Léky pro děti s ADHD

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
81
8.1.22 13:10

Léky pro děti s ADHD

Maminky postižených dětí ( mentalní retardace, ADHD) s jakými léky máte zkušenosti, a popřípadě jaké?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.1.22 14:19

Dcera má ADHD s převahou problémů v oblasti pozornosti i když impulzivita a projevy v chování byly také. Bere dlouhodobě (už 4 roky) Stratteru, teď teda pod jiným názvem. Funguje s ní dobře. Já ji beru taky, původně jsem byla diagnostikovaná jako panické ataky a deprese, ale pak jsme přišli na to, že zatím je dlouhodobě neřešené ADHD. Dcera bere 60 mg a já 80 mg. Někdy sezóně bere antidepresiva Trittico na spaní při nespavostia problémech s usínáním. Brala i Tiapralan ale ten jí moc nesedl. Od loňských lockdownů má nasazený půl tablety sertralinu na úzkosti a PMS.

• Citovat
  • Nahlásit
81
8.1.22 20:14

A jak se nazývá lék?
Najížděla na něj dcera postupně po menších dávkách? Byl problém s nechutenstvím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 21:48

Teď má zrovna Atofab, účinná látka stejná jako ve Stratteře atomoxetin jen levnější. Měla ještě něco s jiným názvem, ale to už si nepamatuju. My tomu pracovně stejně furt říkáme Strattera :D. Jo začínala na nejnižší dávce, aby mohla hned vysadit kdyby na to měla nějakou blbou reakci a taky, že se lépe zvládají nežádoucí účinky. Pak se upravoval ještě několikrát gramáž, že třeba vyrostla hodně za dva měsíce a už jí dávka nestačila. Ještě nám doktorka nabízela, že přes prázdniny může úplně vysadit, že má takhle dětské pacienty, co si dávají prázdninový detox, to jsme ale teda odmítli. No a pak jsme se ještě bavili, že u holek se dá po dvou letech zkusit léky cvičně vysadit, jestli jim mozek náhodou nedozrál a nešlo by to i bez léků. Do toho jsme taky nešli, holka bez léků být nechce a stejně by to neklaplo, stačilo 3 dny když si je nevzala na víkend k bábině. Nechutenství neměla, když nepočítám, že přestala úplně snídat, ale ani před tím to nebylo nic moc. Naopak spíš se dokázala v klidu najíst, usedět to. Co teda měla a mívá občas i teď je pálení žáhy, nevolnost a někdy i zvracela. Musí to hodně zapíjet a ideálně i zajídat, to se pak neobjevuje. Na to pálení žáhy ji poradili hodně zapíjet mlékem a to funguje. Jednu dobu jsme zkoušeli, aby brala večer, protože to vždycky i jí, ale to zas nemohla spát. Běžný školní den bere hned jak přijde ze školy a svačí. Při online výuce to brala s prvním jídlem což bylo třeba v 10hodin, tak to bylo dobrý.

• Citovat
  • Nahlásit
81
9.1.22 05:23

Moc děkuji za odpověď, jste moc hodná…my teda máme problém i se spaním, dcera se budí několikrát za noc a spí max.do 4 h. a pak už nezabere vůbec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
2.2.22 18:05

Dobrý den prosím vás, mám 4 letého kluka v dubnu mu bude 5, má adhd a bojím se mu dávat prášky mám stoho špatný pocit včera sme byli na kontrole a má předepsaný antominex pomocte mi, poraďte mi ne.ate Stach dávat prášky nebo je to normalni :,( :nevim: :nevim: dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat