Dědické řízení - jak probíhá setkání u notáře

Anonymní
19.1.19 19:20

Dědické řízení - jak probíhá setkání u notáře

Prosím o radu, zemřel mi otec, nasekal několik nemanželských dětí..teď přišlo předvolání k notáři, 1.můžu nějak dopŘedu vědět jaký majetek se tam bude řešit a jak přerozdělovat? Je tam prostor pro nějaké námitky apod.?nebo to až v případném odvolání proti rozhodnutí? Neumím si totiž představit, že se tam všichni sejdem, ani se neznáme a budeme se tam dohadovat..a ani když nevíme dopředu o co půjde a jak se na to připravit..může mi to noář dopředu říct? 2.Když se nedostavím, neomluvím, nic se neděje a rozhodne beze mě? jsem celkem čerstvě po porodu a jezdit přes půl republiky se mi zrovna nehodí. 3. Plnou moc můžu udělit sourozenci, se kterým se stýkám (nikoho jiného kdo by tam za mě šel nemám), ale má to být podle zaslaného vzoru plná moc pro celé řízení (podávání odvolání, uzavírání dohod atd.) a to mi taky nepřipadá ideální pokud třeba budou naše zájmy v rozporu..
prosím máte zkušenosti???Děkuji!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26535
19.1.19 19:54

Pokud nedůvěřuješ sourozenci a očekáváš možné problémy, tak prostě budeš muset je sama. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900
19.1.19 20:05

Notář vás seznámí s aktivy i dluhy, sdělí, zda byla závěť. A myslím si, že pokud nechceš dědictví odmítnout, tak bys tam jet měla. A v případě odmítnutí přechází dědictví na tvoje děti. To odmítnutí se musí nějak jinak formulovat, aby nároky končily tebou. Před jednáním se asi nic nedozvíš. Plnou moc můžeš dát i manželovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
20.1.19 10:31
@Anonymní píše:
Prosím o radu, zemřel mi otec, nasekal několik nemanželských dětí..teď přišlo předvolání k notáři, 1.můžu nějak dopŘedu vědět jaký majetek se tam bude řešit a jak přerozdělovat? Je tam prostor pro nějaké námitky apod.?nebo to až v případném odvolání proti rozhodnutí? Neumím si totiž představit, že se tam všichni sejdem, ani se neznáme a budeme se tam dohadovat..a ani když nevíme dopředu o co půjde a jak se na to připravit..může mi to noář dopředu říct? 2.Když se nedostavím, neomluvím, nic se neděje a rozhodne beze mě? jsem celkem čerstvě po porodu a jezdit přes půl republiky se mi zrovna nehodí. 3. Plnou moc můžu udělit sourozenci, se kterým se stýkám (nikoho jiného kdo by tam za mě šel nemám), ale má to být podle zaslaného vzoru plná moc pro celé řízení (podávání odvolání, uzavírání dohod atd.) a to mi taky nepřipadá ideální pokud třeba budou naše zájmy v rozporu..
prosím máte zkušenosti???Děkuji!!!

Prostor pro námitky určitě je , ale bude nejlepší dohoda, řešila jsem před dvěma lety něco podobného ale i když třeba své děti nevidal několik let, mají stejne práva jako třeba ty. Je to o dohodě … Hodně štěstí .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.19 10:58

Chceš dědit, tak to minimum je si na to dědické řízení dojet. Když nevěříš sourozenci, pošli tam s plnou mocí někoho jiného. Víš kolik je dědických řízení? Notáři jsou velice vytížení, někoho tam pošli a nekomplikuj to, at to máte rychle vyřízené. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.19 07:49

Nemám nikoho kdo by tam mohl místo mě. Myslím, že když tam ostatní přijdou tak rozhodne beze mě pročne? I kdyby nepřišel nikdo tak si to snad notář nebude sám komplikovat, náš problém ne?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama