Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Pokud nedůvěřuješ sourozenci a očekáváš možné problémy, tak prostě budeš muset je sama. ![]()
Notář vás seznámí s aktivy i dluhy, sdělí, zda byla závěť. A myslím si, že pokud nechceš dědictví odmítnout, tak bys tam jet měla. A v případě odmítnutí přechází dědictví na tvoje děti. To odmítnutí se musí nějak jinak formulovat, aby nároky končily tebou. Před jednáním se asi nic nedozvíš. Plnou moc můžeš dát i manželovi.
@Anonymní píše:
Prosím o radu, zemřel mi otec, nasekal několik nemanželských dětí..teď přišlo předvolání k notáři, 1.můžu nějak dopŘedu vědět jaký majetek se tam bude řešit a jak přerozdělovat? Je tam prostor pro nějaké námitky apod.?nebo to až v případném odvolání proti rozhodnutí? Neumím si totiž představit, že se tam všichni sejdem, ani se neznáme a budeme se tam dohadovat..a ani když nevíme dopředu o co půjde a jak se na to připravit..může mi to noář dopředu říct? 2.Když se nedostavím, neomluvím, nic se neděje a rozhodne beze mě? jsem celkem čerstvě po porodu a jezdit přes půl republiky se mi zrovna nehodí. 3. Plnou moc můžu udělit sourozenci, se kterým se stýkám (nikoho jiného kdo by tam za mě šel nemám), ale má to být podle zaslaného vzoru plná moc pro celé řízení (podávání odvolání, uzavírání dohod atd.) a to mi taky nepřipadá ideální pokud třeba budou naše zájmy v rozporu..
prosím máte zkušenosti???Děkuji!!!
Prostor pro námitky určitě je , ale bude nejlepší dohoda, řešila jsem před dvěma lety něco podobného ale i když třeba své děti nevidal několik let, mají stejne práva jako třeba ty. Je to o dohodě … Hodně štěstí .
Chceš dědit, tak to minimum je si na to dědické řízení dojet. Když nevěříš sourozenci, pošli tam s plnou mocí někoho jiného. Víš kolik je dědických řízení? Notáři jsou velice vytížení, někoho tam pošli a nekomplikuj to, at to máte rychle vyřízené. ![]()
Nemám nikoho kdo by tam mohl místo mě. Myslím, že když tam ostatní přijdou tak rozhodne beze mě pročne? I kdyby nepřišel nikdo tak si to snad notář nebude sám komplikovat, náš problém ne?
@Anonymní píše:
Prosím o radu, zemřel mi otec, nasekal několik nemanželských dětí..teď přišlo předvolání k notáři, 1.můžu nějak dopŘedu vědět jaký majetek se tam bude řešit a jak přerozdělovat? Je tam prostor pro nějaké námitky apod.?nebo to až v případném odvolání proti rozhodnutí? Neumím si totiž představit, že se tam všichni sejdem, ani se neznáme a budeme se tam dohadovat..a ani když nevíme dopředu o co půjde a jak se na to připravit..může mi to noář dopředu říct? 2.Když se nedostavím, neomluvím, nic se neděje a rozhodne beze mě? jsem celkem čerstvě po porodu a jezdit přes půl republiky se mi zrovna nehodí. 3. Plnou moc můžu udělit sourozenci, se kterým se stýkám (nikoho jiného kdo by tam za mě šel nemám), ale má to být podle zaslaného vzoru plná moc pro celé řízení (podávání odvolání, uzavírání dohod atd.) a to mi taky nepřipadá ideální pokud třeba budou naše zájmy v rozporu..
prosím máte zkušenosti???Děkuji!!!
Dobrý den, prosím mohla byste se mi ozvat na ****?
Moc by mě zajímala Vaše zkušenost z dědického řízení, důvod vysvětlím v poště.
Moc děkuju
edit adminom - -osobný údaj - e-mail
Prosím o radu, zemřel mi otec, nasekal několik nemanželských dětí..teď přišlo předvolání k notáři, 1.můžu nějak dopŘedu vědět jaký majetek se tam bude řešit a jak přerozdělovat? Je tam prostor pro nějaké námitky apod.?nebo to až v případném odvolání proti rozhodnutí? Neumím si totiž představit, že se tam všichni sejdem, ani se neznáme a budeme se tam dohadovat..a ani když nevíme dopředu o co půjde a jak se na to připravit..může mi to noář dopředu říct? 2.Když se nedostavím, neomluvím, nic se neděje a rozhodne beze mě? jsem celkem čerstvě po porodu a jezdit přes půl republiky se mi zrovna nehodí. 3. Plnou moc můžu udělit sourozenci, se kterým se stýkám (nikoho jiného kdo by tam za mě šel nemám), ale má to být podle zaslaného vzoru plná moc pro celé řízení (podávání odvolání, uzavírání dohod atd.) a to mi taky nepřipadá ideální pokud třeba budou naše zájmy v rozporu..
prosím máte zkušenosti???Děkuji!!!