Léky aescin

10636
6.3.16 23:01

léky aescin

Hezký večer ;). Nemá někdo, prosím, zkušenosti s tímto lékem aescin, zda je účinný i na bolest v krku? Moje doktorka mi ho dala ve středu. Týden před tím jsem užívala ATB, musela jsem je přestat brát před koncem léčby pro alergickou reakci. A po dvou dnech mi opět začalo bolet v krku a klouby, proto mi dala tento lék. V krku bolet nepřestává, bolí me cely člověk… Teprve včera jsem četla na co ten lék je a zarazilo me, ze na chronickou žilní nedostatečnost… Tak nevím co s tím ma krk co společného.. Ve středu jdu pro výsledky ze steru.Snad se nespletla.. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5879
6.3.16 23:17

Manžel ho bral po úrazu po operaci na snížení otoku. I tak měl ruku snad 3× objemnější, než normálně. A bral ho dokud se stav nevrátil do normálu a otok zcela nezmizel. Ten lék je především na otoky a působí taky protizánětlivě. Na krk - nevím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 23:36

Syn ho bral pri mononukleose…na otok uzlin na krku..zrejme ho mate na zdurele uzliny pri angine…pomaha zmirnit otoky.

• Nahlásit
  • Citovat
303
7.3.16 01:01

No tak opravdu brát Aescin na bolest v krku mi přijde jako nesmysl, a to jsem doktorka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
7.3.16 01:24

@kkaattkkaa Není to blbost? :zed: Aescin jsem před těhotenstvím brala na špatnou citlivost nohy, brnění a nedokrevnost po neuroborelioze.. Samozřejmě i s jinými léky.. Ale brát to na bolest v krku..? Není lepší udělat si horký čaj s medem a citrónem, zavázat krk a zalézt do postele? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10636
7.3.16 07:35

No ve středu se ji na to zeptam. Já bych to rada vylezela, ale s detma to není lehké, když nemám hlídání…
Je možné ze na ten otok, ze čeká na výsledky aby mi pak dala jiné ATB…
Díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
13.2.18 07:16

Zabili mi dítě?

Neví mi někdo poradit, zda je možné předepsat leky Aescin-Teva na zastavení krvácení v 3 měsíci těhotenství, mám pocit, že mi zabili dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
13.2.18 07:35

To nevím, ale já jsem je v těhotenství také užívala, dítě je zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
13.2.18 07:35

:think: já nevím, tak ti ho snad dal lékař a ne kamarádka a studentka google univerzity, ne? Tím se nechci nikoho dotknout :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35639
13.2.18 07:49

https://www.lekarna-madona.cz/…-0107806.pdf
Těhotenství
Reprodukční studie u zvířat neprokázaly žádné riziko pro plod. Nebyly však
provedeny kontrolované studie u těhotných žen. Proto nesmí být přípravek podáván
těhotným ženám v prvním trimestru těhotenství. Ženám ve druhém a třetím trimestru
3/6
těhotenství je možné přípravek podávat jen tehdy, jestliže očekávaný přínos pro
matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod.

toto se píše skoro u každého léku, obvykle to znamená, že se prakticky dávat může a dává i v prvním trimu. nenašla jsem ale kategorizaci dle FDA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14616
13.2.18 08:03

Já chápu, že hledáš viníka, protože tě ztráta bolí. Ale pokud jsi krvácela, bylo asi něco hodně špatně a někdy to prostě nedopadne dobře. Předpokládám, že to ten lék napsal gynekolog a věděl co dělá. Já tem lék taky brala v prvním trimestru a vše bylo OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
13.2.18 08:06

@Mimiss3 brala jsem ho také, i v prvním trimestru. Obě děti jsou zdrave

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
13.2.18 10:07

Vdaka

Moc vám všem děkuju, moc se mi ulevilo.Mam zle slušnosti s lékaři, lekla sem se že i tu nastala chyba.Este jednou vdaka vám vsem ???? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama