Zkušenosti s Lecitinem pro lepší koncentraci

36
22.7.13 15:04

Lecitin a škola

Ahoj maminky,
chci se zeptat jestli máte někdo nějaké zkušenosti s lecitinem, vím, že má zlepšovat schopnost učení a koncentrace, pomáhá na vlasy a na celulitidu, ale ráda bych se přesvědčila, zda je to pravda a také jestli je to vhodný doplňek stravy pro studenty. Věřím, že na každého to má asi trochu jiné účinky, ale budu ráda když se podělíte o zkušenosti :) Děkuji ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3287
22.7.13 15:49

@Martina94 já jsem koupila lecitin manželovi na snížení cholesterolu, po měsíci a půl užívání měl hodnotu ze 6,5 na 5,4.
Podotýkám, že stravovací návyky nezměnil.
Jestli funguje i na koncentraci bohužel netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1533
22.7.13 15:57

Ja sem ho koupila pro syna s ADD tez, ale cekame na zacatek skolniho roku…takze zatim nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
22.7.13 20:53

Ahoj,
když jsem se kdysi učila na státnice a už mi to hlava nebrala, tak jsem šla do lékárny, že chci lecitin a gingo atd. atd., řekla jsem, že to chci na šprtání… natrefila jsem na „čestnýho“ lékárnika, kterej mi vysvětlil, že mi to samozřejmě prodat může, aby vydělal, ale že mi osobně říká, že efekt člověk pozná nejdříve po čtvrt roce intenzivního zobání, pokud vůbec… že efektivnější je látka/lék PIRACETAM:
http://www.lekarna.cz/…ane-tablety/

příznivě ovlivňuje látkovou výměnu nervových buněk, zvyšuje průtok krve mozkem a zlepšuje tokové vlastnosti krve
proti: poruchy paměti, zhoršení schopnosti
koncentrace, poruchy myšlení, předčasná únavnost, nedostatek vůle, elánu a motivace a
poruchy nálad

Existuje víc značek se stejnou látkou:
http://www.lekarna.cz/…nich-funkci/?…

Na sobě jako ze dne na den efekt neucítíš… nicméně jsem zdárně odstátnicovala, tak snad to nějakej přínos taky mělo.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
22.7.13 21:01

piracetam pro děti od 6ti let

@vonbrizon píše:
Ja sem ho koupila pro syna s ADD tez, ale cekame na zacatek skolniho roku…takze zatim nevim

Na doporučení lékaře se Piracetam AL užívá:

• k podpůrné léčbě dětí s vrozenou dyslexií(porucha, při níž má dítě obtíže se čtením) u dětí, kterou nelze vysvětlit nedostatkem intelektu, omezeným nadáním, nedostatkem školního vzdělání nebo nevyhovujícími rodinnými a sociálními podmínkami, k usnadnění učení a zlepšení paměťových funkcí.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1533
23.7.13 14:28

@Rampepurna hm mozna taky vyzkousim. Mela jsem v umyslu pouzit prirodni preparaty : omega 3, ginko a lecitin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
23.7.13 21:03

Já jsem si teď vzpomněla, že jednou doporučovala „Dr.“ Cajthamlová v Jste to, co jíte brát lecitin proti večeční buřtový žravosti… že pán nebo paní, už nevím, se celej den držela na dietě a večer vyluxovala v lednici buřty a salámy a tatarky atd… šlo o to, že když odpoledne dodá tělu lecitin = tuk do krve (ten zdravej tuk - lecitin), tak tím předejde tomu, že tělo večer baží po tučných věcech typu vlašák.
Na sobě to vyzkoušené nemám, ale zní to docela věrohodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama