Nepraktická žena - jak být efektivní i s dítětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rhoda
Povídálka 27 příspěvků 21.01.19 10:38
Nepraktická žena :D

Milé praktické ženy,
odmalička mi doma říkali a smáli se mi, že nejsem praktická, ale spíš takovej filozof :lol: Bohužel na tom asi něco bude. Dřív mě to zas tak netrápilo. Ale co jsem teď necelý rok na RD, tak mi to samotné opravdu vadí. Jsem taky trochu chaotik. Na druhou stranu bych ráda měla doma uklizeno, když tu trávíme teď hodně času, uměla si věci zorganizovat a něco uvařit. Neříkám zas, že neumim nic, ale je to podle mě bída :oops:
Chci vás tedy touhle formou poprosit o tipy na efektivní úklid (jsem hrozně neefektivní), tipy na jednoduchá a dobrá jídla a nějaké rady ohledně organizace času s dítětem 9 měsíců. Jak vypadá vás den s takhle nebo podobně starým dítětem? Kdy vaříte, uklízíte, hrajete si s dítětem a kdy a na jak dlouho chodíte ven? U nás je ještě problém, že malej moc dlouho nevydrží sám. Takže něco začnu dělat a pak k němu pořád odbíhám, takže nic nestihnu a je z toho často ještě větší chaos.
Jinak jsem přečetla knížku Zázračný úklid a někdo tu dával odkaz na web Terapie domova, kam jsem taky nakoukla. Vždy mě to namotivuje, chci mít doma taky pěkně, ale prostě se mi to nedaří. Navíc bych se v tom ráda posunula i kvůli partnerovi. On je docela nenáročnej, jediný, co by rád, je pořádek. On sám po sobě nepořádek nezanechává. Na druhou stranu ale aktivně s úklidem taky vyloženě nepomáhá, pokud ho nepoprosím, ať třeba vysaje.
Máme byt 3plus1 a nějak se mi prostě nedaří to tu uspořádat :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 21.01.19 10:42

Nesedět na internetu a uděláš toho hromadu :mrgreen:
Pokud je dítě vzhůru, budou hračky všude. Jde o to nemít doma špínu

Micaella22
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 21.01.19 10:51

Si pozvi pani na uklid at te to nauci

dixi10
Kecalka 268 příspěvků 21.01.19 10:53

Jsem taky chaotik a nejlíp se mi daří uklidit když má dorazit návštěva - doporučuju hodně návštěv :lol:

Lalelale
Závislačka 3501 příspěvků 21.01.19 11:00

Mluvím za sebe, ale u nás byla příčina bordelu ve velkém množství věcí, co máme. Uklízečka přišla, a za dva dny bordel jak v tanku. Docela mi pomohlo mrknout na cca tři díly marie kondo na netflixu. Inspirovalo mě to k tomu se hecnout a vyhodit, co vážně nepotřebuju a jen nekonečně skladuji. I úklid jde hned lépe, když člověk nemusí obkrouzit sto věcí. Co se týče vaření, tak mi pomáhá plánování.

Annabela11
Závislačka 3042 příspěvků 21.01.19 11:04

@Micaella22 Bych spíš zapojila chlapa do úklidu…

Annabela11
Závislačka 3042 příspěvků 21.01.19 11:06

@Rhoda Taky jsem měla doma zmatek nic jsem nestíhala… dítě věčně uřvané já nervní a podle toho to taky vypadalo… :lol:

Gogi26
Povídálka 14 příspěvků 21.01.19 11:15

Ahojky, tak ja bych doporucovala kazdy den kousek. Ja to tak delam, aby mi ty dny, hlavne ted v zime kdyz treba nechodime ven kazdy den, kvuli chumelenici, vetru nebo mrazu utikaly rychleji. Tak treba dneska mam varici den. Nechala jsem si rozmrznout maso, cast dala udelat na vyvar, cast upekla a cast ppodusila se sezeleninou. Pecene budeme jist dneska, to dusene mame na zitra. Priloha je udelana hned. A vyvar ten se da dat kdykoliv. Po o jdeme na navstevu a cestou se snad syn prospi, odpoledne po navratu uz nic velkeho delat nebudu, jen nadobi, vecere.
Hracky u nas jsou pohazene vsude, vecer je vzdy uklizim do krabice, pres den neresim.
Zitra si dame uklid koupelny a prochazkj na nakup. Ve stredu budeme asi vytirat. Vysavala jsem v sobotu plus utirala prach. Muj syn taky vyzaduje pozornost, takze treba u vysavani je u me, resp. U vysavace a hraje si snim tak se do nej boucha. U vytirani ho mam v postylce a bud vytiram tam kde je postylka - obyvak, loznice to na me kouka a kdyz jsem nekde vedle, tak ho soupnu s postylkou ke dverim at me vidi a mluvim na nej. Pri umyvani koupelny se mi mota mezi nohama. Je mu 1 rok.
Vetsinou to delam tak ze dopo neco delam a odpo bud prochazka venku nebo se mu venuju doma

Bábrdl
Generální žvanilka 22380 příspěvků 21.01.19 11:46
@dixi10 píše:
Jsem taky chaotik a nejlíp se mi daří uklidit když má dorazit návštěva - doporučuju hodně návštěv :lol:

:palec: Souhlas. Taky mi to pomáhá :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 11:49

Jsme vytížení praci. Svůj volný den rozhodně nechci trávit s hadrem v ruce. Litani a koštětem nebo luxem nekolikrat denně me taky neuspokojuje. Mam automaticky vysavač. Ten udělá svou praci všude po bytě. Sám se nabije, sám vyjede. Některé typu i sriraji nebo rovnou vytiraji. Dost pomůžou při běžném úklidu. Od té doby co máme čističku utírám prach tak třikrát týdně.

P4ja
Echt Kelišová 7786 příspěvků 1 inzerát 21.01.19 11:57

Vařím třeba na dva dny. Příkrmy mrazím a pak jen ohřeju. KDyž vařím, tak mám malou v postýlce. Večer jsem se naučila prolítnout kuchyň. Ve stylu nádobí do myčky, hračky do krabice, setřít linku, sporák. Posbírat drobnosti. Pokud dlouho uspávám, tak to zvládá manžel. Pračku zapnu, jak je potřeba. Pokud nestíhám věšet, tak prádlo šoupnu do sušičky.

Velké vytírání nechávám na víkend, kdy je doma manžel a bere kočárek ven. Vysávám skoro každý den navečer, když přijde manžel. To prolítnu ložnici a poskládám oblečení. Jiný úklid dělám, když malá spí přes den a nebo ji šoupnu v kočárku k babičce a za hoďku toho dost stihnu.

Bábrdl
Generální žvanilka 22380 příspěvků 21.01.19 12:04

@Rhoda Chápu tě a nemám dobrou zprávu. Bojuju s tím celý život. Zlepšuje se to, ale taková ta systematická osoba, která má kolem sebe jen pořádek a tvrdí, že „skoro vůbec neuklízí“, nikdy nebudu.

Osvědčilo se mi, že

1. každá věc musí mít své místo. Zní to jako samozřejmost, ale často není. Je spousta věcí, které své místo nemají a tak nějak se povalují po domácnosti.
  2. Vyhazovat, vyhazovat, vyhazovat. Bez toho to nejde. Stejně ty věci, co si člověk uloží „na potom“, pak nemůže najít a kupuje je znovu. Děcké výtvory si fotím a (většinou) vyhazuju.
  3. Píšu si, co jsem uklidila. Do notýsku. Fakt :lol:
  4. Mám „hrabací krabice“. Takový ten povalující se bordel v nouzi naházím do látkových krabic k tomu určených, které jsou součástí ikea nábytku :mrgreen: Ale nesmím je zapomínat probírat.
  5. Zvu si návštěvy, to mě motivuje. :mrgreen:
  6. Inspiruju se u mým pořádných kamarádek, které automaticky uklízejí furt, jen o tom neví. Třeba když si povídáme s manželem, snažím se u toho uklízet a ještě ho zapojuju. Až na to, že to oba víme. :mrgreen:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 12:09

Zvláštní jak se doba mění. Naše babicky měly vedle děti a domácnosti ještě statky a dobytek. Vše stihaly. Nam pohaji nástroje a stroje. Stejně nestíháme.

brisco
Závislačka 3217 příspěvků 21.01.19 12:15
@Anonymní píše:
Zvláštní jak se doba mění. Naše babicky měly vedle děti a domácnosti ještě statky a dobytek. Vše stihaly. Nam pohaji nástroje a stroje. Stejně nestíháme.

Na naše babičky nebyly ani zdaleka takové nároky. To, co mi popisovala moje babička, jak se starala o 4 mladší sestry, tak dneska by tam měli sociálku. A tak bych mohla pokračovat, chce se to trochu zamyslet ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 22380 příspěvků 21.01.19 12:15
@Anonymní píše:

Jasný, poslední správná generace. To funguje už tisíce let :mrgreen:

A teď realita:
Já si dobře pamatuju, jak to vypadalo na statku mojí babičky. Nebo vůbec na vsi. Taková ta naklizená domácnost byla ve svátek a naklizená byla „parádní sednice“, kam se nechodilo. V obytné kuchyni byl provozní bordel. :lol:

A taky si dobře pamatuju, jak vypadala mateřská v osmdesátých letech. Dítě celé dopoledne v dětské ohrádce, matka vařila, prala, vyvářela. A všem to přišlo normální. :mrgreen:

A k tomu, jak se všechno stíhalo a nestíhá jen poslední generace:
Poledne v tom okamžení,
táta přijde z roboty:
a mně hasne u vaření
pro tebe, ty zlobo, ty!

:lol:
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková komentuje aférku s mladým elektrikářem

Lucie Vondráčková (38) se v Kanadě nestačí divit. Podle bulvárního webu... číst dále >

Drsné obvinění Terezy z Výměny: „Pořád jen spala, na dvorku byla cítit tráva!“

Čeká nás další vyhrocená Výměna manželek. O pořádné „tóčo“ se postará hlavně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >