Letos do Chorvatska?

24
16.5.20 22:19

Letos do Chorvatska?

Dobrý večer, ráda bych tady uspořádala jakousi anketu. Moje sestra mne požádala o radu týkající se její rodinné dovolené. Mají zamluvený apartmán v Chorvatsku (na ostrově Rab) jako každý rok. Termín je druhá polovina června. Včera jsme debatovaly, zda do toho jít, když se hranice otevírají, jaká by mohla být rizika a zda ten červen bude vhodnější, když se situace teď v Evropě stabilizuje a tolik lidí ještě na letní dovolenou nevyjede, že třeba v srpnu se to zase zhorší, i kvůli tomu prázdninovému cestování.
Tak bych Vás chtěla poprosit o názory, resp. jak budete řešit letošní dovolenou Vy.
Moc Vám předem děkuji a všem přeji pevné zdraví a krásné jarní dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1740
16.5.20 22:22

Měli jsme rezervovaný penzion na Rabu na začátku června, s majitelkou jsme se domluvili na přesunutí dovolené na září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5748
16.5.20 22:23

Letošní dovolenou budu řešit den, dva, možná tři dny před odjezdem/odletem. Nejen kvůli covidu, těch důvodů je více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
16.5.20 22:30

Za me ano. Pokud bude moznost jet v cervenci bez nutnosto karanteny, koupim letenku a jedu
Ale je potreba zjistit opatreni na miste. Nicmene ja bych jela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1887
16.5.20 22:33

Ano, jela, pokud zruší testy za tisíce a povinnou karanténa, což je otázka snad pár týdnů, tak ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3792
16.5.20 22:48

Jedem v srpnu do Slovinska, nerušíme nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7941
16.5.20 22:50

@kucabka v druhé polovině června bych ještě jela. Nejlépe bych jela hned, jak bude možné z ČR vycestovat, dokud ještě necestují všichni. V červenci a srpnu bych nejela, respektive bych sledovala kolik lidí tam cestuje a podle toho se pak rozhodla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34693
16.5.20 22:59
@kucabka píše:
Dobrý večer, ráda bych tady uspořádala jakousi anketu. Moje sestra mne požádala o radu týkající se její rodinné dovolené. Mají zamluvený apartmán v Chorvatsku (na ostrově Rab) jako každý rok. Termín je druhá polovina června. Včera jsme debatovaly, zda do toho jít, když se hranice otevírají, jaká by mohla být rizika a zda ten červen bude vhodnější, když se situace teď v Evropě stabilizuje a tolik lidí ještě na letní dovolenou nevyjede, že třeba v srpnu se to zase zhorší, i kvůli tomu prázdninovému cestování.
Tak bych Vás chtěla poprosit o názory, resp. jak budete řešit letošní dovolenou Vy.
Moc Vám předem děkuji a všem přeji pevné zdraví a krásné jarní dny.

Budeme v Čechách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9566
16.5.20 23:04
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9566
16.5.20 23:12

Já letos dovolenou v zahraničí ozelim, chci si jí pořádně užít a ne se někde omezovat nějakýma opatřeníma, to by mě ani nebavilo, tak snad příští rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3552
16.5.20 23:13
@malina83 píše:
Tady zajímavý článek
https://zpravy.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

dneska to i jeden reporter ve zpravach testoval a dojel až do chorvatska bez problému

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
16.5.20 23:25

Ja bych nejela, ale ja velkove patrim k tem „srabakum“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17521
16.5.20 23:27
@malina83 píše:
Já letos dovolenou v zahraničí ozelim, chci si jí pořádně užít a ne se někde omezovat nějakýma opatřeníma, to by mě ani nebavilo, tak snad příští rok.

My stale vahame. Ale asi to nakonec nechame byt. Mluvil v reportazi recky, myslim velvyslanec, a rikal, ze zatim vubec nikdo neresi, co se stane, pokud tam nakej turista onemocni. Jestli a jak ho nechaji odjet domu nebo ho budou lecit v místě, kdo to bude hradit, ona ta karantena do negativního testu muze trvat klidne mesic :think:. Tohle neni nijak zatim domluveny a je fakt, ze treba maly, ale nejaky riziko nakazeni tam je. Asi se nam tohle pripadne nechce resit nekde v reckem, italskem nebo chorvatskem prdelakove. Nas to popravde nenapadlo, ale za zamysleni to stoji. Verim tomu, ze pojišťovny daji nekam malym pismem nejakou vyjimku, podminku ohledne kovida a budem se divit. No, takze asi na to nakonec kaslem :( Uvidime, s cim nakonec prijdou. Tohle chce mit poreseny do detailu a vsech moznych nastalych situaci. Zjistit detaily a podminky pro každý stat pres ktery se pojede. Rakusaci treba maji, ze se muze projet zemi, ale bez zastaveni. Co to znamena? To se nesmi stavet ani na wc? :nevim: proste takovych detailu bude plno. Co budem delat, kdyz onemocníme, nechaji nas v karantene, budem mit penize, moznost uvolneni z práce a zůstat v te zemi o 14 dni dyl. Proste to fakt promyslet, nez byt pak v kelu prekvapeny nekde v cizine.

Jen podotykam, ze nemame nic rezervovaneho, nastesti. Jezdime vzdycky last minute. Takze rozhodovani jednodussi. Ale tohle nas ted proste napadlo, kdyz jsme slyšeli ten rozhovor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6548
16.5.20 23:31

Ze je treba se hned hnat do toho chorvatska?
V cervnu k mori nejezdime, az v zari, a letos vynechame, protoze v cervnu bych mela rodit, takze u nas bude Azurove pobrezi v zari.
A kdyz ne, svet se bude tocit dal a pojedeme jindy, jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2055
16.5.20 23:36

My odložili (již zakoupený) pobyt u moře o rok, letos si naplno užijeme Čechy :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat