Logika zápisu

1775
27.3.17 21:27

Logika zápisu

Mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit logiku následujících rozhodnutí?

V případě, že bude zákonný zástupce žádat pro své dítě odklad školní docházky – je nutné se dostavit i s dítětem v řádném termínu k zápisu. Vaše žádost, musí být doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Tzn. vím-li, že dítě není fyzicky/psychicky schopné nastoupit do školy a mám to potvrzené dvěma institucemi, stejně ho musím táhnout k zápisu. Proč?

ŽÁDOST O ODKLAD JE MOŽNÉ PODÁVAT POUZE V DOBĚ ZÁPISU. NA ŽÁDOSTI PODANÉ PO TOMTO TERMÍNU NEBUDE BRÁN ZŘETEL. Tzn. zjistí-li se u zápisu, že dítě není psychicky/fyzicky zralé, tak má stejně smůlu a do školy nastoupit musí, jelikož nemá žádost podloženou dvěma štemply. Jaký smysl má nástup takového dítěte??

Přijde mi to dosti nelogické. Ale třeba mi někdo vysvětlí účel prvního nebo druhého pokynu. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2303
27.3.17 21:39
@Jahru píše:
Mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit logiku následujících rozhodnutí?

V případě, že bude zákonný zástupce žádat pro své dítě odklad školní docházky – je nutné se dostavit i s dítětem v řádném termínu k zápisu. Vaše žádost, musí být doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Tzn. vím-li, že dítě není fyzicky/psychicky schopné nastoupit do školy a mám to potvrzené dvěma institucemi, stejně ho musím táhnout k zápisu. Proč?

ŽÁDOST O ODKLAD JE MOŽNÉ PODÁVAT POUZE V DOBĚ ZÁPISU. NA ŽÁDOSTI PODANÉ PO TOMTO TERMÍNU NEBUDE BRÁN ZŘETEL. Tzn. zjistí-li se u zápisu, že dítě není psychicky/fyzicky zralé, tak má stejně smůlu a do školy nastoupit musí, jelikož nemá žádost podloženou dvěma štemply. Jaký smysl má nástup takového dítěte??

Přijde mi to dosti nelogické. Ale třeba mi někdo vysvětlí účel prvního nebo druhého pokynu. Děkuji :kytka:

Podle mě je to tak, že podáváte žádost k zápisu v uvedeném termínu, stejně jako ostatní rodiče, jen u vás bude doložka, že žádáte odklad. Tedy je to výjimka, která se musí doložit, nicméně procedura zápisu musí proběhnout, abyste si o ni mohla požádat.
No a to druhé, že žádosti po tomto datu nebudou brány v potaz - to se týká žádostí, které jsou podávány rodičem. Nesouvisí to s tím, že teprve u zápisu se zjistí, že dítě není schopno docházky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
27.3.17 21:54

Nevím, jestli to tak bude, ale napadlo mě.
Pokud půjdeš na nápis s dítkem, u kterého chceš odklad. Oni si poznačí a místo nemusí držet Tvému dítku, ale může ho „zastoupit“ někdo, kdo je třeba nespádový nebo při velkém zájmu o školu další na místě pod dítkem.
Spádová škola ví kolik dětí mají na následující rok ve spádové oblasti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
27.3.17 22:05

Dite se k zapisu vubec dostavit nemusi, staci pokud prijde zakonny zastupce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1775
27.3.17 22:06

@Akivasha žádost podává vždy rodič, takže i když by se nezralost zjistila až u zápisu, stejně žádost musí podat rodič, nikoliv škola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1775
27.3.17 22:07

@bublinek a proč se této procedury musí dítě účastnit? Viz citace ze stránek školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1775
27.3.17 22:08

@Moucharda Tudíž škola nemá právo účast dítěte vyžadovat? A pokud si bude trvat na svém, kam se obrátit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
27.3.17 22:15
  1. Obecně platí, že do školy by měly nastoupit děti, které do 31. 8. dovrší šesti let věku. Tyto děti se musí dostavit k zápisu a prokázat určité dovednosti a znalosti. Pokud budete pro dítě žádat odklad, příští rok již k zápisu nepůjde.
  1. Letos je prvním rokem zápis posunutý o několik měsíců. Dříve probíhaly zápisy v lednu a únoru. Bylo tedy potom ještě dost času na vyřízení odkladu. Kdyby to teď všichni vyřizovali po zápisu, byly by poradny dva měsíce zahlcené odkladovými dětmi.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
27.3.17 22:38

@susan86 To je omyl. Společně se změnou termínu zápisu došlo i ke změně týkající se přítomnosti dítěte u zápisu. Jeho přítomnost je dobrovolná, pokud si to rodiče nepřejí, účastnit se nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
27.3.17 23:38

Nově dítě k zápisu vůbec nemusí. Presne jak píše @nettie

• Nahlásit
  • Citovat
6061
28.3.17 07:01
@Jahru píše:
@bublinek a proč se této procedury musí dítě účastnit? Viz citace ze stránek školy.

Já to pochopila tak, že tam jenom fyzicky přijdete a rodič oznámí: až za rok a oni si udělají poznámku a odcházíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.17 08:17

@susan86 omlovam se za anonym, rodinne udaje
My s ditetem museli i druhy rok po odkladu normalne k zapisu a zas ho prezkusovali.
Takze i po odkladu se musi znovu k zapisu

• Nahlásit
  • Citovat
121
28.3.17 12:42

Myslim, ze to tedy mela kazda skola jinak, ty odkladove deti. Ve velkych skolach by tam ucitele sedeli do noci s detmi pred odkladem, po odkladu…
Ano, nove k zapisu vubec nemusi. Bohuzel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama