Ledvinová kolika a krutá bolest zad

139
4.12.09 22:31

Ledvinová kolika???

Hezký večer, potřebuju radu…už cca 5 týdnu mě sem tam v noci přepadává krutá bolest zad, která směřuje i do břicha. Teda takovou bolest jsem snad v životě nezažila, to i porod byl o proti tomu procházka růžovou zahradou. Bolest vždycky přijde v noci a to tak, že pro ibalgin se vždycky plazím skoro po čtyřech a do doby než mi zabere, se musím naložit do vany s horkou vodou. Je možné, že se jedná o ledvinovou koliku? Mám dva měsíce po porodu, nemůže to být spojené nějak s tím? Jakože se třeba tělo pořád vrací do původní podoby? Nebo co by to mohlo být? K doktorce jsem objednaná až v úterý a do té doby to nějak musím zvládnout…akorát mám strach chodit spát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48576
4.12.09 22:55

Pethul nechápu proč jsi raději nejela na pohotovost,spíše bych to přiřadila k zánětu ledvin a nebo k nějakému gynekologickému problému,proto že ledvinovou koliku jsem měla a i když myslim že zvládnu hodně bolesti tak mě vezla rychlá proto že jsem prostě nezvládla ani vstát,ale doktor tu není,nejspíš bych nic neriskovala a raději jela na pohotovost,tím spíš když máš po porodu.Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23505
4.12.09 22:59

Ledvinová kolika je, že nemůžeš vůbec nic, bolestí lezeš po zdi nebo řveš. Fakt i ty, co vydrží kdeco, tohle nedávají. Možná bych zkusila radši Pohotovost, protože s tímhle si není radno zahrávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14432
5.12.09 08:33

Ahojky

já jsem měla v těhu 2 ledvinové kameny,v 5 měsíci no a samozřejmě mi je nemohli v těhu vytahovat,takže jsem musela mít klidový režim a po porodu se prý uvidí.Vydržela jsem to týden po porodu,pak to přišlo.A vše najednou.Kluk dostal z ničeho nic zánět ledvin,tak do špitálu,já tam na druhý den dostala ledvinovou koliku,porodem se mi kameny hnuly.Bolesti jako prase,fakt porod byl pro mě procházkou růžovým sadem.A ty sestry tam???nic!!!!!!!! nechaly mě tam pomalu chcípat, :oops: sorry za slovník,ale fakt by jste jim daly ránu v tu chvíli.Naštěstí za mnou přijel manžel na návštěvu a viděl mě tak mě odvlekl na urologii a tam si mě už nechali.Určitě pokud máš bolesti já to měla taky tak bolesti v zádech vystřelující až do břicha,jeď na pohotovost!!!!!udělají ti utz zda tam nemáš kameny a bude se to řešit.Daji ti kapačku proti bolestí.Držím palce!!!!Já mám s ledvinou od té doby pořád problémy,tím těhu byla hrozně zatížená a fungovala asi na 60%,dávali mi pak do ledviny dren a 3 měsíce jsem ho měla v sobě a pak mi to vyndali i s kameny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
10.12.09 22:56

Tak jsem byla u doktorky, která mě poslala na sono a verdikt zní - žlučníkové kameny. Mám dva o velikosti 3-4 mm, takže teď řeším co dál. Doktorka mi radí vyndat je co nejdřív, dětská doktorka, zase že mám vydržet dokud malý nebude mít 6 měsíců. Nechci totiž přestat kojit a anestezie na mlíko určitě vliv má. Sice mi chirurg nabídl, že mě i s malým dají na dětské oddělení, ale co kdyby náhodou se přihodila nějaká komplikace a musela bych malého předčasně odstavit. Víceméně rozhodnutí nechávají na mě. Prej jsou lidi, kteří kameny neřeší a normálně s nimi žijí, ale mám strach, aby mi kameny nevycestovaly ven a neucpaly žlučové cesty..to pak hrozí akutní zánět slinivky, což je o hodně horší než samotný kameny…Nenajde se tady nějaká mamča co řešila stejný problém? Za každou radu budu moc vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
11.12.09 20:53

Pethul,
tohle jsem resila pred 14lety,presne touto dobou (po narozeni starsiho syna).
Za me to vyresil „osud“- ke kamenum,o kterych jsem jeste nevedela, ze je mam (ale bylo mi spatne presne jako Tobe) jsem dostala ledvin.koliku, a to takovou, ze me vezla rychla zachranka a ja - nekecam - myslela, ze proste uz chcipam. Bylo to priserny. Kojeni jsem vubec neresila, prijela mama, vzala si k sobe malyho (bylo mu 10 tydnu), koupila Sunar a 3 flasky, a ja lezela tyden na hadickach na urologii a byla jsem rada,ze jsem rada. Tam mi i rekli, ze mam ty kameny ve zlucniku a proto ze mi bylo od porodu porad spatne.
Takze po navratu z urologie jsem si vyzvedla ditko prevedene na UM, nijak me to nedrasalo, a za par mesicu se objednala do nemocnice a kameny ze zlucniku si nechala laparoskopicky vyndat. Rozhodne nedoporucuju s nima fungovat dal.
Jo, a rikali mi doktori, ze kojeni tento stav (tedy kdyz mas zlucn.kameny) vyrazne zhorsuje. Bohuzel. Coz meli pravdu, protoze ja jsem po navratu z ty urologie uz nikdy zachvat nemela, s kamenama jsem byla jeste asi pul roku, nez jsem sla na tu laparku.
Takze takhle to bylo u me.
Vidim, ze Tvoje mimi je taky jeste malinky,tezko radit,ja bych proste to kojeni ozelila.
Preju, at je brzy lip (dej vedet)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
11.12.09 20:57

Ted me jeste napadlo - narkoza na mliko vliv ma, ale ma se mliko odstikavat a vylivat jen asi 24hodin potom myslim, takze jestli jsi zrucna, mohla by sis odstrikat mliko dopredu - na dobu, az budes po narkoze, a pak normalne pokracovat. Musela by ses ale spolehnout, ze to pujde laparoskopicky (to jsi v nem. jen asi 3dny). Coz by Ti meli doktori byt schopni rict,s urcitosti rekneme 80% :wink: . Proste na komplikace dopredu nemysli. Jo a s mimi v nemocnici - to bych Ti nedoporucovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jana656565
13.10.12 12:42

Ja mela ledvinovou koliku dvakrat. Jednou v noci z niceho nic v praci me vzala krec do zad. Ne nekde v oblasti krize ci mezi lopatkami, ale spise na boku. V tu chvili jsem se zastavila a nemohla se pomalu nadychnout. Myslela jsem, ze jsem si ze jde treba o svalovou krec, ale kdyz to preslo( asi za 2min), tak za par minut to prislo znovu a tentokrat uz to bolelo jako cert!!! Hned jsem tusila, ze to nebude jen tak neco, jelikoz bolest nesnesitelna! Jela jsem na pohotovost, kde me vysetrili a zjistili nalez na leve ledvine, ze mam pry kaminek a ze se musim nekdrive pokusit ho vycurat. Nechali si me v nemocnici, dali kapacku a asi za dve hidiny uz bylo lepe. Druhy den??? Rikam Vam, ze vetsi bolest si uz snad ani nedovedu predstavit!!! Doktor rikal, ze po tehle zkusenosti budu lepe snaset porod:-) tak doufam, ze mel pravdu:-) tak silnou, prudkou a temer nepretrzitou bolest jsem nezazila a doufam, ze uz nezaziju.. Kamen nakonec musel ven pres mocovou trubici operativne. Byl velky. Podruhe uz pro me musela sanita, jelikoz jsem se nezvedla ze zeme.. Po ktere jsem se valela v bolestech a jen prosila at uz to skonci..

• Citovat
  • Nahlásit
130
15.6.19 12:41

Jak dlouho trvá hospitalizace po ledvinové kolice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17546
15.6.19 13:30

Záleží na tom proč vznikla. Po odchodu kamene jsem bxla v nemocnici tři dny. Po zánětu ledvin v těhotenství poprvní týden a pak dva dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
15.6.19 13:44

Zdravím přítel má ledvinové kameny scháníme nemocnici kde mu to odstraní co nejdříve v Kolíně má termín v březnu 2020 :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17546
15.6.19 13:50

Zkuste Nový Město na Moravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
15.6.19 13:52

@Janli jsme z Kutné Hory zvažujeme Praha, Havlíčkův Brod ale děkuji