Líné dítě a 8leté gymnázium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 14:21
Líné dítě a 8leté gymnázium

Máme doma dítko, čtvrťáka, příští rok o přemýšlíme o přijímačkách na 8letý gympl. Problém je v tom, že školu má vcelku na háku, neučí se (zatím není potřeba, na jedničky mu stačí to, co slyší ve škole), škola ho moc nebaví (zlepšuje se to se zvyšující se náročností učiva). Kdyby mohl, leží v knížkách nebo u PC (hry, programování apod.). Domácí úkoly dělá s nechutí, jediné co ho do školy baví jsou referáty. No a já přemýšlím, zda zkusit gymnázium - může to dopadnout tak, že ho náročnější učivo bude víc bavit a bude ochotný se připravovat. No a nebo ho to bavit nebude a pak to bude očistec pro všechny zúčastněné, když se bude muset učit z donucení.
Vím, že když se bude trochu snažit, tak na gympl kapacitu má. Myslím, že s přípravou by nemusel být problém ani s přijímačkami (v Brně). Dneska zkoušel bez jakékoliv přípravy letošní testy a z čj měl 25 a z matiky 21 bodů (z 50). Jen těch keců okolo :roll:
Máte někdo podobnou zkušenost s líným chytrým děckem?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
hanka.br.
Generální žvanilka 20113 příspěvků 05.05.19 14:27

Otázka je, jestli je skutečně tak chytrý. Spousta dětí má na národce jenom jedničky učit se na ně nemusí. Mnohem dál to dotáhnou děti, které se naučily pracovat. Podle mě nezvládne ani přijímačky, příprava na testy vyžaduje práci.

Paola21
Závislačka 4060 příspěvků 05.05.19 14:28

Nechala bych ho na ZŠ a v 9. třídě se může sám už rozhodnout, kam bude chtít směřovat, třeba bude chtít na informatiku. :nevim:

Miriana
Závislačka 2616 příspěvků 05.05.19 14:30

Ja bych se ho zeptala co chce. Pokud by do toho chtel jit, tak bych ho zkusila na prijimacky pripravit a dilema pripadne resila az podle vysledku.

_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 05.05.19 14:33

Tak ja bych takovéhle dite nechala na zakladce az do 9.tridy a pak at se rozhodne jestli na ten gympl ma nebo ne.
Ale jinak tech 20 body jsou hodne malo podle me :think:.Tam je ideální mit 40 bodu z matiky i cestiny.
Na 20 bodu ti to napise i trojkar

Arnoštice
Stálice 100 příspěvků 05.05.19 14:36

A co by se měl na základce učit? :) To přece není znak lenosti. Spousta lidí se neučí doma ani na střední. Já jsem byla úplně stejné dítě: mě třeba základka šíleně nudila, takže jsem si četla své knížky a štrikovala. Prostě ho zajímají jiné věci než ty triviální, co se ve škole berou, naprosto to chápu.

A hlavně v té páté třídě už se snad může rozhodnout sám, jestli na 8letý gympl chce, nebo ne. Jde i o dojíždění, nové spolužáky atd.

Může to zkusit, jde to klidně i bez nervů a přípravy na přijímačky – prostě jestli je přirozeně chytrý a má na to, tak to klapne, a když ne, počká si do devítky.

Havlova
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 05.05.19 14:42
@_.Emilyyy Ale to dítě je o rok níž, a bez přípravy. Za mě docela slušný výsledek. Dcera se na základce taky neučila, teď je v tercii na gymplu. Ptala jsem se tenkrát učitele, jestli si myslí, že na gympl má. Tvrdil, že jednoznačně ano.
@Anonymní

Zkusila bych se zeptat učitelky, ta má porovnání s ostatními dětmi.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15121 příspěvků 05.05.19 14:44

No tak tech bodu mel hodne malo, v Pze by se s timhle vysledkem na osmilety nedostal ani nahodou…
Ale pristi rok prijimacky zkusit muzete, pokud nezabere, tak se pravdepodobne stejne nedostane. Existuji pak varianty sestileteho gymplu ze sedme tridy, ale je jich celkem malo, coz je skoda, pac trinactilete dite uz je mentalne daleko dal vedet co do budoucna…

kacz
Kelišová 6156 příspěvků 05.05.19 14:48

Taky jsem se na základce neučila. Pak jsem na osmiletém gymplu v prvním pololetí chytla vysvědčení jednu 3, teprve potom jsem pochopila, že musím začít něco dělat :-)
Kdybych nešla na gympl, flákala bych se na základce až do devítky. To by byla trochu ztráta času.
Ať zkusí přijímačky, za to nic nedá.

kacz
Kelišová 6156 příspěvků 05.05.19 14:49
@Hanka1 píše:
No tak tech bodu mel hodne malo, v Pze by se s timhle vysledkem na osmilety nedostal ani nahodou…
Ale pristi rok prijimacky zkusit muzete, pokud nezabere, tak se pravdepodobne stejne nedostane. Existuji pak varianty sestileteho gymplu ze sedme tridy, ale je jich celkem malo, coz je skoda, pac trinactilete dite uz je mentalne daleko dal vedet co do budoucna…

Je o rok mladší. Část učiva, co je v těch zkouškách, ještě ani nebral.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15121 příspěvků 05.05.19 14:51
@Arnoštice píše:
A co by se měl na základce učit? :) To přece není znak lenosti. Spousta lidí se neučí doma ani na střední. Já jsem byla úplně stejné dítě: mě třeba základka šíleně nudila, takže jsem si četla své knížky a štrikovala. Prostě ho zajímají jiné věci než ty triviální, co se ve škole berou, naprosto to chápu.

A hlavně v té páté třídě už se snad může rozhodnout sám, jestli na 8letý gympl chce, nebo ne. Jde i o dojíždění, nové spolužáky atd.

Může to zkusit, jde to klidně i bez nervů a přípravy na přijímačky – prostě jestli je přirozeně chytrý a má na to, tak to klapne, a když ne, počká si do devítky.

Asi tak, ja se nemusela ucit celou zakladku a na stredni se mi stacilo mrknout na latku pred planovanou pisemkou ci zkousenim. Na maturitu jsem se ucila az o svataku tak tri, ctyri dny max…
Na zakladce je spousta deti takhle chytrych, coz vydrzi do devitky, jen ted vetsinu ambiciozni rodicou cpou na osmilete gymply, aniz by prihledli k nazoru ditete, jestli vubec chce.
Nastesti ten previs zajemcu je tak velky, ze alespon v Pze se dostanou deti nadane a cilevedome…

79jana
Povídálka 45 příspěvků 05.05.19 14:52

No podle me na ctvrtaka bez pripravy ten vysledek spatny rozhodne neni. Spoustu deti to nenapsalo v petce ani po priprave. Asi bych se ho zeptala, vysvetlila mu, co 8g obnasi. Pripadne muzete zkusit 6G.

Shari81
Kelišová 6124 příspěvků 05.05.19 14:59

A ptala si se syna, co chce on? Nebo to chceš jen ty, aby šel na gympl?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16326 příspěvků 05.05.19 15:02

Hodně bych to zvážila. Ten objem uciva bude mnohem větší než na zs, dle mého je až nesmyslné velký. Pokud tedy nepotřebuje že že z důvodu, že má „špatný“ kolektiv ve třídě, tak bych takové dítě na osmileté gymnázium nedávala.

Ou
Echt Kelišová 7674 příspěvků 05.05.19 15:02

1. Tvůj syn není líný. Jen jaksi vcelku logicky vyvíjí minimální úsilí na něco, co ho nebaví a nedává mu smysl. Kdyby to dělaj jinak, tak by velmi pravděpodobně jeho hlavní motivací byla úzkost. A to nechceš.

2. Hele - primárně to potřebuješ řešit s ním a možná nebýt úplně helikoptérový rodič. Ona jeho případná pasivní rezistence taky může být vcelku logickou reakcí na to, jak si zachovat příčetnost, pokud do něj účy a matka furt něco hustí.

3. A dost to záleží na tom, jestli ten gympl kam by šel byl založený více na drilu a nebo více na svobodnějších přístupech k učení. Dávat ho na nižší gympl, kde bude jen větší zátěž a větší opruz, bez toho aby ho to zaujalo a dalo mu to nějaký prostor je fakt jen trápení všech okolo. Pak je skutečně lepší počkat přes pubertu do 9. a umožnit mu rozhodovat se více samostatně až pak. Při současné demografii vážně neplatí, že z 9. se nedá nikam dostat.

Brno má tu výhodu že nabízí větší množství škol, ze kterých si jde vybrat.

Zkus jestli ho zaujme třeba nějaký víkend/tábor/kroužek ve Vida centru
https://vida.cz/program pokud by ho to zaujalo a našel tam kamarády, které baví to samé, tak to posléze může dost zvýšit jeho studijní motivaci. Obecně významná část lidí z VIDA centra jsou stejně absolventi z Matyáše Lercha.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama