Létání první třídou

Anonymní
13.1.20 16:09

Létání první třídou

Chtěla bychom leťet na dovolenou někde do exotiky (např. Thajsko, Maledivy )takže let bude delší. Chtěla jsem se vás zeptat zda máte někdo zkušenosti v letadle s první třídou (business class )nebo nevím jak se to píše. Přemýšleli jsme že bychom si ji zaplatily ale slyšela jsem že to vyjde o hodně draho. Má podle vás cenu si to zaplatit. Máte nějaké zkušenosti. Děkuji
Anonym letíme i s rodiči a chceme jim to dát jako dárek takže to ještě neví

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11311
13.1.20 16:15

A proč se proboha na tohle ptáš na mamaforu, když se potřebuješ podívat na ceník letecké společnosti se kterou se chceš vydat a porovnat, jestli se ti to vejde do rozpočtu.

Ano, samozřejmě že dražší cestovní třídy jsou pohodlnější, než economy.

Ale to jestli se to vyplatí zrovna vám ti nikdo cizí neřekne, pokud mu tedy nepředáš informace o stavu vašich financí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4199
13.1.20 16:16
@Anonymní píše:
Chtěla bychom leťet na dovolenou někde do exotiky (např. Thajsko, Maledivy )takže let bude delší. Chtěla jsem se vás zeptat zda máte někdo zkušenosti v letadle s první třídou (business class )nebo nevím jak se to píše. Přemýšleli jsme že bychom si ji zaplatily ale slyšela jsem že to vyjde o hodně draho. Má podle vás cenu si to zaplatit. Máte nějaké zkušenosti. Děkuji
Anonym letíme i s rodiči a chceme jim to dát jako dárek takže to ještě neví

1.trida a business jsou dve ruzne tridy. Business byva celkem draha pro stredni tridu (pokud nemas nasbirane letove mile), jeste je moznost letet economy plus, je to o neco drazsi, ale ne o tolik. Já letěla businessem nekolikrat a je to velmi pohodlne, pro 4 lidi ale pocitej s celkem velkou sumou. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34160
13.1.20 16:16

Vychází to zhruba čtyřikrát dráž, třeba zrovna do toho Bangkoku. Normální letenka 12 tisíc, business 44.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9427
13.1.20 16:17

Manźel letěl s Emirates do Austrálie business třídou, cesta tam a zpět stála cca 180 tisíc. Ale byl to zážitek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
13.1.20 16:28

V první třídě jsem nikdy nebyla, ale jednou nás přeřadili do business (přeplněná kapacita) - individuální kóje, prostor na nohy, všechno moc pěkné, super jídlo, pití, hogo fogo kosmetická taštička… Ale za sebe bych to neplatila, co jsme zpětně koukali, tak na naší trase by to vyšlo asi 10× dráž než naše původní letenka. :lol: A ani si neumím představit, jaké bych musela mít příjmy, abych o tom vůbec uvažovala… A taky asi záleží na letadlu, tohle byl ten mega Airbus.

Příspěvek upraven 13.01.20 v 16:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 16:28

Do takových destinací je fajn mít to pohodlí, co business nebo 1. Třída nabízí, více místa, lepší servis, člověk se tam fakt krásně i natáhne. Co konkrétně to zahrnuje bude záležet na konkrétní společnosti, většinou prostě větší prostor, polohovací sedadla, veškeré občerstvení v ceně, taky k tomu může být zdarma vstup do letištního salonku před odletem a přednostní odbavení.

Cenově je tam ale rozdíl velice výrazný, pokud je rozpočet napjatý, já bych si radši peníze užila přímo na dovolené a na cestu ‚zatla zuby‘ v economy (Když nepoletíte s nízkonákladovkou, tak to určitě nebude zase nějaký děs), ale záleží na prioritách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1163
13.1.20 16:30

To se musíš podívat na ceník konkrétní společnosti a letu. Samozřejmě to vyjde mnohem mnohem dráž. Business class je taková schůdná varianta, first class je už ten vrchol. Já létám do Německa business class a letenka stojí cca 10k (economy stojí kolem 2k).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
13.1.20 16:42

První třída a business jsou ještě dvě různý věci. Vrchol je první třída, pod ní je business, pod ní je economy. Záleží na společnosti, často jsou v letadle třeba jen economy a business. (na evorpských letech je rozdíl ve službách mezi normální cestovní třídou a business legrační, tam se fakt nevyplatí do toho dávat peníze, na mimoevropských záleží na vás - já jsem si při soukromé cestě nikdy business neplatila, ani při letech 10 hodin a více - jsou to pálky, a jelikož cestuju jako baťůžkář, postrádalo by smysl dát třeba 50.000 za letenku).

Každopádně i business je na mimoevrpských letech dražší obvykle celkem o dost. První třída je pro většinu lidí uplně mimo dosah /často se na běžných vyhledávačích ani nedá zarezervovat/.

Chce to projít si nabídky letenek konkrétně. Namátkou vybrala jsem Emirates /ti jsou obecně dražší, ale dejme tomu/ Maledivy z Prahy s přestupem v Dubaji. Odlet 1.2. návrat 9.2. (střelila jsem od boku) - cena economy 22.080, cena business 88407 Kč a první třída přes 144000.

Teď jsem dočetla ještě to o rodičích… Pokud byste platili business za 4 lidi (?) třeba na ty Maledivy, tak to bude fakt pálka… :(

Příspěvek upraven 13.01.20 v 16:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
13.1.20 16:43

Tak tolik bych za lepší místo nikdy nedala :lol: finančně je to velký rozdíl, o vyloženě first class ani nemluvím. Podle mě těmito třídami létají manažeři apod, kteří to ze své kapsy neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1163
13.1.20 16:51
@Mutlice píše:
První třída a business jsou ještě dvě různý věci. Vrchol je první třída, pod ní je business, pod ní je economy. Záleží na společnosti, často jsou v letadle třeba jen economy a business. (na evorpských letech je rozdíl ve službách mezi normální cestovní třídou a business legrační, tam se fakt nevyplatí do toho dávat peníze, na mimoevropských záleží na vás - já jsem si při soukromé cestě nikdy business neplatila, ani při letech 10 hodin a více - jsou to pálky, a jelikož cestuju jako baťůžkář, postrádalo by smysl dát třeba 50.000 za letenku).

Každopádně i business je na mimoevrpských letech dražší obvykle celkem o dost. První třída je pro většinu lidí uplně mimo dosah /často se na běžných vyhledávačích ani nedá zarezervovat/.

Chce to projít si nabídky letenek konkrétně.

Teď jsem dočetla ještě to o rodičích… Pokud byste platili business za 4 lidi (?) třeba na ty Maledivy, tak to bude fakt pálka… :(

Příspěvek upraven 13.01.20 v 16:46

Za mě se to vyplatí i na evropských letech, kor když se fakt spěchá a nemáš čas nic kolem zajišťovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
13.1.20 16:51
@Anonymní píše:
Anonym letíme i s rodiči a chceme jim to dát jako dárek takže to ještě neví

Za mě je to nevyplatí, leda že byste vy nebo někdo z vašich rodičů měli nějaký zdravotní problém, kdy by vám třeba dělalo potíže sedět delší dobu. Jinak si myslím, že se i delší lety dají krásně zvládnout v economy class. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
13.1.20 16:55
@yocheved píše:
Za mě se to vyplatí i na evropských letech, kor když se fakt spěchá a nemáš čas nic kolem zajišťovat.

Dejme tomu, přednostní nástup a výstup, když člověk blbě stíhá přestup… :) ale jinak stejný sesle za záclonkou a jídlo, resp. v economy už žádný jídlo není po Evropě :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 17:40

Jednou jsem služebně letěla 15h business class. Rozdíl je to velký. Polovinu cesty jsem prospala, neměla oteklé nohy a po doletu se cítila normálně a mohla normálně ihned fungovat. Let mi utekl. Jinak běžně létám economy a při dlouhých letech počítám ke konci už minuty a skoro nedokážu usnout, nohy jak konve, rozlámaná…Cenově to samozřejmě rozdíl je velký.

• Nahlásit
  • Citovat
3101
13.1.20 18:13

Musi to byt super, ale jestli na to nekdy stihnu nasbirat míle to fakt nevim :lol: Kluci by radi nekdy leteli dvoupatrakem nahore ale ta cena byla pro me moc. Vloni Qatar mi nabizel upgrade z Malajsie za dvojnasobnou cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama