Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Na imunologii říkali Preventan a rakytník. Bohužel ale nespatřuji žádný zázrak. Dřív jsem jela v angínách, sebrali mi mandle a co nemám mandle, tak je to ještě horší. Jsem nemocná hned jak začne podzim až do jara snad pořád, liju do sebe čaje, cibulový sirup, jím ve velkém ovoce, zeleninu, všechno k ničemu.
Počkám si co tu kdo poradí.
Já už vyzkoušela ledacos, na každého funguje asi něco jiného. U dětí mi celkem zabírá kozí colostrum Bioalis a betaglukany. Já jsem teď zabrousila do oblasti čínské medicíny a zkouším houby. Dobrý je Cordyceps, pomáhá při vyčerpani organismu a Reishi, kombinace obojího zvyšuje jejich účinky. Pozor na koncentrace, já nakupuji na superionherbs. Je důležité brát probiotika, imunita sídlí ve střevech. Denně je beru už půl roku a jsem mnohem méně nemocná.
Spíš než na doplňky a léky se zaměřují na stravu. Jakmile začnou podzimní pliskanice, jim a piju hodně „zahrivacich“ potravin. Používám velké množství zázvoru a koření (chilli, kari, skořice, ostré indické směsi,…). Přijde mi, že to celkem pomáhá.
Poměrně dost lidí si ještě chválí Wobenzym, ale osobní zkušenost nemám.
@Anonymní píše:
Díky své blbosti kdy jsem neustále polykala tabletky typu ibalgin a podobně. Jsem si naprosto rozhodila až zničila imunitu. A teď stačí horší počasí nebo nachlazená osoba v mém okolí a chytam komplet vše.
Znáte nějaký lék ale fakt dobrý na podboru, obnovení imunity? Ať už na chemické nebo přírodní bázi a volně k prodeji nebo na recept je to jedno hlavně něco fakt učinného
zaměř se na stravu a na imunitu je výborná hlíva ustřičná
Rano pit teple caje. Nejlepe i pres den. Je potreba zahrivat slezinu. Omezit mlecne, cukry. Proste zdrava strava. Chemii silne nedoporucuji. Tou sis znicila fungovani tela. Koukni na tcm herbs. Maji i zdarma diagnostiku z jazyka. Je to cinska medicina. A ja teda na ni nedam dopustit. Jinak super cordyceps, napoj cinskych mudrcu. Krehkost svinuteho kvitku. Dobra probiotika.
Ja teda jela celou dobu na stredni na ibalginu…jedine co mi to do budoucna napachalo je, ze ted na me nefunguje ibac, pri bolestech a teplote musim brat lek na jine bazi. Imunita stale dobra..muj muz jede od rijna do cca brezna na cesneku..kazdy den jeden strouzek, na chleba, topinku nebo jen tak. Vim ze jsou i v lekarne pripravky cesnekove, ktere by tedy alespon nemeli zapachat. Ale kolega z prace jede na cesneku cely rok a nemocneho jsem ho jeste nevidela..takze bych doporucila cibove a cesnekove sirupy…u nas je vyrabi jedna pani na fb skupine…je o to dost zajem
Jinak bych rekla ze doporucit neco opravdu ucineho nejde. Kazde telo je jine i kazda imunita a na kazdeho pusobi neco jineho, takze je treba zkouset. Nekomu pomuze priroda, bylinky, homeo a nekomu spise chemie..kdyby bylo neco stopro co zabere kazdemu to by bylo fajn ale zatim asi spise scifi
Betaglukan a houby z čínské medicíny. Není na škodu Wobenzym a Probiotika. Užívám občas i koloidni stříbro ![]()
Na každého funguje samozřejmě něco jiného, mne se osvědčilo celoroční spaní s otevřeným oknem a otužování. Fakt to pomáhá. Jinak imunita se nachází defacto v trávicím traktu, takže pomůžou taky probiotické potraviny jako kefír atp.
@Anonymní píše:
Díky své blbosti kdy jsem neustále polykala tabletky typu ibalgin a podobně. Jsem si naprosto rozhodila až zničila imunitu. A teď stačí horší počasí nebo nachlazená osoba v mém okolí a chytam komplet vše.
Znáte nějaký lék ale fakt dobrý na podboru, obnovení imunity? Ať už na chemické nebo přírodní bázi a volně k prodeji nebo na recept je to jedno hlavně něco fakt učinného
Já beru každý den ráno Preventan medvědí síla,pak si dělám zázvorový čaj a jím mandarinky,jablka.Zatím tuk, tuk,nemarodím.A to mám imunitu na draka.
@Denisa76 jakym zpusobem uzivas to stribro? pokud to mas jeste z dob, kdy ho nase legislativa povolovala i jinak nez zevne, nemas nejaky letak / odkaz / kopii navodu k pouziti prosim? diky ![]()
jinak za mne na imunitu 1) strava 2) otuzovani 3) dychaci cviceni
@LKL stříbro se dá použít i vnitřně..stačí zadat do googlu koloidní stříbro k vnitřnímu použití a najdeš tam odkazů dost.. ![]()
Strava rozhodne hraje velkou roli a doporucuji Echinacinu, doma nas verny partak ![]()
Díky své blbosti kdy jsem neustále polykala tabletky typu ibalgin a podobně. Jsem si naprosto rozhodila až zničila imunitu. A teď stačí horší počasí nebo nachlazená osoba v mém okolí a chytam komplet vše.
Znáte nějaký lék ale fakt dobrý na podboru, obnovení imunity? Ať už na chemické nebo přírodní bázi a volně k prodeji nebo na recept je to jedno hlavně něco fakt učinného