Lhal mi o rozvodu

Anonymní
26.1.21 07:27

Lhal mi o rozvodu

Ahoj holky… Jdu si k Vám pro radu… nebo se možná tak trochu vypovídat, protože se nemám komu o tohle problému svěřit. Mám partnera, jsme spolu téměř 5 let… Je to cizinec. Začátek vztahu byl nádherný, připadala jsem si jako v pohádce. Byl nesmírně pozorný, hodný, přátelský, měl skvělé rodinné vztahy. A byl rozvedený. Stejně jako já. Začali jsme spolu randit, ačkoliv první roky vztahu byly spíše dálkový vztah. Po nějaké době už jsem si ale nedokázala představit takhle pokračovat a chtěla se v životě a vztahu posunout. Probírali jsme výhody a nevýhody života tam a tady a nakonec se rozhodli pro čr. Přítel se přestěhoval k nám do česka, protože svou práci může dělat z domu odkudkoliv. Ale tím pádem opustil kvůli mě rodnou zemi, tím i rodinu a zázemí. Po nějaké době jsme čekali miminko. Já byla nesmírně šťastná, ačkoliv samozřejmě náš vztah doprovázely nějaké drobnější krize. Stále jsem však čekala a doufala, že konečně nastala chvíle na to se vzít. O svatbě jsme se bavili, přišlo mi to však z jeho strany takové neurčité… Ani před miminkem, ani v době těhotenství však žádost o ruku nepřišla. No a pak, asi týden před porodem, jsem úplně v jiném kontextu zjistila, že přítel není rozvedený a o svém rozvodu mi lhal. Zeptala jsem se ho na rovinu a vše mi přiznal. O rozvod požádal teprve v době, kdy jsme čekali miminko, tedy cca čtyři roky po tom, co začal randit se mnou! Věřím mu, že ačkoliv stále mají s ex nějaké nedořešené věci, nemiluje ji. Ale tím, že mi lhal v takhle podstatné věci, mě strašně zklamal. Prý doufal, že soud proběhne rychle a nikdy se o tom nedozvím. V manželství setrvávali proto, aby ona mohla nadále využívat zdravotního pojištění, které poskytoval rodinným příslušníkům jeho zaměstnavatel (jeho manželka má dost zdravotních problémů). Je zajímavé, že nějaká intuice mi to naznačovala už během našeho vztahu a já se ho několikrát přímo zeptala, zda je skutečně rozvedený a má na to papír. On mi tehdy řekl, že ano! (nicméně pochopitelně jeho rozvodové papíry jsem nikdy neviděla). Vzhledem k blížícímu se porodu jsem to tak nějak překousla, ale už je to půl roku a rozvod se nikam neposunul. Navíc teď jsem zjistila, že jeho stále ještě manželka udělala nějakou chybu ve formuláři a minimálně dalších 6 měsíců se musí dle jejich zákona čekat (teď jsme v jeho zemi kvůli práci). Strašně mě to trápí. Z představy, že mám dítě s ženatým mužem, je mi špatně. Kdybych to věděla tehdy, nikdy bych do takového vztahu nešla. U přítele navíc vidím velkou neochotu s jeho ex tyto nepříjemné věci řešit (ona má určité depresivní sklony) a připadám si, že ho do rozvodu doslova tlačím já. Navíc nevím, jak moc mu vlastně můžu důvěřovat, když mi byl schopný v takovéhle podstatné věci zalhat. Na druhou stranu musím říct, že je našemu miminku skvělým tátou. Ale mě zklamal. (To je i důvod, proč o tomhle nemůžu říct ani rodině, ani přátelům. Vím, že každý čeká, že mě požádá o ruku a tahle lež by naše také moc zklamala). Prosím Vás o radu, jak se ke všemu postavit? Překousnout to a jít dál? Jak dlouho čekat? Děkuji, že jsem se aspoň mohla vypsat :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3021
26.1.21 07:42

Model "nejdřív svatba, potom dítě " mi přijde praktičtější a rozumnější po všech stránkách :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
26.1.21 07:50

Úžasný to muž, jen doufejte že nebude mít zdravotnické problémy a nebudete potřebovat oporu manžela. Ve dobrém i ve zlém dopadne tak že uteče do ciziny a udělá si novou rodinu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
661
26.1.21 07:53

Super chlap no. :roll: Zásadní otázka je, jestli se vůbec rozvést chce. Třeba ani nechce a normálně to hraje na obě strany.

A co když kecá i tentokrát - že o rozvod nakonec teda požádal v době tvého těhotenství? :think: Co když i to je smyšlené? A že se teď musí 6 měsíců čekat? Zajímavé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
26.1.21 07:56
@JOHNDENVER píše:
Model "nejdřív svatba, potom dítě " mi přijde praktičtější a rozumnější po všech stránkách :nevim:

Přesně, přidám si do svých argumentů pro svatbu: průkazné ověření, že není ženatý s jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2260
26.1.21 08:01
@JOHNDENVER píše:
Model "nejdřív svatba, potom dítě " mi přijde praktičtější a rozumnější po všech stránkách :nevim:

Nepochybně. A obzvlášť u cizinců :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32843
26.1.21 08:03

Ach, ta láska nebeská! On je úžasný! Fakt bez chyby. Jen je ženatý. Ale zase je zodpovědný. To je hezké, že se stará o svou ženu. No a ty budeš vždycky ta druhá. Nerozvede se nikdy, to si piš. Jojo, není nad model svatba a pak dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
26.1.21 08:06

@ropucha 02
Protože v Česku jsou chlapi dokonalé :lol: proto jsou plné azylové domy a na každém rohu matky samoživitelky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
26.1.21 08:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky… Jdu si k Vám pro radu… nebo se možná tak trochu vypovídat, protože se nemám komu o tohle problému svěřit. Mám partnera, jsme spolu téměř 5 let… Je to cizinec. Začátek vztahu byl nádherný, připadala jsem si jako v pohádce. Byl nesmírně pozorný, hodný, přátelský, měl skvělé rodinné vztahy. A byl rozvedený. Stejně jako já. Začali jsme spolu randit, ačkoliv první roky vztahu byly spíše dálkový vztah. Po nějaké době už jsem si ale nedokázala představit takhle pokračovat a chtěla se v životě a vztahu posunout. Probírali jsme výhody a nevýhody života tam a tady a nakonec se rozhodli pro čr. Přítel se přestěhoval k nám do česka, protože svou práci může dělat z domu odkudkoliv. Ale tím pádem opustil kvůli mě rodnou zemi, tím i rodinu a zázemí. Po nějaké době jsme čekali miminko. Já byla nesmírně šťastná, ačkoliv samozřejmě náš vztah doprovázely nějaké drobnější krize. Stále jsem však čekala a doufala, že konečně nastala chvíle na to se vzít. O svatbě jsme se bavili, přišlo mi to však z jeho strany takové neurčité… Ani před miminkem, ani v době těhotenství však žádost o ruku nepřišla. No a pak, asi týden před porodem, jsem úplně v jiném kontextu zjistila, že přítel není rozvedený a o svém rozvodu mi lhal. Zeptala jsem se ho na rovinu a vše mi přiznal. O rozvod požádal teprve v době, kdy jsme čekali miminko, tedy cca čtyři roky po tom, co začal randit se mnou! Věřím mu, že ačkoliv stále mají s ex nějaké nedořešené věci, nemiluje ji. Ale tím, že mi lhal v takhle podstatné věci, mě strašně zklamal. Prý doufal, že soud proběhne rychle a nikdy se o tom nedozvím. V manželství setrvávali proto, aby ona mohla nadále využívat zdravotního pojištění, které poskytoval rodinným příslušníkům jeho zaměstnavatel (jeho manželka má dost zdravotních problémů). Je zajímavé, že nějaká intuice mi to naznačovala už během našeho vztahu a já se ho několikrát přímo zeptala, zda je skutečně rozvedený a má na to papír. On mi tehdy řekl, že ano! (nicméně pochopitelně jeho rozvodové papíry jsem nikdy neviděla). Vzhledem k blížícímu se porodu jsem to tak nějak překousla, ale už je to půl roku a rozvod se nikam neposunul. Navíc teď jsem zjistila, že jeho stále ještě manželka udělala nějakou chybu ve formuláři a minimálně dalších 6 měsíců se musí dle jejich zákona čekat (teď jsme v jeho zemi kvůli práci). Strašně mě to trápí. Z představy, že mám dítě s ženatým mužem, je mi špatně. Kdybych to věděla tehdy, nikdy bych do takového vztahu nešla. U přítele navíc vidím velkou neochotu s jeho ex tyto nepříjemné věci řešit (ona má určité depresivní sklony) a připadám si, že ho do rozvodu doslova tlačím já. Navíc nevím, jak moc mu vlastně můžu důvěřovat, když mi byl schopný v takovéhle podstatné věci zalhat. Na druhou stranu musím říct, že je našemu miminku skvělým tátou. Ale mě zklamal. (To je i důvod, proč o tomhle nemůžu říct ani rodině, ani přátelům. Vím, že každý čeká, že mě požádá o ruku a tahle lež by naše také moc zklamala). Prosím Vás o radu, jak se ke všemu postavit? Překousnout to a jít dál? Jak dlouho čekat? Děkuji, že jsem se aspoň mohla vypsat :kytka: :srdce:

V tuhle chvíli asi bude nejlepší být ráda za to, že se stará, a nic moc víc neřešit. A tak trochu se vnitřně připravit na to, že to možná do budoucna nebude partner… Že se mu nechce to řešit není překvapení, málokdo rád řeší nepříjemné věci a dost chlapů má sklony nechávat věci vyhnít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
26.1.21 08:14

To by mě zajímala ta národnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2654
26.1.21 08:14

Jako uplně si nemyslím, že by se skutečně rozváděl (kvůli jaké chybě ve formuláři se šest měsíců čeká? Na co?). Asi buď ráda že se zatím stará a buď připravená postavit se na vlastní nohy, se svatbou bych nepočítala vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49194
26.1.21 08:16

V jake zemi se musi cekat 6mesicu na opraveni chyby ve formulari? Nebo na podani nejake nove zadosti? Zakladatelko, lakuje te dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49194
26.1.21 08:17
@Lily Evans píše:
Jako uplně si nemyslím, že by se skutečně rozváděl (kvůli jaké chybě ve formuláři se šest měsíců čeká? Na co?). Asi buď ráda že se zatím stará a buď připravená postavit se na vlastní nohy, se svatbou bych nepočítala vůbec.

Platim pivo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
26.1.21 08:20

Mela bys specifikovat pojem cizinec-odkud? a nechapu, proc tak kazdej lpi na svatbe, je to jen car papiru, ktery Ti, jak vidis, nic nezaruci, neb i kdyz by sis ho vzala, tak Ti nejpravdepodobneji udela to stejne..Dle me jsou svatby prezitek, jen muj nazor..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.1.21 08:21

Např. v Kalifornii je ochranná lhůta 6 měsíců, dříve vás od podání žádosti nerozvedou
https://sacramentofamilylawlawyers.com/…ting-period/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat