Lichořeřišnice v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monica R
Kecalka 226 příspěvků 03.10.14 15:18
Lichořeřišnice v těhotenství

Ahoj potřebuju poradit máte někdo zkušenost s lichořeřišnicí v těhotenství na záněty močáku? Jsem v 12 týdnu a mám pořád nutkání běhat na záchod a pálení po vyčůrání. U doktorky jsem byla dostala jsem čípky ale příjde mi že mi to moc nepomohlo. Koupila jsem si brusinky a brusinkový čaj urologický zvracím. Před těhotenstvím jsem na záněty močáku trpěla a pomohly kapky lichořeřišnice ale není tam napsaný jestli je mohou těhotný nemáte někdo zkušenost? Děkuju za odpoved.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ArankaA
Závislačka 4956 příspěvků 03.10.14 15:39

Lichorerisnici pestuju a delam kapky. brala sem i pri tehu a kojeni. Dam prednost prirodni lecbe nez chemickym preparatum. Trocha cisteho alkoholu neni takovy problem jako chemie.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 03.10.14 15:40

Nevím, sama s ní zkušenost nemám, nicméně na internetu jsem našla toto:

Dobrý den, před otěhotněním jsme trpěla opakovanými záněty močového měchýře ( vždy nakonec pomohly jedině antibiotika ), tak jsem pak začal brát preventivně brusinku a lichořeřišnici. V těhotenství i nadále beru brusinku, ale mám strach z dalších zánětů- mohu brát i lichořeřišnici? Děkuji za odpověď.

MUDr. Adéla Hradilová odpovídá:
Dobry den, bohuzel nejsou k dispozici zkusenosti s podobnymi preparaty v tehotenstvi, brusinka by vadit nemela. Nicmene pokud budete citit, ze mate nabeh na zanet mocoveho mechyre je v tehotenstvi nutne vse prelecit antibiotiky.

chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 03.10.14 15:45

Co jsou to Lichořeřišnice? To jsem ještě neslyšela..

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 03.10.14 15:48
@ArankaA píše:
Lichorerisnici pestuju a delam kapky. brala sem i pri tehu a kojeni. Dam prednost prirodni lecbe nez chemickym preparatum. Trocha cisteho alkoholu neni takovy problem jako chemie.

muzu se zeptat, jak delas kapky, prosim?

ArankaA
Závislačka 4956 příspěvků 03.10.14 16:06

@chipsa je to rostlina. Ma krasne barevne kvety, ktere s chuti pojida i dite. Lehce stiplava.

ArankaA
Závislačka 4956 příspěvků 03.10.14 16:09

@lovesmile Mudr vzdy predepise atb. Lichorerisnice jsou prirodni atb. Stejne jako napr kapky z grepfruitovych jader.ale pokud nejsou bio, tak jsou na to casto alergie, protoze exoticke evoce je strikane dost drsnyma drijakama, nez se pusti na dlouhy cesty do sveta. Takze to moc nedoporucuju. Lichorerisnice roste nalrasno na divoko bez chemie.

ArankaA
Závislačka 4956 příspěvků 03.10.14 16:11
@AniNevim píše:
muzu se zeptat, jak delas kapky, prosim?

Vyrabim dle Jancovyho herbare.

hellivete
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 03.10.14 17:00

S lichořeřišnicí mám dobré zkušenosti, doporučila mi ji kamarádka bylinářka, protože na mě antibiotika nezabírají. Při akutních potížích jsem rozdělovala denní dávku kapek na 4-5 dávek. Většinou je to lepší alespoň na první 2-3 dny, pak stačí i 3× denně. Denní dávka mi byla stanovena dle váhy - 1 kapka na 1 kg, ale pozor na to, že existují různě silné výtažky.
S brusinkama opatrně. Ne že by snad musely škodit kvůli těhotenství, ale u někoho to močový měchýř spíš podráždí, než pomůže.

Monica R
Kecalka 226 příspěvků 03.10.14 19:07

Děkuju za odpovědi jsem z toho neštastná antibiotika bych nejradši brala až bych fakt musela, což je mi jasný že si mě rovnou nechají v nemocnici.

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 21.10.14 23:27

@Monica R od vcerejska piju caj z lichrerisnice ve velkem. Docetla jsem se, ze se ji predavkovat nelze, protoze se doporucuje i tehotnym a pri kojeni. Tak jsem se odvazila a piju cca 1,8 l denne.
Co ty?

Monica R
Kecalka 226 příspěvků 22.10.14 10:10
@AniNevim píše:
@Monica R od vcerejska piju caj z lichrerisnice ve velkem. Docetla jsem se, ze se ji predavkovat nelze, protoze se doporucuje i tehotnym a pri kojeni. Tak jsem se odvazila a piju cca 1,8 l denne.
Co ty?

Ahoj no já ji nepiju zánět jsem nakonec rozehnala brrusinkamna, já čaje pít nemůžu páč je v sobě neudržím, mám pořád těhotenské nevolnosti zvracím i vodu, jsem už v druhém trimeszru tak čekám kdy to přejde :think:

Lamátko
Závislačka 2616 příspěvků 17.09.16 21:07

Ahoj holky, obnovuje diskuzy. Může se lichořeřišnice v těhotenství? Na internetu píši že ano, ale na krabičce že ne. Jak to tedy je? Děkuji

ArankaA
Závislačka 4956 příspěvků 17.09.16 21:24

@Lamátko na krabickach to je ucelne…brala sem ji normalne. roste mi i na zahrade a bezne jsem ji jedla a zaroven i tu tinkturu. dite v plnem zdravi:)

Lamátko
Závislačka 2616 příspěvků 17.09.16 21:30
@ArankaA píše:
@Lamátko na krabickach to je ucelne…brala sem ji normalne. roste mi i na zahrade a bezne jsem ji jedla a zaroven i tu tinkturu. dite v plnem zdravi:)

děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >