Léky ve druhém trimestru

5
18.2.20 02:57

Léky ve druhém trimestru

Zdravím maminky,

potřebovala bych váš názor. Jsem v 19 tt a včera jsem si vzala coldrex a 2 tabletky orasept na bolest v krku. Hodně mě znepokojilo zjištění, že se v těhotenství toto užívat nemůže. Myslíte, že to může mít nějaký negativní vliv na plod? Fakt se toho bojím :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11846
18.2.20 03:38

Jednorazove pouziti nejspis ne, ale priste radeji cti pribalove letaky, nez neco vemes, nebo se porad v lekarne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
18.2.20 03:40

@beruska9
Děkuji moc, nenapadlo mě že i takové léky se podávat nesmí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11846
18.2.20 03:49

@Tesska00 : jako tehotna v zasade nesmis nic, krome obcasneho Paralenu a leku, ktere ti schvali doktor :nevim:
Nicmene…ono je to podle me nastavene tak, ze za a)leky na tehotnych se netestuji, takze na vetsine je prevetivne napsane, ze se nesmi
b) volne prodejne leky nebudou mit takovou silu, aby v beznem davkovani ublizily.

Ale nejsem vystudovana v oboru, abych si troufala podavat kvalifikovane rady, nejlepsi se je poradit s odbornikem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1592
18.2.20 04:20

Na bolest v krku se dají v těhotenství koupit jen jedny tablety, jeden sirup na kašel a max Paralen… Jednorázové použití určitě nevadí. Jde o to že z morálního hlediska se takovéto léky nesmí testovat na těhotných proto je na většině napsáno že je těhotné nemohou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama