Lezení u nedonošené dcery

2.8.15 18:47

Lezení u nedonošené dcery

Ahoj, mám problém s dcerou.Je nedonošená a má 12 měsíců. Před měsícem začala lézt, ale nějak divně. Prostě při lezení napíná obě dvě nohy, takže neleze po kolenách, ale po chodidlech…Měla jsem s ní cvičit vojtovku, ale ke konci jsem to flákala. Jinak do 8 až 9 měsíce jsem s ní cvičila pravidelně…Nemůže to být z toho? Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3761
2.8.15 18:50

A jak moc byla nedonošená..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
2.8.15 18:51

Každé dítě leze jinak, někdy jsou to akrobatické kousky, takže bych asi byla klidná. ale víš jak.. prostě ti asi nezbyde, než se poradit s lékařem, já jen píšu, jak bych se tvářila na tento výkon já. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
852
2.8.15 18:55

@ViolaGrunge Kluci jsou taky nedonošení (narodili se o 10 týdnů dřív). Jeden lezl normálně, ten druhý dost atypicky. Byla jsem z toho pěkně na nervy, ale neuroložka v tom problém neviděla a navíc, když začal chodit, tak úplně v pohodě. Takže ani špatné lezení nakonec ničemu nevadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
2.8.15 18:56

Kámoška má dvě donošené děti a obě dvě lezli strašně divně, oba měli levou ručičku pod sebou jako by ochrnutou - vůbec jí nepoužívali a při plazení používali jen pravou a nohy, bylo to docela strašidelný a zvlá3ť když to dělalo první a za dva roky úplně stejně druhý dítě…a teď jsou oba úplně ok, nic jim není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9905
2.8.15 19:14

@ViolaGrunge Syn se narodil ve 34 tt, cvičili jsme Vojtovku a také lezl dost atypicky..Jednu nozicku tahal jakoby za sebou..Chodit začal ve 14 měsících a úplně bez problemu ;) Neboj, ono se to srovná ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
2.8.15 19:58

@ViolaGrunge můj si 2 měsíce dělá puchýř na palci u levé nohy, bo se odráží a skáče - a to je donošený.. neboj, není to nic divného, styly lezení jsou strašně rozdílné, nebála bych se toho :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13551
2.8.15 20:32

@ViolaGrunge - obrátila bych se na rehabilitaci, která vám dala vojtovku..s tím, že jste samo poctivě cvičili ;) jinak dcera z 26.tt dřív stála než lezla, takže to byl taky boj..důležité je, že se snaží.. Hodně štěstí a pevné nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
2.8.15 21:09

Mám taky nedonošenou dcerku nar. 31tt a cvičili jsme Vojtovku. Taky jsem to už začala flákat když už pérovala na kolínkách a pak začala taky tak divně lést nebo spíš se plazit. Říkali jsme ji, že je jak lachtan. Nevím jak to popsat, ale správné lezení to nebylo. U nás je dítě sledováno dokud nezačne chodit. Takže jsme se počase přišli ukázat na cvičení a fyzioterapeutka sní párkrát pocvičila (doma už jsem to sní nezvládala, měla strašnou sílu) a už lezla jak má. Lezení je hodně důležité, určitě bych tam zašla. Teď má 14 měsíců a krásně chodí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama