Listerióza z chlebíčků

Anonymní
13.4.20 08:15

Listerióza z chlebíčků

Zdravím partner dělal chlebíčky já mezi tím byla až do večera na zahradě. Snědla jsem asi 4 a dneska ráno dva a právě ráno mi řekl, že je včera nechal na stole u okna. Jenže problém je že tam svítí sluníčko a včera bylo velké teplo. Teď jsem naštvaná a mám velký strach z listerie. Mám se nechat dát potom testovat? Omlouvám se, že vyvadim ale je to vymodlene miminko :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12269
13.4.20 08:17

Jo, vyvádíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24100
13.4.20 08:24

Ale tak do rána je tam asi nenechal, ne? To by byly dost už oschly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.20 08:27
@pikola píše:
Ale tak do rána je tam asi nenechal, ne? To by byly dost už oschly

Ne večer jsem je už já schovala… Mě jde spíš o to, že je dodělal cca kolem 12h a jedla jsem je až kolem 19h. Mě jde o to, že svítilo na ně to sluníčko :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
24100
13.4.20 08:34

Myslím, že to přežijete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
13.4.20 08:39

Taky bych nebyla nadšená, ale bála bych se spíš, že se pos*ru :D… Nákaza tou listerií je fakt vzácná, neboj se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50071
13.4.20 08:47

No tak jestli byly majonézové, s vajíčkem, salámem… blbě ti pak z toho být může. Pravděpodobně by to nebyla ani listerióza, ale majonéze pár hodin na sluníčku dobře neudělá. Každopádně teď s tím nic nenaděláš, počkej a uvidíš, tipuji, že v nejhorším se z toho pořádně po… A dost pravděpodobně se nestane nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.20 08:50
@ugluk píše:
No tak jestli byly majonézové, s vajíčkem, salámem… blbě ti pak z toho být může. Pravděpodobně by to nebyla ani listerióza, ale majonéze pár hodin na sluníčku dobře neudělá. Každopádně teď s tím nic nenaděláš, počkej a uvidíš, tipuji, že v nejhorším se z toho pořádně po… A dost pravděpodobně se nestane nic.

Ne byly s pomazankovym máslem a česnekovou kterou dělal přítel. Dva druhy salámu, balkánský syr, vejce a zelenina.

• Nahlásit
  • Citovat
24764
13.4.20 08:55
@Anonymní píše:
Ne byly s pomazankovym máslem a česnekovou kterou dělal přítel. Dva druhy salámu, balkánský syr, vejce a zelenina.

Tak jestli to byl suchý salám, tak bych se nebála. Pamatuju si na táborové výlety, kdy každý vyfasoval pytlík s kusem salámu, vařené vejce trojúhelníčkový sýr. A jelo se. Tábor přežili všichni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.20 08:58
@Russet píše:
Tak jestli to byl suchý salám, tak bych se nebála. Pamatuju si na táborové výlety, kdy každý vyfasoval pytlík s kusem salámu, vařené vejce trojúhelníčkový sýr. A jelo se. Tábor přežili všichni
Šunka a Vysočina. No já bych tak nevysilovala ale sám doktor mi ještě říká, že mám dávat pozor na to co jím a kde :?
  • Nahlásit
  • Citovat
Ou
12992
13.4.20 09:26

Ano. nech se během svátku uprostřed pandemie odvézt na pohotovost bez jakéhokoliv příznaku a chtěj test na listeriozu.

Tím že nejsi schopná alespoň základní práce se svou úzkostí můžeš dítěti uškodit výrazně víc, než oschlým chlebíčkem.

Listerie nelétají jen tak vzduchem pokud ti na ty chlebíčky nenakadila kráva, nebo tak něco, tak jim nic není. Zdroj infekce může být (v drtivé většině případů není) nepasterované mléko, syrové maso s podezřelou hygienickou úrovní (tedy od pytláka či z domácího chovu od kreténa) a nebo zrající sýry, zeména z nepasterovaného mléka. Nic takového si nejedla.

Ty si ovšem pořiď tyhle dvě knihy a udělej si trošku pořádek v hlavě. Dost ti to zvýší šanci, že po porodu tě úzkost nesežere úplně a neskončíš v blázinci s poporodní depresí.

https://www.grada.cz/…enstvi-8576/

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6348
13.4.20 09:42

Byl tam cesnek, zrejme si zbodla i nejake s cesnekem, takze bych to brala tak, ze ten cesnek to jisti : )
Cesnek dezinfikuje, uz to vypust z hlavy, mate pouceni pro priste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24764
13.4.20 10:38
@Anonymní píše: Šunka a Vysočina. No já bych tak nevysilovala ale sám doktor mi ještě říká, že mám dávat pozor na to co jím a kde :?

Opatrný musí být člověk pořád. Nejen jako těhotný. Chlap se poučí a příště nesnědené chlebíčky strčí směr lednice. Myslím, že to bude dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama