Výpověď a následné těhotenství

2046
12.4.20 19:53

výpověď a následné těhotenství

Zdravím mám otázku za kamarádku co nemá ůčet na emiminu… K 30.3 zkončila v práci dohodou..Dnes zjistila že je těhotná… Odpracováno má v posledním zaměstnání rok…jaké má možnosti? Pokud jí dr napíše neschopenku vztahuje se nějaká ochraná lhůta..Jelikož otěhotněla ještě v pracovním poměru? tzn měla by nárok třeba při napsání neschopenky nárok na nemocenské…a co mateřská? Musí honem rychle do práce těhotenství zatajit aby jí zaměstnavatel nevyhodil ve zkušebce. a jak je to s mateřskou? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9775
12.4.20 19:54

Ochranná lhůta na neschopenku nestihla a pokud nepůjde do práce, tak ani mateřská nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27133
12.4.20 19:59

Jako že otěhotněla (styk) byl ještě v pracovním poměru? To asi myslíš vážně, ne?
Může si najít novou práci. To je asi tak vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50120
12.4.20 19:59

Souhlas s vyse napsanym. Plus teda do ochranne lhuty na ppm se pocita i predesle zamestnani, ve kterem otehotnela.
edit, souhlas s @Cenarius

Příspěvek upraven 12.04.20 v 20:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
12.4.20 20:00

@pikola nejde o styk vím že tam je nějaké ochranná lhůta..tak mě zajímala ta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
12.4.20 20:01

Podepsala dohodu, má smůlu. Pracovní poměr skončil - platně, i kdyby v době podpisu už byla těhotná. Na nemocenskou nárok nemá, je po ochranné lhůtě. Takže nová práce nebo pracák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27133
12.4.20 20:02
@Ufinka87 píše:
@pikola nejde o styk vím že tam je nějaké ochranná lhůta..tak mě zajímala ta…

7 dní. To sis mohla klidně vygooglit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64594
12.4.20 20:03

@Ufinka87 pokud nenastoupíš do jiné práce, nemáš nárok na mateřskou. Žádná ochranná lhůta není.. Tedy nic, co bys mohla použít..

Příspěvek upraven 12.04.20 v 20:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
12.4.20 20:04

A k peněžité pomoci v mateřství zde:
https://www.cssz.cz/…-v-materstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4912
12.4.20 20:06

@martina.se ochranna lhuta je 180 dni mezi ukoncenim zamestnani a nastupem na materskou. Plus mit 270 dni odpracovano v predchozich 2 letech.
Podle mne nesplni podminku 180 dni. To by musela byt tak v 6-10tt ted. Nechce se mi to pocitat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
12.4.20 20:11

@Simmcaa nn to není zjistila to právě dneska…ve st má pohovor v zaměstnání..takže pokud by jí vzali bude třeba vydržet alespoň tu zkušebku? aby byla mateřská…? V téhle práci byla rok a předtím 8 měsíců jinde..šla z jednoho zaměstnání do druhého…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4912
12.4.20 20:15

@Ufinka87 v novem zamestnani je ochranna lhuta tak dlouha jako nove zamestnani. Pokud ji po 2 mesicich vyhodi a do dvou mesicu nenastoupi na materskou tak taky smula.
To ze neco zjistis dneska nerika jak ma stare tehotenstvi. Muze byt tehotna 4 tydny stejne jako 2 mesice.
Proste ted na neschopenku narok nema a ani ta by ji nezajistila materskou. To jsou ruzne veci.
Nejistejsi je at jde pracovat az do materske a nemusi nic resit.
Jestli si neumi spocitat zda ma mezi 31.3. a materskou 180 dni tak nevim zda vyjde pohovor. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
12.4.20 20:30
@Simmcaa píše:
@Ufinka87 v novem zamestnani je ochranna lhuta tak dlouha jako nove zamestnani. Pokud ji po 2 mesicich vyhodi a do dvou mesicu nenastoupi na materskou tak taky smula.
To ze neco zjistis dneska nerika jak ma stare tehotenstvi. Muze byt tehotna 4 tydny stejne jako 2 mesice.
Proste ted na neschopenku narok nema a ani ta by ji nezajistila materskou. To jsou ruzne veci.
Nejistejsi je at jde pracovat az do materske a nemusi nic resit.
Jestli si neumi spocitat zda ma mezi 31.3. a materskou 180 dni tak nevim zda vyjde pohovor. :roll:

Ale houby. Pokud skončila 31.3. a poslední MS měla v březnu, tak bude mít ochrannou lhůtu 180 dnů z minulého zaměstnání, a pokud teď nastoupí jinam. Tak se jí třeba o ty dva měsíce, které píšeš, 5a ol prodlouží, resp posune.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4912
12.4.20 20:34

@P4ja to by musela mit posledni MS nejpozdeji 1.3. aby to vyslo. Ja se ptala jak dlouho je tehotna a neodpovedela.
A pokud z tohohle zamestnani narok nema, tak plati co jsem rekla, ochranna lhuta jen tak dlouho co bude trvat nove zamestnani. Pokud ji vyhodi po tydnu, ochranna lhuta je tyden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50120
12.4.20 20:36

@Simmcaa je to, jak pise @P4ja rozhoduje zamestnani, ve kterem otehotnela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu