovoz az domu…nyni mam trochu strach jit nakoupit a jit mezi lidi…ale uz je situace lepsi…jak na to? jak to prekonat? je to trapny :,(

Normálně? Mam doma dítě s vvv, co patří do rizikové skupiny, kde teď i do Školky.. Korona byla, je a bude.. Nemůžeme se izolovat navěky.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9735
23.5.20 20:34
@Anonymní píše:
My skoro denne jezdime ven do prirody…vsichni okolo nas uz zacinaji v podstate normalne fungovat…deti jdou do skoly, skolky a na nas uz koukaji jako na podiviny…chtela bych si alespon zajet na nakup a vybrat si potraviny sama…

Na tvém místě bych se překonala. Aby tvoje obavy za chvilku nepřešly v regulerní úzkost, se ktrerou pak budeš sama těžko bojovat. Ber to tak, že reálné riziko nakazy je v tuhle chvili minimální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4247
23.5.20 20:37

Mám doma všechny kdo patří do rizikové skupiny + dítě s kapacitou plic 70% a další s problematikou velice nízkých leukocytů.
Chováme se naprosto normálně. Děláme to co předtím jen s rouškou a velmi častou hygienou.
Holky, nepřehánějte to tolik. Prostě tomuhle se zabránit jinak než tím co děláme my nedá. Leda se izolovat a nikam nechodit ale pak bych rovnou doporučila návštěvu psychiatra. To prostě nejde. :nevim:. Jediný co, tak u nás má sídlišti byl v MŠ potvrzený covid 19 u učíte/lů a straší sourozenci chodí do ZŠ kam mělo nastoupit mé dítě. Tak dítě nenastoupí. Nechci to zbytečně „provokovat“. Ale jinak dodržujeme odstup a normálně fungujeme..

Příspěvek upraven 23.05.20 v 20:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19256
23.5.20 20:42
@lampicka11 píše:
Mám doma všechny kdo patří do rizikové skupiny + dítě s kapacitou plic 70% a další s problematikou velice nízkých leukocytů.
Chováme se naprosto normálně. Děláme to co předtím jen s rouškou a velmi častou hygienou.
Holky, nepřehánějte to tolik. Prostě tomuhle se zabránit jinak než tím co děláme my nedá. Leda se izolovat a nikam nechodit ale pak bych rovnou doporučila návštěvu psychiatra. To prostě nejde. :nevim:

Kdyby moje dite nemelo pred sebou jednu dulezitou udalost, kterou nelze odlozit a karantena nebo choroba kohokoli v rodine by ji zhatily, uz by bylo pristi tyden ve skole. A mame v rodine dve rizikove osoby a ja jsem zdravotnik ( trochu v nervu, abych to do te doby nedotahla, ale tak nejak v mezich).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
23.5.20 20:43

Respirátor, už se dají sezhant, třeba na alze, a desinfekci a nebál bych se ničeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4247
23.5.20 20:44

@mroe doplněno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9543
23.5.20 20:46

Tak zrovna ty nákupy mi dnes přijdou v klidu. Velmi vítám dezinfekce u vchodů (mají mít všude, v těch větších řetězcích jsou bezdotykové - strčíš tam ruce a stříkne ti na ně dostatečné množství dezinfekce). Ruce si dezinfikuju před nákupem (klidně je tam strčím 2× a přejedu s nimi dostatečně i madlo vozíku) i při odchodu po nákupu. Doma pak samozřejmě umyju.
Jednotlivé položky doma nijak neřeším (že bych je otírala apod.), ale i po uklizení nákupu do špajzu apod. si znovu myju ruce.
Za mě doufám, že tu dezinfekci u obchodů nechají hodně dlouho, opravdu se mi nakupuje psychicky líp, když si to madlo vozíku pořádně utřu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5849
23.5.20 20:50

Jsme v podobné situaci, úplně tě chápu. Člověk si na jiný režim tak nějak zvykne a pak každou změnu pocítí. To je normální.
Fajn je, že už jsou normálně dostupné respirátory, nanoroušky, desinfekce, prostě dá se nějak celkem chránit. U dětí je to teda horší.
Tak si stanov nějaké datum, do kterého to budeš takhle dělat, pak mrkni na statistiky, a podle toho si řekni, jakým způsobem dál. Můžeš „rozvolňovat“ postupně podle svého uvážení.
(jinak teda informace o místech výskytu hygiena nedává, což je fakt blbý, protože se to šíří šeptandou, a navíc ti zranitelní nevědí, kterým místům by bylo opravdu dobré se vyhnout).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4932
23.5.20 20:55
@Anonymní píše:

Přeháníš, spousta z nás se ani takto izolovat nemohla, my s manželem jsme oba po celou dobu chodily do práce, k tomu se starali o skolkové dítě..a žijem. V současné době je v ČR asi 2500 nakažených, to že se nakazís i ty je možné asi tak jako, že se nabouras v autě cestou do přírody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19256
23.5.20 21:00
@zrcadlo píše:
Tak zrovna ty nákupy mi dnes přijdou v klidu. Velmi vítám dezinfekce u vchodů (mají mít všude, v těch větších řetězcích jsou bezdotykové - strčíš tam ruce a stříkne ti na ně dostatečné množství dezinfekce). Ruce si dezinfikuju před nákupem (klidně je tam strčím 2× a přejedu s nimi dostatečně i madlo vozíku) i při odchodu po nákupu. Doma pak samozřejmě umyju.
Jednotlivé položky doma nijak neřeším (že bych je otírala apod.), ale i po uklizení nákupu do špajzu apod. si znovu myju ruce.
Za mě doufám, že tu dezinfekci u obchodů nechají hodně dlouho, opravdu se mi nakupuje psychicky líp, když si to madlo vozíku pořádně utřu.

Delam to stejne. Tedy az na to madlo, to neresim, proste si odezinfikuju ruce i potom a nedotykam se obliceje ( uz mi to docela jde, driv jsem na to musela porad myslet)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama