Létání s malými dětmi - rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barushak
Stálice 73 příspěvků 24.02.17 14:27
Létání s malými dětmi rady

Zdravím maminky.Chci se zeptat jestli nemáte některá zkušenost s létáním s mimčem kolem jednoho roku. Nás čekají první dva lety a já z toho mám hrůzu. Jeden let trvá cca 1hod. a druhý cca 2,5hod.Jak takový let probíhá? Jak řešíte zaléhání oušek? Jak dítko udržíte během letu v klidu? Co smím vzít dítku na palubu(jídlo, hračky)?Hrozně se bojím, že to bude cesta hrůzy a všichni vylezeme z letadla šílení… :/ Nepatřím mezi ty, které chování dítěte moc neřeší a představa narušení klidného cestování ostatním mi fakt vadí, takže budu vděčná za jakoukoliv radu… :kytka:

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67789 příspěvků 24.02.17 14:35

Hele klid, ty lety jsou krátké, dítě to zvládne naprosto v pohodě, vzít na palubu mu můžeš co chceš. Vůbec se toho neboj a buď v klidu.

terinka4444
Hvězda diskuse 67789 příspěvků 24.02.17 14:36

A ročáky já kojila, takže při přistání dostaly vždycky prso.

Geroma 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 14:41

@Barushak
Tohle jsou opravdu velmi krátké lety, takže bych se toho vůbec nebala. Na palubu můžeš vzít jídlo, piti i hračky. Žádný problém. Vzlet a přistání vyresit pitím z lahve. Jestli kojis, můžeš kojit. Jinak, ne každému dítěti to opravdu vadí. Tomu našemu to bylo úplně jedno.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 24.02.17 14:44

My leteli poprve ve 14 mesicich cca 2,5 hodiny. Je tedy pravda, ze jsem kojila, takze byla dost u prsu, ale v poho. Kdyz ji bylo 21 mesicu, tak jsme leteli do Ameriky a taky bez problemu. Na palubu muzes vzit cokoliv, jidlo, piti, hracky. Vezmi si nejake neokoukane hracky a postupne je vyndavej a ukazuj, pripadne tablet s pohadkama. Hlavne kliiiiiiid, dite vyciti nervozitu. Lety jsou to kratke.

sediza
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 24.02.17 15:19

To bude uplne na pohodu. Lety jsou krátké a pokud můžete, při vzletu a přistání kojte. Jinak vzít dítěti to, co má rádo a zabavit ho, nebo ještě lépe -uspat :lol: Můj syn jednu cestu prospal a druhou si užil bez kňournutí.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 24.02.17 15:29

Priprav se na to, ze pokud je to navazujici přestup, tak vam daji kocar az v konecne destinaci.

Jinak flaska s cajem, susenky a neco podobnyho. Pri vzletu a pristani musi byt připoután k tobe i za cenu revu.

Adlita
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 23 inzerátů 24.02.17 15:40

Je dobre utahat dite uz na letisti. Stejne tam clovek travi pomalu vic casu nez v letadle, tkz cas na to je. Pokud uz chodi, at se hezky probehne :mrgreen: Me mala v 11-ti mesicich prospala cely vzlet a pak ke konci jsem ji dala uplne novou hracku, ktera byla do te doby ukryta, aby se zabavila. Pri pristani plakala a drzela si ouska, tak jsem ji davala hodne pit. Musis mit dite na kline, je pripoutane pasem k tomu tvemu, tkz muzes v pohode uchlacholit. Pokud to neni obecne zlobivy urvanec (a takovych tam bohuzel byva dost :cert: ), tak to zvladnete uplne v pohode. Jidlo taky neni problem, detskou stravu proneses pres vstupni kontrolu do letadla. Jenom tekute veci musi byt v tom uzaviratelnem sacku. Piti muzes koupit az tam (na letisti) a to dostanes do sacku s uctenkou, tkz muzes klidne velkou lahev.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25027 příspěvků 24.02.17 16:01

Když se uklidníš ty, tak dítě bude v pohodě, jsou to směšně krátké lety. Hračky, jídlo, spánek a vystupujete.

luloinka
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 24.02.17 17:17

Letěli jsme s čerstvě roční. Při vzletu a přistání jsem kojila. Během 2hodinového letu polovinu prospala. Jídlo a hračky na palubu je to jak u které společenosti…

Barushak
Stálice 73 příspěvků 25.02.17 19:07

Tyjo to jste me dost uklidnily.No,ne­povazuju nasi malou za urvance ale i tak to chovani resim. Obcas se mi stane, ze se netrefim do nalady, nebo se malo naji nebo vyspi a mame problem na svete a nehnu s ni ani po dobrem ani po zlem.Diky bohu se to deje fakt hodne zridka, ale vzdycky kdyz se mi to nejmin hodi. Takze celej den cestujem a pohoda, vecer vlezem do busu a je maler. Vzhledem k tomu, ze nechci nasim problemem obtezovat ostatni cestujici, tak ji nejdriv zkusim zabavit, ale nakonec ji vrazim susenku a je klid.Coz mi samozrejme vadi jelikoz ji nechci mit rozmazlenou susenkama.No nevim si s ni moc rady.Az bude tepleji, tak proste vystoupim a necham ji vyvztekat, ale v tyhle zime je to o doktora…A prave me tohle desi i v tom letadle jelikoz tam se jeste ke vsemu vystoupit neda.Jo a kocar mi taky vezmou na palubu? I kdyz nemam golfky, ale klasickej sportak?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 25.02.17 19:39

@Barushak
Vezmou, ale pokud mas drazsi, tak pocitej s tim, ze muze přijít k uhone. A na prestupu ho nedostanes.
Ostatni lidi zas tak neres, ja mam vzdycky pripravene krabicky s ruznym ovocem, susenky atd. Ono pro jednou dite nerozmazlis, kdyz mu budes davat susenky.

Barushak
Stálice 73 příspěvků 25.02.17 20:40

@Janina81 to je fakt.No nejak to zmaknem ;)

Barushak
Stálice 73 příspěvků 25.02.17 20:42

Holky dekuju vam vsem za rady.Moc jste mi pomohly se uklidnit :hug: :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >