Plíseň v domě - odborník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 21:15
plíseň v domě - odborník

Zdravím všechny,
ráda bych se zeptala zda nevíte jestli se dá sehnat odborník na pomoc proti plísni doma?
Poprosím žádné rady jak si sama plíseň můžu odstranit, vše je vždy dočasné a plíseň se prostě vrací :( máme starší dům a prostě už nevíme co s tím.
Nevíte o někom třeba i z Prahy-západ? Ráda bych někoho, kdo by se přišel podívat a řekl kde a v čem je problém a poradil něco co pomůže dlouhodobě.
Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Evulina
Neúnavná pisatelka 16121 příspěvků 16.01.19 21:31
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
ráda bych se zeptala zda nevíte jestli se dá sehnat odborník na pomoc proti plísni doma?
Poprosím žádné rady jak si sama plíseň můžu odstranit, vše je vždy dočasné a plíseň se prostě vrací :( máme starší dům a prostě už nevíme co s tím.
Nevíte o někom třeba i z Prahy-západ? Ráda bych někoho, kdo by se přišel podívat a řekl kde a v čem je problém a poradil něco co pomůže dlouhodobě.
Děkuji moc.

Já se moc omlouvám, ale stejně zkusím k tomu napsat pár věcí:

• nikdy nesušit doma prádlo
  • pořídit vlhkoměr a sledovat a jak přesáhne vlhkost 60%, okamžitě rozcapit okna a větrat tak dlouho, až to klesne
  • v zimě dostatečně topit

S plísní jsme měli taky ve starém statku velké potíže. Toto pomohlo. Jsme ale v patře..pokud bydlíte v přízemí, může to být zas jiná situace, to je pravda (pokud jde vlhkost od spodu).

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17310 příspěvků 16.01.19 21:33

povolej kvalitní sanační firmu nebo nějakého dobrého stavaře. Je potřeba, aby zjistil příčinu vlhkosti a plísní, a podle toho postupoval. Konkrétní tipy nemám, nejsem z Prahy.

Magdaleeena
Kelišová 5768 příspěvků 16.01.19 21:39

Z mých bohatých 8) ;) zkušeností Ti každý bude radit taková opatření, kterými se zabývá jeho firma. Čest výjimkám :kytka: Nám se tedy podařilo (ťukám), nicméně opatření bylo více.

Příspěvek upraven 16.01.19 v 21:42

MelissaMuray
Stálice 76 příspěvků 16.01.19 21:41
@Evulina píše:
  • pořídit vlhkoměr a sledovat a jak přesáhne vlhkost 60%, okamžitě rozcapit okna a větrat tak dlouho, až to klesne

S plísní jsme měli taky ve starém statku velké potíže. Toto pomohlo. Jsme ale v patře..pokud bydlíte v přízemí, může to být zas jiná situace, to je pravda (pokud jde vlhkost od spodu).

ano koupili jsme kvuli tomu susicku, vetram podle navodu - rychlo vetrani rano atd atd.. mame uz stenu udelanou spousty postriku a nateru proti plisni a mame i kamna primo v obyvaku kvuli topeni…
bohuzel i presto vsechno nam stale plesnivy silene stena za sedackou :(

MelissaMuray
Stálice 76 příspěvků 16.01.19 21:47

@Magdaleeena to mi nevadí a s tim počítám, že mi nabídnou jejich služby :D ale spíš nevím ani jak pořádně takovou firmu najít :/ :nevim:

Elath
Kecalka 233 příspěvků 16.01.19 21:53

Koukni na sanační firmy. Na internetu a pak se kouni na jednotlivé recenze. Nejsem bohužel z prahy, ale taky řešíme. Nejdřív jsme si zaplatili znalecký posudek z čeho to je a nyní čekáme na jaro, aby firma začala pracovat. (bohužel budou potřeba odkopy a izolace, naštěstí to nevzlíná od základů).
Ale co ti doporučím, poptej se spíš přátel a na FB není nad dobré doporučení.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16121 příspěvků 16.01.19 21:55

Zkus zadat do vyhledavače a myslím, že ti něco určitě vyjede. Třeba „sanační firma Praha západ“ nebo tak něco..

Magdaleeena
Kelišová 5768 příspěvků 16.01.19 22:02

To se omlouvám, úplně neporadím. U nás se vystřídalo x odborných firem. Služby nabídly :lol:, my jsme „i“ realizovali. Nám nezafungovalo nic z toho, co doporučovali samostatně.
Nejvíce nám poradil jeden nadšenec, který zachraňoval i téměř rozpadající se historické objekty. Procházel se po domě a říkal, co kde je potřeba. Cca. Mluvil o tom, že každý dům funguje jinak. Úpravy jsme prováděli postupně a opravdu až časem jsme vyladili. Třebas ty průduchy musí být na správných místech, aby opravdu fungovalo.

U nás - injektáž, podlahové topení, průduchy (na správných místech), kapsy, sálavé teplo, nábytek od zdi, dobrá izolace, úprava terénu kolem domu, správné topení, sálavé teplo, správné větrání, sušička, nepoužívat savo, správná izolace, tepelné mosty, nábytek od stěn, správné zateplení stěn (pokud vůbec a kterých), výběr oken (včetně ošetření). Píši na přeskáčku, jak mě napadá.

Přála bych Vám jednoduché řešení, jeden čas jsem tím celkem žila :lol:, takže znám, bohužel dost lidí, kde nebylo tak jednoduché, jak laicky vypadalo (či bylo tou kterou firmou prezentováno). Nicméně - bych Ti to přála :kytka: :lol:

@MelissaMuray

@MelissaMuray píše:
@Magdaleeena to mi nevadí a s tim počítám, že mi nabídnou jejich služby :D ale spíš nevím ani jak pořádně takovou firmu najít :/ :nevim:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 17310 příspěvků 16.01.19 22:09
@Evulina píše:

s tím větráním to platí jen za předpokladu, že je venku nesychravé počasí, není mlha a neprší. Ideálně když svítí slunce, může být i mráz.
Jinak souhlasím s tím, že hooodně dělá věšení prádla v bytě. Když jsem zašla věšet venku nebo v zimě do sušičky, klesla mi vzdušná vlhkost v domě o 20%! Taky je dobré větrat po delším vaření, případně koupání.

MelissaMuray
Stálice 76 příspěvků 16.01.19 22:09

@Evulina @pe-terka @Elath děkuji, už jsem pár firem našla. Zkusila jsem do tří napsat přes jejich dotazník. Jedna je hodně vyhlášená tak zkusím do ní i zítra zavolat :)

MelissaMuray
Stálice 76 příspěvků 16.01.19 22:10

joo a máme i koupený odvlhčovač, takže ten taky používáme…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17310 příspěvků 16.01.19 22:12

@Magdaleeena hmmm, tak to jste si mákli 8)  :think:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17310 příspěvků 16.01.19 22:13
@MelissaMuray píše:
@Evulina @pe-terka @Elath děkuji, už jsem pár firem našla. Zkusila jsem do tří napsat přes jejich dotazník. Jedna je hodně vyhlášená tak zkusím do ní i zítra zavolat :)

ona ta opatření musí být většinou komplexní, těch příčin bývá víc a sčítají se.

Magdaleeena
Kelišová 5768 příspěvků 16.01.19 22:18

Když se ohlédnu zpětně - ano, ale nás to bavilo :lol: (hledat možnosti a řešení). Jasně, finančně se určitým způsobem prodražilo, ale my o ten konkrétní dům dost stáli.

@pe-terka
@pe-terka píše:
@Magdaleeena hmmm, tak to jste si mákli 8) :think:
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >