Leukémie u dospělého

Anonymní
19.7.15 08:47

Leukemie u dospělého

Prožíváme těžké období, zatím je pro mě náročné o tomto tématu hovořit veřejně, proto dotaz vkládám anonymně.
Jsou tady diskuze s leukemií dětí. Ale každá forma je dosti odlišná a moc stejných věcí jako u dospěláků není. Navíc mám známou, která se synem tuto nemoc prošla, takže zběžné info od ní mám.
Ale k věci. Manžel má nově zjištěnou akutní promyelocytární leukemii. Zatím je ve stadiu úvodní chemoterapie. Ještě nemá za sebou ani první kontrolní vyšetření kostní dřeně. Jen vstupní. Tzn. úplný začátek dlouhé a náročné cesty.
Leží na Karlově náměstí. Super oddělení, úžasná péče, vstřícný personál, spoustu věcí vysvětlí. Ale přesto je vždy spousta dalších otázek a nechci s každou „blbostí“ otravovat.Nebo ne vše třeba pochopíme úplně dobře. V průběhu léčby vyvstávají další a další otázky. Až nebude ležet v nemocnici, tak bude otázek asi ještě více.
Proto bych ráda našla-a zatím se mě to nepodařilo-nějaké sdružení pacientů s leukemií. Buď skupinu tady.Nebo odkaz kdekoli jinde.
Pokud bych našla konkrétního člověka s touto formou, byla bych nejradši. Protože tato forma je v dosti věcech odlišná-má jí jen 10 % všech dospělých pacientů s akutní leukemií. A myslím, že u dětí se ani nevyskytuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1228
27.10.15 15:31

Ahoj asi pozde, ale manzel prodela akutni myelitickou leukemii. Take na karlaku. Tak kdyby ti to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30884
27.10.15 17:49

Toto je sdružení pro dětí s touto diagnozou, ale určitě mají přehled o event. sdruženích pro dospělé:www.haima.cz

A moc moc držím palce :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.18 18:17

Ahoj, chtěla bych se zeptat… Přítel měl před pěti lety leukémii, každý půl rok chodi na vyšetření. Mohla bych se zeptat, jak takové vyšetření vypadá, jak dlouho trvá a podobně? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
8287
4.4.18 19:59
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat… Přítel měl před pěti lety leukémii, každý půl rok chodi na vyšetření. Mohla bych se zeptat, jak takové vyšetření vypadá, jak dlouho trvá a podobně? Dekuji

To by měl vědět přítel sám.
Po pěti letech už to nejspíš nebude odběr kostní dřeně. Ale jen odběr krve. Pokud bude OK, tak není potřeba vyšetřovat víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama