Lež je běžná součást jejího života

511
28.1.20 23:17

Lež je běžná součást

Holky, prosím o výjimku, týká se práce - naštěstí ne u nás, ale vedle v oddělení, kolegyně je už zoufalá. Vztahy navenek docela dobré, ale je tam jedna, co živí klepy a drby a intriky. A jen ona pracuje, ostatní ne. Ona všechno ví nejlíp. A lež je taková denní součást jejich práce - jedna jejich kolegyně jela pozdě na schůzi (její chyba, prokazatelně vyjela pozdě, ví se to, má v autě GPS). Šéfce tvrdila, že byla na benzínce dofukovat kolo (nebyla), pak jí zase tvrdila, že už je kousek a byla 40 km od toho místa. Šéfuje tomu chlap, který je hodný, toho ty největší klepny obcházejí a jdou přímo za ředitelem - na něm už si některé vydyndaly dost velké pracovní výhody, dusno pak mají ti, kdo jsou slušní a na které pak dopadá to, že někdo dostane lepší a bezpracné klienty, zatímco jiný to musí tvrdě odmakat.

Dotaz - dá se s tím něco dělat nebo je lepší odejít? nezastírám strach, že by se to mohlo přelít i k nám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.1.20 23:21

Nevidím na tom nic zvláštního, holt chytřejší (v tomto případě spíš vyčůranější) bude vždycky napřed. Ať je kamarádka taky chytřejší…

• Nahlásit
  • Citovat
213
28.1.20 23:31

To dobře znám. Čím nižší IQ tím vycuranejsi člověk je. Neuděláš nic, tihle lidi se drží zuby nehty svého místa a umějí si zařídit aby jim to vedení žralo. Měla jsem takovouhle vedoucí a radši jsem to vzdala než bojovat s blbem. Neměla jsem nervy na ni koukat poslouchat její pomluvy na každého a ty pohádky který umela vymyslet.. bohužel jsem se jí nezbavila úplně a světě div se pořád si mě bere do huby. Asi má nějakej problém se sebou no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3112
28.1.20 23:33

Já tě chápu, taky jsem vždycky za toho hodnyho blbecka a ti vycurani se mají líp a prd dělají. Holt jsem tak byla vychovana. Ale pořád věřím na boží mlýny a že se to tem lidem jednou vrátí i s urokama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16454
28.1.20 23:41

A co bys s tím jako chtěla dělat, když to je posvěcené od ředitele?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7214
29.1.20 00:21

Se slabým vedením, v tomto případě neschopným šéfem a neschopným ředitelem, neuděláš nic, i kdyby ses na hlavu stavěla. Jsou dvě možnosti: této neschopností využít ve svůj prospěch, jako to dělají některé kolegyně, nebo pokud na to člověk nemá povahu, odejít za lepším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 00:34

U nás bylo to samé. Ředitel si dal na vysoký post svého bratra, který byl doslova rád, že našel kancelář. Vše házeli na mě. Vydržela jsem 3 měsíce a otěhotněla. Po mém odchodu ředitele odvolali a bratr si udělal pracovní úraz a pak ukončil pracovní poměr. Nevydržela bych to. Raději si hledala jiné místo, pokud to není problém, ale všude je něco :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Zachování anonym nutné, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
511
29.1.20 08:30

Mám to sice z druhé ruky, ale kolegyně nemá důvod si vymýšlet. Údajně ta jedna si vymyslela, že nemá zaplaceno za práci jednoho klienta, který navíc po změně organizace patřil někomu jinému. Tvrdila, jak s ním pracovala, jak ty vyfakturované objemy patří jí do bonusů. Ředitel přikývl, klienta jí přiřadil (a tím poškodil jinou kolegyni, která s ním byla v kontaktu a řešila s ním ty věci). Pak se zjistilo, že tato kolegyně mu ani jednou nevolala, nebyla z a ním, jen lhala, že je to její práce. A nic. Řeklo se, že teda na zkoušku ho dostane a bude se vidět…

Tak já nevím, jak se toto může ještě v dnešní době stát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18983
29.1.20 08:36

Neresila bych, proc kolegyne prijela nekam pozdě, to mi prijde na stejne urovni (avava, ja to povim pani čelce) :roll: vzdy se mi v praci vyplatilo starat se o sebe a svuj vykon, tedy do momentu, kdy vykon jineho pracovnika vazne ohrozoval spolecny výsledek - napr. kolega se na svou cast vyprdnul, tak jsem rekla, ze to rada ve volnem case ZA NEJ dodelam, aby nebyla ostuda, a dokonce jsem ochotna ho mit v pracovni skupine, ale JEN za podminky, ze ja ji budu velet a on me bude poslouchat, nikoli naopak.

Dale jsem zjistila, ze spousta intrik se obraci proti autorovi, nekdy i zasahem vyssi moci, proto je zbytecne se tim hloubeji zabyvat. A kdyz uz je to nesnesitelne, tak muzu vzdy odejit. Kvuli tomu se snazim vzdelavat, zvysovat si kvalifikaci a hlasit se i do projektu, ktere me vyhodi z komfortni lenive zony ;)

Preji klidnou mysl na pracovisti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13016
29.1.20 09:36

V práci jsou podstatné tři věci - to jak adekvátně si připadáš ohodnocená, to jaký smysl ti dává obsah tvé práce a to jací jsou tví kolegové.

Pokud ti přijde že máš přijatelné peníze, náplň práce není zdrojem frustrace a kolegyně z jiného oddělení si na něco stěžuje, ale tvoji spolupracovníci a nadřízený jsou fajn, tak to není žádný závratný důvod k odchodu.

Podle toho co píšeš, tak kamenem úrazu je vedoucí toho oddělení, kterého se bojíš, který neumí řešit konflikty v týmu a kteérho navíc jeho podřízení obcházejí. Pokud to tvůj šéf nedělá stejně, tak se ona nešťastná forma ne-fungování vedlejšího týmu k vám nemá úplně jak přenést.

Jinak pokud chceš z práce odcházet, tak si prostě najdi nějakou lepší a odejdi, pořád je na to ještě dobrá doba. To se prostě stává, že lidi mění zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 10:35

Nevidím důvod měnit práci ze strachu „co kdyby“, zvlášť pokud je pro Tebe jinak tohle zaměstnání OK. Nějak moc nechápu, proč tak resis vzdálené okolí, nemáš dost své práce? Pro mně je důležitá osobní agenda, moje ohodnocení a moje přímé vedení…o zbytek se nestaram. Nadstandardní vztahy s kolegy beru jako další podstatný benefit, ale není to samozřejmost…A kvalitním kolegům jsem nakloněna pomoci atd., zbytek je mi prostě šumák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama