Líná přestat kojit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva.pass
Kecalka 130 příspěvků 10.07.19 15:47
líná přestat kojit

Ahoj, mé dítě má přes 2 roky a stále kojím. Tak dlouho jsem to neplánovala, vlastně jsem si říkala, že bude štěstí, jestli to vůbec půjde po císaři. Nakonec jsem zjistila, že u toho dobře usíná a od té doby to beru jako prostředek k rychlému uspání. Vždy si posouvám hranici, dokdy kojení plánuju. Ale vlastně mi to vůbec nevadí, není mi to nepříjemné. Jsem líná uspávat jinak, dlouho číst knížku, nebo nosit.. ani nevím, jak bych uspávala :think: jediná nevýhoda pro mě je, že když hlídá mamka, uspí ho, ale on se v noci vzbudí s pláčem a nejde jen tak uspat.. na celou noc ještě pryč nebyl. Zajímá mě, jestli to někdo měl podobně a kdy jste nakonec kojit přestaly - když vám kojení vlastně nevadilo, ale spíš ulehčovalo práci.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Luciet2
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 10.07.19 15:53

Je to perfektní a já v tom hodlám ještě dlouho pokračovat! Synovi je teda 16 měsíců, ale klidně do 3 let samozřejmě doma večer/ráno. Při nemoci třeba je to užasný prostředek jak uspokojit dítě. Stejně tak to usínání.

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 10.07.19 15:54

První dítě jsem kojila 2 roky, přestala jsem tenkrát, že už mě to otravovalo. Ale pak jsem litovala :D

jiti81
Kecalka 315 příspěvků 10.07.19 15:56

Já měla naučenou první dceru na usínání u prsa. Samozřejmě jsem to omezovala na kojení ráno a večer, nakonec jen večer. Pak jsem jeden den koupila UM a dala jí místo prsu lahvičku - samozřejmě to nechtěla a řvala, ale prso jsem nedala. Druhý den, jsem si přes den dávala zkusit pít UM, jen aby si při hraní cucla a zvykla si na tu chuť. Večer jsem si ji položila jako na kojení a lahvičku ji dala zboku (kojila jsem v sedě a dítě ležmo), tak jak byla zvyklá. Ale prošlo to… a lahvičku vycucla. V noci jsem měla trochu UM namícháno, jen jsem na chvíli ohřála a opět dala. Nicméně dcerce byl rok, u staršího dítka nevím, jestli ho tak obalamutíš, já už pak v těch 2 letech zase řekla, že prostě mlíčko (UM) už není a dala jsem vodu… Druhé dítě už jsem už jsem ani UM nedávala, ale syn nebyl zvyklý usínat u prsa, ale s prstem v puse a drží se ho to bohužel dodnes :(

sediza
Závislačka 2586 příspěvků 10.07.19 16:06

Ja kojila syna 2 a čtvrt roku a prestala jsem jenom kvuli lékům, ktere se neslučovaly s kojenim. A to uspávání bylo skvelý. Behem par minut byl tuhej. Pak nastalo období řevu, ze chce kojit. To přešlo za par tydnu, drzeni za prso pretrvavalo. A uspaváni od te doby trvá nekdy déle, nekdy krátce, ale ze zacatku to byla i hodina. Kojila bych na noc klidne do tří let.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 10.07.19 16:14

Kojila jsem syna dva a pul roku. Taky u toho vzdy usinal. Byla jsem tehotna a jel poprve na dve noci k nasim. Utahali ho a vecer si sla s nim mamka lehnout, precetla pohadku, pak zpivala a usnul. V noci uz se ale od dvou let nebudil. Pak prijel domu, vecer jsme si spolu lehli a on si po prsu ani nevzpomnel. Dceru zatim kojim rok a planuji to podobne. UM nikdy nemeli ani jeden. Syn ani mleko nepije, nechutna mu.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19864 příspěvků 10.07.19 16:28

Kojila jsem vždy víc jak dva roky, obvykle do dalšího těhotenství. Taky mi to vyhovuje, navíc je to příjemný relax - většinou kojím vleže (doma nebo na zahradě). Zatím nemám v plánu to ukončovat, pokud se dítko nerozhodne jinak.
Jed si podle sebe (dítěte), ostatní neřeš. Pokud nekojíš vyvalená někdo uprostřed náměstí, cizím lidem do toho nic není.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 10.07.19 16:32

Tak me se uspavala kojenim hodinu a uz me to opravdu stvalo, takze dostala na spani lahev a soupnu ji do postylky a do ctvrt hodiny chrni i s flaskou v ruce. Strasne mi vadilo, ze jsem byla treba dve hodiny zavrena v loznici a nemohla se venovat starsimu ani vecer. Jinak ale kojim a treba ted ma sestou nemoc a je go nejlepsi prostredek na uklidneni i horecky.

ŽabkaLucka
Povídálka 18 příspěvků 10.07.19 16:38

Dobrý den, za mě kojte dokud Vám je to pohodlné. Kojit přece není žádná lenost. Jste úžasná jestli Vás to stále neobtěžujete. Však jednou kojit přestanete. Já přestala jsem kojit svou dceru ve 22 měsících. Už mě to hrozně vadilo. Byla bych na ní kvůli tomu časem ošklivá a to jsem nechtěla. Kojila se stále 4× denně, hrozný prsomil, ale změnu zvládla velmi dobře. Je hrozně flexibilní. Ráno kolem šesté jí dávám v lahvičce s takovým tím silikonem zabezpečeným pítkem (ne dudlík) cca dvě deci kravského mléka, občas i večer, UM už zavádět nebudu. Krásně se rozjedla takže není důvod. Večer jsem si průběžně už s kojením budovala uspávací rituál s vyprávěním a zpíváním. Většinou to bylo tak, že se do syta nakojila a pak jsme si ještě povídaly. Obě milujeme knížky takže teď si před spaním každá vezmeme svou knihu a po nějakých 20 minutách mi pak dcerka zavře knížku, zavelí Spát! a během pár minut spíme. Určitě až nastane správný čas tak najdete nějaký uspávací rituál. Abych nebyla jen pozitivní zase je teď pro ní těžké usnout přes den. Spávala od jedné cca 2 až 3 hodiny. U prsa usnula hned, teď mi tu skáče po hlavě do tří a usne až když už sotva stojí na nohou. Ale věřím, že se to spraví. Zatím nekojím jen 14 dní.

Štrample obecná
Kecalka 496 příspěvků 10.07.19 17:05

Taky jsem byla líná, respektive přišlo mi zbytečné násilně odstavovat, kyž byla nabídka i poptávka. Kojila jsem do 3 let, malá se postupně velmi pozvolna odstavila sama.

Gituš
Závislačka 2725 příspěvků 10.07.19 18:21

Dcera se odstavila okolo 3,5 let tuším - v té době to už bylo tedy hlavně večer právě na uspání a nebo při nemoci. Večer odtáhla spát tatínka a usnula :D A bylo po kojení, ona si ani neposteskla a já to ořvala :mrgreen:

Takže za mě bych asi taky kojila, dokud to oboustranně vyhovuje, je teda fakt, že pro mě osobně by byl strop tak 4 nebo 5 let (ale bůh ví, třeba bych názor změnila a laťku zvedla, pokud by to dítěti vyhovovalo a neovlivňovalo by mu to nad míru jeho život). Ale řekla bych, že pokud to nevyžadují nějaké extra okolnosti, nechala bych to na dítěti.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19864 příspěvků 10.07.19 18:28
@Gituš píše:
Dcera se odstavila okolo 3,5 let tuším - v té době to už bylo tedy hlavně večer právě na uspání a nebo při nemoci. Večer odtáhla spát tatínka a usnula :D A bylo po kojení, ona si ani neposteskla a já to ořvala :mrgreen:Takže za mě bych asi taky kojila, dokud to oboustranně vyhovuje, je teda fakt, že pro mě osobně by byl strop tak 4 nebo 5 let (ale bůh ví, třeba bych názor změnila a laťku zvedla, pokud by to dítěti vyhovovalo a neovlivňovalo by mu to nad míru jeho život). Ale řekla bych, že pokud to nevyžadují nějaké extra okolnosti, nechala bych to na dítěti.

taky jsem jedno kojení obrečela, syn byl teda mladší, asi 2,5 roku. Tehdá jsem studovala a musela na povinný fakultní sportovní kurz. On do té doby závislák, odjížděla jsem s odsavačkou a pravidelně si odsávala…Vrátila jsem se za týden a syn už nechtěl, že je velký kluk 8o Já prsa nalitý…Bylo mi to hodně líto!

dupejj00
Kecalka 234 příspěvků 10.07.19 20:12

Mam to stejne s druhym synem.je mu zatim 16 mesicu, ale kojit hodlam, dokud se neodstavi sam. kojim teda jenom v loznici v leze pred a po spani a krome toho, ze nepiju kofeinovou kavu a alkohol v tom nevidim zadna negativa. Naopak pri rustu zubu nebo nemocich, ktere taha porad starsi ze skolky, je to k nezaplaceni :)

Lucie_Sx
Závislačka 3882 příspěvků 11.07.19 00:02

Taky jsem kojila dlouho.
Na uspání bez kojení se mi osvědčilo lehnout si s prckem tváří naproti sobě a dlouze dýchat, jako když spím. Jestli spí s vámi v posteli, tak je naladěný na tvůj dech a pomůže mu to usnout.

Kolemokolo
Povídálka 20 příspěvků 11.07.19 05:47

Také jsem lina a uspávám u kojeni. Pokud to nevadi tobe, nerusila bych to. starší tak usinal do 2,5 let než se sám odstavil. Mladší ještě kojim. Se spaním mimo neporadím, starší spal mimo domov až v pěti letech, kdy o to projevil sam zájem.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama