Letenky - kde koupit?

56926
21.3.17 19:37

Letenky - kde koupit?

Ahoj, prosím radu - v životě jsem neletěla :oops: teď chci vzít kluka k moři - ideál tedy asi letecky kvůli času.. a když koukám na ceny letenek, je to celkem šílené.. kde hledáte ty levné letenky? vůbec netuším, kam se obrátit.. chtěla jsem třeba víkend nebo týden např split, ale jako jedna letenka pro mne 3900 kč plus ještě téměř to samé pro kluka, to je brutal. Destinace je mi fuk - tedy nechci arabské země, ideál týden max :mrgreen: kde hledat? prosím radu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

9077
21.3.17 19:47

Lepší bude, když si najdeš letecký zájezd, tam je letenka v ceně a není to tak hrozné. Jinak ano, samotné ceny letenek jsou brutus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23129
21.3.17 19:49

Chces letet na vlastni pest? To spis zkus cestovku. Levne letenky byvaji narazove, vetsinou mimo sezonu. 3900 za letenku (zpatecni?) mi prijde v pohode, pokud v tom mas i zavazadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
21.3.17 19:50

@pikola ne, to bylo za jedinou cestu - tam :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3256
21.3.17 19:52

Tak vzhledem k tomu, že za dopravu autobusem dáš za osobu cca 2000,–, tak mi tato cena letenky připadá docela v pohodě. My jsme vloni platili do Řecka přes pět tisíc za jednu. :roll: Jedině když jsme létali do Norska, tak jsme letenky kupovali u Wizzair - tam byla cena pohyblivá - muselo se to sledovat, jednou ta samá letenka stále několik tisíc, někdy jsme sehnali zpáteční třeba za 1500,– Kč, neměli stálé ceny. Jak to mají u ostatních destinací nevím, ale zkus se mrknout na jejich stránky, patří k těm levnějším společnostem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5788
21.3.17 19:52

3900 je bezna cena.
Hlidej si treba www.akcniletenky.com obcas tam sezenes, ale zase vetsina letu neni z prahy, bez zavazadla… plus pak si musis musis sama zaridit ubytovani transfer z/na letiste.
Chce to poradne spocitat, zdali se ti pak nevyplati koupit zajezd se vsim vsudy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
21.3.17 19:54

S cestovkou se to fakt vyplati vic. tyden napr. V Bulharsku sezenes dost pod 10000 i s jidlem. k mori, do letovisek, jsou letenky samotny drahy :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23129
21.3.17 19:54

Vzdycky koukej na zpatecni, vychazeji levneji, jednosmerne byvaji nejdrazsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5788
21.3.17 19:55

@martina.se
a kde to hledas? 8o
Koukni treba na pelikana, kiwi, nebo na stranky nizkonakladovek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
21.3.17 19:58
@Vemas píše:
@martina.se
a kde to hledas? 8o
Koukni treba na pelikana, kiwi, nebo na stranky nizkonakladovek
:mrgreen: strejda google, no :oops:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 19:59

Mam appku Hot Deals, koupila jsem si letenky v cervenci na tyden do Benatek za 1800,– ale hledala jsem a posouvala terminy, zkousela vsechny moznosti, treba odlet o den pozdeji by me stal 3tis… nebo Kiwi je fine. Ubytko jsem nasla za 2500tis na Air bnb na 6noci a jsem spokojena, jidlo si koupim jako mistnaci, pak letim s malou do Palerma v zari na 7dni a letenka dohro 5,5tis ubytko 4,5tis i se snidani, 1km od centra, za 10k bych nekde od Cedoku letenky pro 2 a ubytko se snidani nemela ani naaahodou:) a valet se v resortu pro me neni, bydleni opet Air bnb, krasny, moderni pokoj se spolecnou kuchyni s dalsim pokojem, ja tam ale krom caje nic varit nebudu :D takze to moc nevyuzijem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5788
21.3.17 20:00

@martina.se
Zkus ty weby co jsem psala, kiwi, pelikan a ty akcni letenky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 15:45

To mi přijde strašná cena, většinou nejsem ochotná dát za letenku po Evropě víc než 2000 (zpáteční).
Hledám na Azair nebo Skyscanner

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 12:27

Důležitý je termín letenky

@martina.se píše:
Ahoj, prosím radu - v životě jsem neletěla :oops: teď chci vzít kluka k moři - ideál tedy asi letecky kvůli času.. a když koukám na ceny letenek, je to celkem šílené.. kde hledáte ty levné letenky? vůbec netuším, kam se obrátit.. chtěla jsem třeba víkend nebo týden např split, ale jako jedna letenka pro mne 3900 kč plus ještě téměř to samé pro kluka, to je brutal. Destinace je mi fuk - tedy nechci arabské země, ideál týden max :mrgreen: kde hledat? prosím radu..

Ahoj Martino,

pročetl jsem si ostatní příspěvky a ty ti dali celkem dobrou odpověď, kde hledat letenky. Ceny jsou všude více méně stejné, takže ji často výběrem stránky, přes kterou letenky budeš kupovat, moc neovlivníš.

Termín letenky
Nejvíce cenu letenky ovlivníš termínem. Nejlevněji se lítá v úterý a ve středu. Naopak třeba pondělí, pátek a neděle jsou nejdražší.

Také je dobré se vyhnout letním prázdninám, kdy jsou všechny letenky výrazně dražší, některé až o dvojnásobek. To samé platí pro Vánoce a silvestra.

Jestli ti je jedno, kam chceš letět, tak si třeba na kiwi.com zadej „Česká republika“ a jako cílovou destinaci zadej „Kamkoliv.“ Určitě budeš překvapena výsledky, které na tebe vypadnou.

Náklady na místě
Pak je tu ještě jedna věc, která ovlivňuje cenu dovolené, když člověk jede na vlastní pěst - to jsou náklady na život na místě. Třeba takové Norsko, tam se člověk dostane doslova za pár korun, ale náklady na místě jsou šílené.

Naopak, když si vezmeme takové Thajsko, cena letenky je několikanásobně vyšší, ale ceny na místě jsou takové, že si tam člověk žije jako král. Vynikající oběd nebo večeře za 30-40 Kč tam není problém.

Honza

edit admin - odstraněn odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
1.4.17 10:00

@Honza89 díky za vyčerpávající odpověď :palec: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek