Přístup lékařů

Anonymní
12.4.20 18:34

přístup lékařů

Dobrý podvečer, omlouvám se za anonym, ale už tak je mi dost trapně. Neberte to jako stížnost, ale už nevím, kde se mám zeptat nebo s kým se poradit. Jsem 29tt, druhorodička, trpím na klasické ranní nevolnosti, kdy většinou teda zvracím ale před měsícem jsem začala trpět na zácpu. Dneska je to 8 dní, co jsem nebyla na velké. Už to přestávám zvládat, nemůžu ani sedět ani ležet, bolí mě břicho a dneska už i žaludek. Zkoušela jsem klasiku kompoty, švestky, vlažnou vodu… Před čtrnácti dny jsem měla totéž, byla jsem dokonce na pohotovosti, ale tam se mnou zacházeli jako s pitomcem, že oni teď mají úplně jiné starosti, což já vím, ale co jsem měla dělat, když už jsem nemohla vydržet. Dali mi dva čípky, to jsem pak měla dva dny něco jako střevní virozu, to ze mě šlo vrchem i spodem a teď už zase osm dní nic. Volala jsem moji doktroce, ta mi poradila nějaké kapky. V lékarně mi řekli, že to mám řešit přírodní cestou a když jsem dneska ráno volala do nemocnice, tak mi řekli, že mám přijet až budu rodit a nemám blokovat doktora kvůli zácpy. Nechci být za ufňukanou hysterku, ale je mi fakt strašně zle, chvílema už i jakoby na zvracení. Tak nevím, co mám dělat. Jsem taková hysterka co nic nevydrží? Ale pokud to do rána nepůjde tak už to asi nezvládnu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1736
12.4.20 18:37

No tak na zácpu čípky…Nebo vypít psylium namočené ve vodě..taky je dobrá čočka zazole a omezit pečivo…ono v těhu je zácpa běžn…bohužel…nemůže to být stresem…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24136
12.4.20 18:39

No a co jsi už všechno zkusila z těch běžných věcí? Hodně pít, švestky, projímadlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9761
12.4.20 18:41

Zkoušela jsi Lactulosu? Případně glycerinové čípky, ale ty bych nebrala často

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16507
12.4.20 18:41

Tak si zajdi do lékárny pro čípky. Jako pohotovost kvůli zácpě? To je fakt trochu ujetý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3958
12.4.20 18:42

To si neumíte koupit projímadlo nebo čípky? Nebo změnit jídelníček a nacpat tam co nejvíc vlákniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10569
12.4.20 18:43

@terien Presne. V lekarne koupit cipky vhodne pro tehule :roll:
A cvicenim rozhybat peristaltiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13062
12.4.20 18:45

Ne - se zácpou fakt na pohotovost nechodí ani v běžných časech. Leda pokud by ti hrozil ileus, což spíš nehrozí. Natož tam lézt v době pandemie.

Kup si glycerinový čípek - nic z něj špatného nechytneš, nikam se nevstřebá a používej čípky. Ti případnou virozu si klidně mohla chytit na té pohotovosti. A buď ráda, že to byla jen střevní viroza.

Jinak si hlídej stravu - potřebuješ dostatek vlákniny, dostatek tekutin a dostatek tuků v potravě a především se pořádně hýbej. Pij půl litr nějakého kyselého mléka denně, ideálně kefíru z kefírové houby.

Choď na dlouhé (alespoň 60 minut), ostřejší procházky a cvič těhotenskou jogu, ideálně dvakrát denně 15 minut.

https://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 12.04.20 v 19:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4063
12.4.20 18:47

Na zácpu trpím už od 10tt možná dřív a fakt mi nic nepomáhalo. Nějak sem to neřešila, ale při kontrole se mě na to doktorka ptala. Doktorce sem se vysmála když mi předepsala magnesium, ale klobouk dolů vyřešilo to můj problém :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11790
12.4.20 18:48

Tak si jdi koupit projimadlo, cipky, lactulosu, ale pohotovost mi přijde jako už moc no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6873
12.4.20 18:50

Udělej si doma klistyr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
12.4.20 18:52

Trpěla jsem zácpou, celé těhotenství a ještě skoro rok po porodu. Hodně mi pomahalo na noc si do vlažné vody naložit sušené švestky. Ráno pak vodu vypít a švestky sníst. Dobrý je i sirup lactulosa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11662
12.4.20 18:55

Vetsina projimadel na principu fyziologie mohou i tehotne, souhlas ze behat na pohotovost kvuli zacpe je v dnesni dobe fakt blbost. Lactulosa, Fructolax, Glycerinove cipky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6424
12.4.20 18:56

Co podmáslí na lačno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3804
12.4.20 19:15

Forlax, z mé ambulance nejúčinnější lék na zácpu a můžou ho i těhotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama