Leukocyty ve spermatu

364
15.4.10 13:11

Leukocyty ve spermatu

Ahoj,
máme jednoho prcka z IVF.Už jsou mu 2 roky- tak se snažíme znovu.Byli jsme u prvního pohovoru.Čekají nás zase krevní testy, hormonální hladiny,spermiogram atd…
Spermiogram nám dopadl špatně( jako při prvním IVF), ale hlavně jsou LEUKOCYTY VE SPERMATU. Tak jsem z toho vyplašená!!! :roll: Nikdy jsem to neslyšela … tak se bojím. :-( Manžel si měl dojít k urologovi … vzali mu krev,moč a půjde v po na sono.Tak nevím. Doufám, že se infekce prokáže a přeléčí,ale prý se ani nemusí odhalit ( tak se špatně léčí). :roll: Nemá vůbec žádné potíže( ani bolest, pálení, řezání při močení ani bulku nic).
Prosím, máte někdo info ??? Budu vděčná. Děkuji :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

92
15.4.10 20:44

Petas - buď v klidu, manžel měl leukocyty také. No, a momentálně jsem ve 14. týdnu s dvojčaty. Řekla bych, že v dnešní době lékaři dokáží zázraky. IVF s ISCI je větší jistota, pak je to už na přírodě … tak ať to není nic vážného a vyjde vám to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
17.4.10 17:35

Děkuji za info. Přeji hodně štěstí a zdraví. :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2043
20.4.10 15:37

Ahoj Peto, muj pritel mel taky leukocyty, taky sel k urologovi. Nasel mu zanet prostaty, ktery jsme stejne delsi dobu tusili, ale pritel nechtel za bohu k doktorovi. :zed:

Dostal antibiotika a ted v patek jde na kontrolni SPG, pak se uvidi co dal.

Myslim, ze to neni tak hrozny problem. Horsi je, ze to ostatni taky nedopadlo nejlip.

Drzim moc palce, at se to co nejdriv povede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ish
5353
20.4.10 22:31

Ahoj,
můj manžel je měl taky. Poslali rovnou to odebrané sperma na kultivaci a do 14 dní věděli, že je to nějaká celkem neškodná forma stafylokoka, ale že rovnou dostali i výsledky, na co to reaguje, tak dostal antibiotika. Na další kontrolu má jít za 2 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AJA31
5.5.10 16:22

Leukocyty

Ahoj Petas,
vidím, že máme stejný problém. S manželem se o (první) mimi snažíme už 3 roky a nic. Já jsem v pořádku, ale manžela trápí leukocyty ve spermatu. Nemůžem se jich nijak zbavit. I po několika ATB, které bere víc jak půl roku, se nedostavil žádný výsledek. Chlamýdie nemá. Na klinice um.oplodnění nám poradili před umělým oplodněním právě vyléčení leukocytů. Jenže nic nezabírá :cry:
Doufám, že vám se podařilo tento problém zdolat!

ÁJA

• Nahlásit
  • Citovat
Nunun
26.1.11 10:38

zase leukocyty ve spermatu

Ahoj Aji a ostatni holky,
mému manželovi právě zjistili leukocyty v ejakulatu. Hodnota by měla být do jednoho milionu na ml. a manžel jich ma 6. Jinak nezjistili zadny problem (prostata a ostatni věci v pořádku). Nevime o žádném zánětu, který by prodělal. Uvažuji, jestli nemůže mít problémy kvůli mně. Já mám kvůli dříve prodělaným silným vaginálním zánětům chronicky bolavé sliznice (musím si na noc dávat trochu femisan gelu a občas udělat výplach rosalginem), ale výsledky stěrů gynekolgům už neukazují akutní zánět.
Máte s tím někdo zkušenosti? Ukázalo se u někoho, že by skrytý zánět měli oba partněři?
Jak vám lékaři pomohli?

Díky moc za zprávy!

Nunun

• Nahlásit
  • Citovat
936
26.1.11 11:11

Ahoj holky, o mimi jsme se snažili 3 roky. Na URL zjistili, že má leukocyty ve spermatu. Bral několik ATB za sebou a zaboha nic nepomáhalo. Ale v CARu nás ujistili, že se spermie od bílkovin dají vyselektovat. Na druhou stranu nám zas v tom samém CARu embriolog řekl, že bude lepší se bílkovin nejdříve zbavit, než podstoupíme umělé oplodnění. Bojovali jsme víc jak půl roku. Plno ATB, které nezabíraly…pořád dokola. Manžel bral vitamín E a pak jsme se vyzkoušeli Wobenzym. Stál téměř 3tísíce, ale zabralo to. Těžko říct, jestli to bylo právě jím, ale to už nám bylo vlastně jedno, hlavně že jsme se mohli znovu pokoušet o mimi. Celou dobu jsme při pohlavním styku používali kondom. Leukocyty je dobré hlídat. Bohužel se bezdůvodně můžou po vyléčení objevit znovu. Jde o zánět a ten se dá přenést z jednoho partnera na druhého. Proto všem holkám doporučuju, aby rovněž navštívily URL - třeba jen pro jistotu, aby se zánět nepřenášel z jednoho na druhého - nám to bylo doporučeno. Podstoupila jsem cévkování i sono, ale za klid duše a že jsem pro to udělala maximum to stálo. Každopádně věřte na dobrý výsledek. Jsem v 17tém týdnu těhu :-) Všem přeju výdrž a hodně zdaru! …bývalá zoufalka ÁJa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7592
15.2.11 09:49

holky je tu ještě někdo, kdo řeší pořád ty leukocyty? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nunun
15.2.11 15:47

leokocyty

Ahoj Lindo,
můj manžel teď bere na leukocyty antibiotika amoksiklav a k tomu ještě testosteron a je mu z toho chudákovi blbě, musí to dost zajídat. Doktor nám doporučil k antibiotikům wobenzym, tak jsme do něj zainvestovali, ale jsem napjatá, zda to zabere a leukocyty vymizí.

Taky by mne zajímalo, zda s leukocyty ve spermatu někdo otěhotněl jinak než IVF. Často totiž antibiotika nezaberou.
Tak snad se všemi leukocyty zatočíme 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
7592
15.2.11 16:48

Nunun: a kam chodíte k urologovi? Co vám všechno vyšetřil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nunun
15.2.11 17:02

Lindo, my docházím do Reprofitu v Olomouci a oni spolupracují s dr. Turkem, který pro ně dělá všechna vyšetření mužů, detailní spermiogramy i urologii a odběry krve kvůli hormonům. Já mám vyšetření horm. profilu od své gynekoložky a co se týče toho, že jsem náchylná k vaginálním zánětům, tak mi lékaři říkají, že se nemám bát a na plodnost by to vliv mít nemělo, že je to časté, zejména kvasinky. Zatím to všichni lékaři přechází mávnutím ruky, tak doufám, že mají pravdu.
Zatím kromě těch leukocytů doktoři nenašli nic, co by je znepokojovalo, tak nevím, jestli ty leukocyty jsou tak závažné, že mohou několik let bránit otěhotnění (snažíme se 3 roky, ale je nám přes třicet).
Vám k těm leukocytům řekli něco víc?

• Nahlásit
  • Citovat
7592
15.2.11 17:19
Nunun píše:
Lindo, my docházím do Reprofitu v Olomouci a oni spolupracují s dr. Turkem, který pro ně dělá všechna vyšetření mužů, detailní spermiogramy i urologii a odběry krve kvůli hormonům. Já mám vyšetření horm. profilu od své gynekoložky a co se týče toho, že jsem náchylná k vaginálním zánětům, tak mi lékaři říkají, že se nemám bát a na plodnost by to vliv mít nemělo, že je to časté, zejména kvasinky. Zatím to všichni lékaři přechází mávnutím ruky, tak doufám, že mají pravdu.
Zatím kromě těch leukocytů doktoři nenašli nic, co by je znepokojovalo, tak nevím, jestli ty leukocyty jsou tak závažné, že mohou několik let bránit otěhotnění (snažíme se 3 roky, ale je nám přes třicet).
Vám k těm leukocytům řekli něco víc?

no právě nám řekli to, že to způsobuje deformovanost a špatnou pohyblivost spermií :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nunun
15.2.11 18:59

To mne hodně překvapuje, protože my jsme měli morfologii a pohyblivost celkem dobrou. Nám jen řekli, že je to známka skrytého zánětu. Spíš jsem usuzovala, že leukocyty jako bílé krvinky znamenají zvýšenou aktivitu imunity, tvorbu protilátek, které nejsou pro otěhotnění dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
7592
15.2.11 19:08

a kolik jste měli těch leukocytů na miliony? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie