Léčba psychiatrem a soud o dítě

Anonymní
1.6.13 22:16

Léčba psychiatrem a soud o dítě

Dobrý večer,
ráda bych se zeptala, zda mi může nějak „uškodit“ léčení se na psychiatrii před soudem o svěření dítěte do péče?

Odešla jsem od partnera, po návštěvě psychiatra jsem vyfasovala antidepresiva a nyní mám strach, aby ze mne neudělal „blázna“ a nechtěl dítě do péče. Co se týče péče o dítě, funguju naprosto normálně, sociální pracovncice označila domácnost za po všech stránkách vyhovující, přesto ve mne hlodá červíček, jestli to ex nemůže zjistit a napáchat paseku.
Asi by v takovém případě chtěli nějaké vyjádření ošetřujícího lékaře, ne??

Děkuji za odpověď a omlouvám se za inko.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10911
1.6.13 22:22

Jak by to ex mohl zjistit? Má nějaké nadstandardní kontakty na toho psychiatra nebo na ZP? Myslím, že legální cestou to o druhém člověku zjistit nelze (lékařské tajemství).

Jinak, kdyby s tím nějak šaškoval před soudem a bylo mu dopřáno sluchu, tak může soud žádat posouzení soudním znalcem, vyjádření ošetřujícího lékaře nemusí být až tak směrodatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.13 22:23

Ahojicek, ja Ti sice neporadim, ale rada si prectu reakce jelikoz resim to stejne…

Snad bude lip :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
2234
1.6.13 22:30

Nemá to jak zjistit, pokud to ty někde neřekneš.. tak to radši ani neříkej své nejlepší kamarádce (znáš to :? ), oni by k tomu mohli přihlédnout.. zas na druhou stranu to můžeš svést na krizi z rozvodu, tudíž stav dočasný. To by sis se pak poradila s psychiatrem, aby to nějak kulantně zaobalil ve zprávě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24487
1.6.13 22:45

Taky bych řekla, že pokud si ty sama nebudeš „pouštět pusu na špacír“, tak to nemá jak zjistit. Nejsi nesvéprávná, nejsi nebezpečná svému dítěti (pak by psychiatr sám kontaktoval OSPOD nejspíš), takže do toho nikomu nic není…

a pokud by to náhodou zjistil, tak bych velice důkladně pátrala, kde k tomu přišel, protože pokud by to např. vyzradil tvůj lékař, tak je to pro něj průšvih až na půdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
1.6.13 23:17

Připrav se na to, že to může použít proti tobě. Nacvič si před zrcadlem případnou řeč před soudem, že je to protože se choval takhle a takhle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
2.6.13 07:36

No tak pokud to zjistí, je to hovádko boží a nějak rozporuje tvůj návrh na svěření nebo jen potřebuje zaškodit, tak to použije. Hlavně by tě s tím mohl vydírat, moje osobní zkušenost, ex se snažil použít i to že jsem se léčila s poporodní depresí (bez medikace, bez hospitalizace) a jsem od té doby akutně suicidiální (jako přes 3 roky to je výkon, ne :mrgreen: ). Teď je ještě otázka reálného efektu. Takže bych dělala mrtvýho brouka, nikomu nic neříkala, žádnou zprávu nesháněla. Pokud on to vybalí, soud si bud vyžádá zprávu ošetřujícího psychiatra a shledá ji jako dostatečnou pro účely rozhodnutí nebo nařídí zanlecké posudky. Pokud by se znalečáku dovolával ex, je možnost dát mu to k úhradě, to mu zavře ústa, není to nic levného a s reaktivní depresí se nemáš čeho bát. Musíš to celé obrátit, jsi zodpovědná a proto se zodpovědně léčíš, tvoje rodičovská kompetence není nijak omezena, byla by snad cukrovka a její léčba jediným důvodem k nesvěření do péče? Hlavně se od něj nenech trápit a zodpovědně pokračuj v léčbě. Jestli máš s psychiatrem dobrý vztah, tak bych se mu svěřila se svými obavami. Mě to pomohlo se vnitřně uklidnit, tohohle strašáka pustit z hlavy a vydírání ex přestat brát vážně.
Držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat