Dát odklad? 6,5roku

22509
20.3.17 20:58

Dát odklad? 6,5roku

Ahoj holky,

vy tu víte snad vše, tak mi snad poradíte.

Mám dceru, v listopadu jí bude 7let. Je chytrá, bystrá a šikovná, doteď jsem měla zato, že půjde normálně do školy. Chodí na kroužek Předškoláček a paní učitelka ji chválí.

ALE - je prý hodně citlivá, lítostivá, často se kvůli blbině rozbrečí. Jinak že je šikovná. Dnes mi totéž řekla i učitelka ve školce a plus přidala, že jí moc nešly malovat kličky. A že bych měla zvážit odklad.
Ale já nevím. Ano, dcera je citlivější, ale to začala až ted, co jsem začala já pracovat. Takže to může být přechodné a nebo nemusí a může být taková i za 3roky. Navíc co si vzpomínám, já jsem byla taky taková, ještě někdy v 6.třídě.
A že jí nejdou kličky. Já nevím, doma maluje moc hezky a když děláme nějaká taková cvičení, tak jí to v rámci možností jde. Doteď ji každý chválil.
Jinak malá se do školy těší, školka ji moc nebaví, i když pořád tam chodí celkem ráda.
Zápis máme 7-8.4., pokud bych chtěla dát odklad, tak bych to musela mít na zápisu už pořešené. :nevim:

Jak to vidíte vy? samozřejmě vím, že dceru neznáte a tak se budu muset rozhodnout sama, jen chci znát i jiné názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8993
20.3.17 21:01

Upřímně moc nevidím důvod k odkladu :nevim: ale jak sama zmiňuješ, my tvou dceru neznáme. Ale na tvém místě bych si domluvil konzultaci v PPP, tam ti poradí nejlíp (stejně pokud by jsi chtěla odklad musíš mít od nich posudek :think: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42323

@atominnka v tomhle věku bych dala odklad jenom z velmi vážného důvodu a to mi to vaše nepřijde. Ale to se těžko posuzuje z pár řádků. Ty své dítě znáš ;)
Jinak s mým dítětem je takové ve třídě taková lítostivá holčička, celý zápis do první třídy probrečela mámě v náručí :lol: měla jen divoký začátek (ale to nebyla zdaleka sama) a dneska už je v pohodě.. sklony má teda pořád, ale toho se nezbaví jen tak, to je prostě povahový rys.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807

Musela bych mít sakra vážný důvod, abych jí dala odklad, vždyť už takhle bude ze třídy jedna z nejstarších 8o Děti teprve čekám, takže promiň, že se ti do toho míchám, ale lítostivost mi nepřijde jako tak strašný problém, to bych do školy nastoupila tak ve 13 letech :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
20.3.17 21:04

@radkka v pohodě, jde mi o názor a na ten nemusíš mít děti :kytka:

@Moise ona právě není nějak bojácná ani stydlivá, je hodně komunikativní, zápis dá naprosto v pohodě, tím jsem si jistá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21089
20.3.17 21:04

Nezvládnuté kličky určitě nejsou důvode k odkladu. Jsou jedním z nejtěžších uvolňovacích cviků, který se děti v první třídě učí. Ani lítostivost není důvod k odkladu, takových dětí je spousta. Pokud není jiný závažný důvod, odklad bych nedoporučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
20.3.17 21:07

@hanka.br. děkuju. Mám právě úplně stejný názor 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
20.3.17 21:09

Já myslím že to zvládne v pohodě školu. A Když jí dáš odklad, dokážeš si představit jak tam bude ve třídě nejstarší a i největší a některé děti jí to dají znát. Já mám taky dceru co měla odklad. Je ve třídě nejstarší, další po ní je až za půl roku. A už ted je to na ní vidět že je vyspělejší než oni. :think: Prostě žádný odklad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
20.3.17 21:11

@atominnka dceři bylo v době nástupu do školy 6,5, učitelky ve školce strašily odkladem kvůli horší jemné motorice, byla jsem s ní v PPP kvůli ambidextrii, tam psycholožka říkala, že jí přijde v pohodě (ale nedělala testy školní zralosti, jen ty strany). V PPP doporučili psaní levou rukou, ale že to nemáme nijak hrotit. Kličky jí teda nešly ani jednou rukou :roll: :lol: Zápis zvládla s přehledem a učitelé se tam upřímně divili tomu, že by tohle dítě mělo mít odklad. Jo a citlivá a lítostivá umí být taky, umí sama sebe totálně vykolejit tím, že se začne litovat kvůli nějaké kravině :roll:

Výsledkem je, že měsíc po nástupu do školy se rozhodla, že bude psát pravou, pan učitel je naprosto skvělý, perfektně ji motivoval a dneska píše pravou rukou docela pěkně (ač musí doma občas trochu víc trénovat). Zvládá to vše s přehledem, do školy chodí ráda.

Takže pokud chceš mít jistotu, tak zkus PPP, ale podle popisu mi nepřijde, že by byla na odklad :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:14

@atominnka Ale ona už není malá, bude jí 7 let.

Přestaň z ní dělat malou a citlivou, pak taková přestane být.

Taky máme citlivější dítě a vím, že odklad by nepomohl, je prostě taková. Snažíme se jí už delší čas připravovat na to, že svět a někteří lidé není ideální místo. Ale to je tak vše co můžeme, musí se s tím popasovat sama.

Kvůli kličkám a citlivosti je odklad blbost. Taky počítám s tím, že cokoliv ji nepůjde, tak bude emočně těžké, nicméně netrvám na samých jednickach. Vím, že něco pujde lépe, něco hůř. Snažím se to vidět reálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164

Já bych jí odklad nedala :nevim: těžko říct proč ti to učitelka říká. Já jsem byla a stále jsem citlivá a školu jsem zvládla v pohodě :lol: Aby potom tím odkladem netrpěla že bude hrozně obrovská oproti ostatním prvnáčkům

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509

@chaarleene já právě PPP moc nechci, tady ani v sousedním městě tam nejsou lidíé, kterým bych věřila, spíš s nimi máme špatnou zkušenost - v rodině od mladších sourozenců. Musela bych někam dál a to je pro mě v téthle chvíli celkem problém. Kdyby to bylo nutné, tak to samozřejmě nějak zařídím, ale nepřijde mi to nutné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
20.3.17 21:17
@kacenka8 píše:
Já bych jí odklad nedala :nevim: těžko říct proč ti to učitelka říká. Já jsem byla a stále jsem citlivá a školu jsem zvládla v pohodě :lol: Aby potom tím odkladem netrpěla že bude hrozně obrovská oproti ostatním prvnáčkům

jako obrovská ona nebude, je docela malá :D :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42323
20.3.17 21:19

@atominnka PPP jí neublíží, ale myslím, že je u vás i zbytečná. POkud zvládne zápis, tak se na kličky vyprdni, prostě pokud jsou tak důležité (zaboha si nemůžu vybavit, jaké kličky myslíš :lol: ), tak je trénujte, času na to máte do zaří dost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
20.3.17 21:20

@Moise takové ty co vypadají jako velké psací H nebo J :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu