Levně bezobalu - víte o vhodném obchodě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lama Lama
Hvězda diskuse 50762 příspěvků 4 inzeráty 22.01.19 11:16
Levně bezobalu

Nevíte někdo o bezobalovém obchodě, kde se dají koupit potraviny bez obalu, ale za nějakou „normální cenu“? Praha. Nechci nic bio, farmářské, za dvojnásobky až trojnásobky ceny supermarketu. Jen zboží bez spousty plastu. Těšila jsem se, až končně Košík. cz…no a
koukám na nabídku, je to to z bláta do louže.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 11:28

bohužel znám jen bezobalu v HK v Mrstikove

Veselá pampeliška
Povídálka 11 příspěvků 22.01.19 11:32

Chodíme nově do Neobaleno, přímo na metru B Lužiny.Když si vše přepočtu na gramáž, vychází to fakt dobře, co jsme koupili,zatím kvalitní, dobré :palec:
Jsou i na FB,já můžu jen pozitivně hodnotit :mavam:

Evulina
Neúnavná pisatelka 16159 příspěvků 22.01.19 12:11
@Lama Lama píše:
Nevíte někdo o bezobalovém obchodě, kde se dají koupit potraviny bez obalu, ale za nějakou „normální cenu“? Praha. Nechci nic bio, farmářské, za dvojnásobky až trojnásobky ceny supermarketu. Jen zboží bez spousty plastu. Těšila jsem se, až končně Košík. cz…no a
koukám na nabídku, je to to z bláta do louže.

Obecně pro pečivo a ovoce a zeleninu můžeš chodit i do jakéhokoli běžného obchodu se svými záclonovými nebo bavlněnými sáčky, na pokladně při případném udiveném pohledu a dotazu pokladní vysvětlíš, proč to děláš a tím by měl problém skončit. Mám zkušenost a problém jsem měla za dva roky pouze s jednou pokladní, která na mě štěkala, že mi s těch sáčků musí vše vysypat a pak do nich zas nandat, načež drapla pytlík s rohlíky a vysypala je na pás. Na to jsem jí řekla, ať si tam ty rohlíky nechá, když mi je válí po pásu a zavolá mi vedoucí. Vedoucí přišla, omluvila se. Příště jsem už nikdy nešla k této konkrétní pokladní, ale s jinými fakt není problém a to v jakýchkoli krámech. I u Vietnamce mi bez problémů namarkujou rohlíky v mém sáčku.
V některých supermarketech nemají ani problém navážit uzeninu a sýry do tebou přinesené nádoby anebo já mívala kompostovatelné sáčky…tam to ale není pravidlo a vyhoví fakt jen někde.
Ostatní - obiloviny, luštěniny apod. mají v našem hradeckém bezobal. obchodě i v nebio kvalitě (ač já teda bio kupuju) a nevyjde to nějak draze oproti obalovým jinde. Tak v Praze si myslím, že na radu diskutujících zde určitě něco najdeš :palec:

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2279 příspěvků 22.01.19 12:21
@Evulina píše:
Obecně pro pečivo a ovoce a zeleninu můžeš chodit i do jakéhokoli běžného obchodu se svými záclonovými nebo bavlněnými sáčky, na pokladně při případném udiveném pohledu a dotazu pokladní vysvětlíš, proč to děláš a tím by měl problém skončit. Mám zkušenost a problém jsem měla za dva roky pouze s jednou pokladní, která na mě štěkala, že mi s těch sáčků musí vše vysypat a pak do nich zas nandat, načež drapla pytlík s rohlíky a vysypala je na pás. Na to jsem jí řekla, ať si tam ty rohlíky nechá, když mi je válí po pásu a zavolá mi vedoucí. Vedoucí přišla, omluvila se. Příště jsem už nikdy nešla k této konkrétní pokladní, ale s jinými fakt není problém a to v jakýchkoli krámech. I u Vietnamce mi bez problémů namarkujou rohlíky v mém sáčku.
V některých supermarketech nemají ani problém navážit uzeninu a sýry do tebou přinesené nádoby anebo já mívala kompostovatelné sáčky…tam to ale není pravidlo a vyhoví fakt jen někde.
Ostatní - obiloviny, luštěniny apod. mají v našem hradeckém bezobal. obchodě i v nebio kvalitě (ač já teda bio kupuju) a nevyjde to nějak draze oproti obalovým jinde. Tak v Praze si myslím, že na radu diskutujících zde určitě něco najdeš :palec:

Jsi dobrá, ale se záclonovými a bavlněnými pytlíky bych nechodila, natož třeba manžel nebo pubertální syn. Nerada na sebe strhávám pozornost. Řeším to tak, že nosím 2-3 sáčky u sebe na pečivo nabírám do nich a stále je používám, vydrží dlouho než se potrhají. Zeleninu a ovoce do sáčku nedávám, leda bych jich nakupovala hromadu, na 4 pomeranče a 3 mrkve atd. nepotřebuju sáček. Tašky nosím svoje látkové, naučila jsem se doma vyložit nákup, složit do kapsičky a hned dát do kabelky. Odličovací tampóny jsem si nakoupila v bezobalovém obchodě látkové prací, kupuju holá tvrdá mýdla, dávám do krabiček, hodně plastů se tímhle ušetří, aniž by to bylo nějak logisticky náročné. Fandím všem, kdo aspoň malými kroky se snaží od zbytečných plastů upouštět :palec:

Evulina
Neúnavná pisatelka 16159 příspěvků 22.01.19 12:33
@Kfětoslava píše:
Jsi dobrá, ale se záclonovými a bavlněnými pytlíky bych nechodila, natož třeba manžel nebo pubertální syn. Nerada na sebe strhávám pozornost. Řeším to tak, že nosím 2-3 sáčky u sebe na pečivo nabírám do nich a stále je používám, vydrží dlouho než se potrhají. Zeleninu a ovoce do sáčku nedávám, leda bych jich nakupovala hromadu, na 4 pomeranče a 3 mrkve atd. nepotřebuju sáček. Tašky nosím svoje látkové, naučila jsem se doma vyložit nákup, složit do kapsičky a hned dát do kabelky. Odličovací tampóny jsem si nakoupila v bezobalovém obchodě látkové prací, kupuju holá tvrdá mýdla, dávám do krabiček, hodně plastů se tímhle ušetří, aniž by to bylo nějak logisticky náročné. Fandím všem, kdo aspoň malými kroky se snaží od zbytečných plastů upouštět :palec:
:potlesk: :palec:
No, u mě je to tak, že je nás 5, takže nakupuju ve větším. Třeba když ale koupím 1 avokádo nebo trs banánů, tak je taky nemám v ničem.
A mě pozornost nevadí v tomhle směru. Já jsem možná až „sáčkový exhibicionista“ :mrgreen: , neb mám pocit, že je dobře, když si toho všimne víc lidí, jak nakupuju a třeba si z toho někdo něco vezme. Právě nejradši se takhle rozjedu v tom hyper-supermarketu, kde nad tím nikdo moc nepřemýšlí a vše má v mikrotenu. A už jsem sklidila hodně pozitivních ohlasů právě i od zákazníků. I se mě ptali, kde jsem ty sáčky sehnala nebo že si taky asi něco ušijou atd. Já mám z toho pak strašně dobrej pocit.
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2279 příspěvků 22.01.19 12:39
@Evulina píše: :potlesk: :palec:
No, u mě je to tak, že je nás 5, takže nakupuju ve větším. Třeba když ale koupím 1 avokádo nebo trs banánů, tak je taky nemám v ničem.
A mě pozornost nevadí v tomhle směru. Já jsem možná až „sáčkový exhibicionista“ :mrgreen: , neb mám pocit, že je dobře, když si toho všimne víc lidí, jak nakupuju a třeba si z toho někdo něco vezme. Právě nejradši se takhle rozjedu v tom hyper-supermarketu, kde nad tím nikdo moc nepřemýšlí a vše má v mikrotenu. A už jsem sklidila hodně pozitivních ohlasů právě i od zákazníků. I se mě ptali, kde jsem ty sáčky sehnala nebo že si taky asi něco ušijou atd. Já mám z toho pak strašně dobrej pocit.

To je super :kytka:

masinka9
Kelišová 5032 příspěvků 22.01.19 12:54

@Evulina mám to podobně, navíc pokud to má dobře vyřešenou šnůrku, tak není třeba ani mít další tašku, když jdu jen pro ovozel. Jen mě zklamal Frusack, po roce a 2-3 vypráních se roztrhal tak, že už to vážně nešlo sešít a to vyjde pytlík od nich na 100kč, takže za mě spíš ty záclony nebo něco tenkého polyesterového a ušít doma. Taky se mě občas ptají, v pekárně už paní ví, že jí podám rovnou sáček z látky do kterého mi ty kobližky dá. Ale zase stáčená drogerka je u nás celkem drahá, má ji jen 1 obchod ve městě 10 tis obyvatel. Tuhý šampon mi nesedl, tak to máme na ruce. A beru bezobalovou zdravou výživu, kde si ode mě berou 0,7l zavařovačky a kilové kelímky od jogurtu s víkem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >