Líné batole

Anonymní
12.3.21 12:07

Líné batole

Ahoj holky, máte prosím některá zkušenost s líným batoletem? Mám chlapečka (13 měsíců), teprve před měsícem se začal plazit, nyní jde občas na kolena a péruje, ale neleze. Když se snaží o pohyb dopředu, tak se rozplácne na břicho. Na nábytek se nesápe, když ho chytnu aby „chodil“ tak nohy pokrčí, vůbec ho nenapadne, že by se mohl zapřít. Pediatr mi řekl, že každé dítě je jiné a ať mu dám čas. Opožděný pohybový vývoj má již dlouho. Poprvé se šel ukázat na neurologii v 7 měsících ( nepřetáčel se), podruhé jsme tam byli v 11 měsících na kontrole. Obě návštěvy dopadly stejně - neurologicky vše v pořádku, je líný. Začínám být už nešťastná, záda trpí, všude ho musím nosit a začínám pochybovat, jestli je vážně vše v pořadku. Jemnou motoriku má dobrou a i „mluvení“ je ok. Mate někdo osobní zkušenost? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1301
12.3.21 12:17

Já bych pro klid duše zašla na fyzioterapii. Dá vám třeba nějaké motivační cviky, zkoukne, jestli není třeba něco posílit.
Jo a ty se ho vodit nesnaž, ať dělá jen to, co sám zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
12.3.21 12:35

Já bych svého syna nenazvala línějším, spíš, že nikdy neměl motivaci. :) Jemu nevadilo, že na něco nedosáhne, on vždycky rád v klidu pozoroval.
V 9. měsíci se ještě neplazil, nelezl. Šla jsem tehdy na fyzioterapii kvůli mně a jen se mezi řečí zmínila, že syn neleze. No a fyzio hned řekla, že to už by měl. Ještě ten den mě poslala ke kolegyni, ukázala mi vojtovku (měl slabé břišní svaly) a za dva dny se syn rozlezl. I chodit pak začal později, ale protože mi bylo řečeno, že čím déle poleze, tím lépe, tak jsem to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2089
12.3.21 12:44

A nikde jinde nez na neurologii jste nebyli? Ja bych si nechala dat zadanku na fyzio, myslim, ze uz jste tam meli byt…jo, deti jsou ruzne a maji sve tempo, ale urcite se daji nejak popohnat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 12:51

Požádala bych dětskou o zadanku na fyzioterapie, cvičení mu určitě neublíží.

Jinak nás syn byl taky pomalejší, přesně si, už nepamatuji, co dělal ve 13 měsících, mám pocit, že začínal lezt. Prvních pár kroků udělal cca v 16 měsících, ale ujít s jistotou aspoň pár desítek metrů zvládal až v roce a půl. To se nám zrovna narodila jeho mladší sestra :lol:

Teď je mu 3,5, hlavu má v pořádku, ale motorika, hlavně hrubá, je bídná. Chodili jsme rok na rehabilitaci, tam nás už vyřadili, že prej dobrý, ale mě to teda moc dobrý nepřijde. Stále např. nestřídá nohy ze schodů a není moci, která by ho to naučila. Neumí napodobit pohyb, třeba mu řekneš, sedni si na paty, on neví. Tak ukážeš na sobě a on furt neví, jak se poskládat… Musí mu to clovek ukázat na něm, opakovaně. Vyslovuje taky špatně, čeká nás v dubnu logopedie a kontrola na neurologie.

Jinak je ovšem normálně chytrý, velice hodný, trpělivý. Rehabilitační říkala, že prostě neví, co udělat se svým tělem, aby se stalo to, co chce. Neodhadne, kde má jaké části těla a jak je zkoordinovat dohromady. Už přerůstá odrazedlo, ale na kolo to není ani omylem, třeba. Neumí brzdit brzdou na riditkach, aby ji zmackl, potřebuje si na to nejdřív zastavit a soustředit se, jet a mačkat nezvládá :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1724
12.3.21 19:31

Pridavam se k holkam, ze bych si vyzadala fyzio (nekam lze jit i bez zadanky). Muzou ti ukazat cviky na posileni i motivaci. Z vlastni zkusenosti vim, ze vysledky muzou prijit rychle a dite najednou ve vyvoji dost poskoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat