Zlobivé období?

971
16.3.17 19:45

Zlobivé období?

Maminky, je kolem 4.5 let nějaká dětská puberta nebo něco? :roll:
Syn poslední dobou zkouší, co vydržím. Je to velký chytrý kluk, zná hodně věcí co vrstevníci ještě ne. Má ml. brášku, 2 roky. Ale, popíšu pár situací, i když jich je mnohem víc, které mě hodně vytáčí. Např. pokud máme někde jít, má se obléci, začne vymýšlet, hraje si s oblečením, s nohou s čímkoliv. Upozorňuji s klidem, začne vymýšlet, že má odřené kolínko, je schopný místo toho aby si kalhoty natáhnul si je 3× stáhnout, aby si to pofoukal, i když vidí, že už začínám zuřit, že zdržuje, trvá na svém (já samozřejmě taky).
Nebo třeba když chystám jídlo, pořád kope do židličky, pořád dělá něco hlučného, nebo jen píská, kňouká,, dělá zvuky - blbosti. (kjdyby si hezky zpíval, ok, ale dělá takové pazvuky, že z toho rostu,, pokud to pořád poslouchám.
Začal mít období „proč a jak se vyrábí“ ale dokáže to použít v tu nejnevhodnější chvíli, kdy má něco udělat, najednou ho to vééélice zajímá.
Je hodně tvrdohlavý a pořád trvá na svém, co si umane, např. má se jít koupat ale on se chce jít ještě podívat na něco do obýváku, na hračku například, já rázně řeknu ne, ted se koupáme, on trvá na svém. Já nepovoluji, neustoupím a tak to většinou skončí jeho scénou a výlevem, takže ho nechám vybrečet. Možná to zní tvrdě ale nemůžu mu ustupovat.
Maminky, je tohle normální dětský věk, nebo máme doma pořádný oříšek?
Oba s manželem jsme důslední od malička, ale on chce, aby bylo po jeho. Samozřejmě po jeho výlevu vysvětlujeme, proč co a jak, snažíme se aby pochopil, co se po něm žádá a příště jsme se tomu vyhnuli, ale ne vždy to pomůže. STále zkouší velit on.
Už jako malý, když jsme něco zakázali, bouchal hlavičkou o zem vzteky…Pak bylo období lepší, kolem těch 3 až 4 let byl celkem hodný a poslouchal…:-)
Občas už jsem zoufalá. Nebaví mně to věčné dohadování…
Je to u Vás taky tak? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

971
16.3.17 19:47

Jo a ve školce je prý hodný, chytrý, nebije děti, poslouchá. DOma si to pak vynahrazuje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17986
16.3.17 19:50

Třeba s tím koupáním je to u nás stejné, já občas ustoupím a řeknu, dobře koukni se na jednu pohádku a pak se půjdeš koupat, syn má pocit, že má trochu volnosti a né jen tvrdou drezůru a pak se bez problémů chodí koupat kdy chci. S oblékáním to samé většinou když to fakt nejde tak se obleču a vezmu věci a oznámím že supr že já odcházím a on může být doma sám což nevydrží a honem se obleče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
16.3.17 19:55

Tak já teda neporadím, ale máme doma dost podobný exemplář, jen je mu teprve 3,5. Dokáže mě vytočit doběla, třeba když předvádí, že si neumí obout boty. :-D Takže tě můžu jen politovat, protože vím jaké to je. Taky se snažím neustupovat, ale příjde mi, že poslední dobou je to u nás pořád jen kdo z koho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
16.3.17 19:57

JJ, to také tak dělám, to je stejné. Je zajímavé, že on někdy poslouchá krásně a nevymýšlí a pak najednou vymýšlí jednu věc za druhou. A zase přijde takové období… Nevypozorovala jsem, čím to je :-) Snad úplňkem… ;)
Někdy je scéna že mu naliju pití do hrnečku a on chtěl zrovna skleničku a já odmítám to přelít. Jindy je mu to úplně jedno, nebo ZROVNA chce hrneček. Nebo když je u nás někdo na návštěve, sedne se ke stolu a on udělá scénu, že na téééé židličce chtěl sedět on. (poslali jsme jej do pokoje, řev se nedal poslouchat, a at přijde až se uklidní)… Neustupuju. Jindy sedí na kterékoliv židli…
Tak jen mě zajímá, zda je to „normální vzorec chování u předškoláků“… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
16.3.17 20:00

@Anny2148 Přeeesně, kdo z koho. Také umí právě udělat divadýlko, jak mu něco nejde. AAAAle tak strašně přesvědčivě. Já se seberu a odcházím, ale to je zase ryk na celou ulici :zed: Přitom když by na zahradě čekal kamarád, je obutý hned :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1818
16.3.17 20:04

Jako pres kopirak, moc dekuji, ulevilo se mi:-)Kolikrat je mi do breku a rikam si, ze urcite mam ty nejzlobivejsi deti:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
16.3.17 20:07

Holky já jsem tak ráda, že to není jen u nás. Mě z něj už opravdu někdy hrabe. Snažím se mu dávat na výběr (např. chceš zelené nebo žluté brčko, jaké pyžamo, tričko atd.), Všude jinde než doma je zlatej, ve školce ho milují a když má dobrou náladu, tak pomáhá a je úžasnej. A pak mu jebne a předvede mi 20 minutový hysterák kvůli kravině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
16.3.17 20:09

@tini Opravdu? Bože díky ;)
Já už fakt občas uvažuju, jestli jsme něco udělali špatně, ale my jsme vážně rozumní a důslední rodiče… :oops:
Lepší se to v létě, kdy jsou děti pořádně utahaní pobytem venku… A horší se to, pokud jí hodně sladkého (krize byla po oslavě u babičky, mohl(i) všechno a nacpaní k prasknutí a pak byla hrůza).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
16.3.17 20:17

@Anny2148 Přeeesně. Když má „dobrý den“ je to skvělý kluk, pomáhá, vaříme. ALe mě to tak mrzí ty hysteráky. Vyčerpává mě to a vždycky mě to tak nějak zklame. Kvůli úúplný kravině. Říkám si že je to asi normální „dětský“ móres, ale pak jsem zbytek dne ovlivněná a mám horší náladu.
Asi jako v tom vtipu, jak příjde maminka se zlobivou holčičkou k psycholožce, holčička tam strašně zlobí, skáče po stole, po židlích. A maminka: „Kamilo, uklidni se… Kamilo, uklidni se. " Paní psycholožka ji chválí:“To je moc hezké,, jak ji uklidňujete klidným hlasem, to je dobře! " A maminka říká: „Né..Kamila jsem já, ten spratek se jmenuje Sofie.“ :mrgreen:

Příspěvek upraven 16.03.17 v 20:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
16.3.17 20:17

Hmm, nejvíc potěší, když člověk zjistí, že v tom není sám :lol: :mrgreen: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 20:24

Dobrý večer, my jsme také měli dost šílené období, syn má 1,5roku a taky jsem nevěděla jak na něj, po dobrém nebo po zlémsice ups malá chyba dopsáno níže omlouvám se

Příspěvek upraven 16.03.17 v 20:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
16.3.17 20:31
@Ráchelia píše:
@Anny2148 Přeeesně. Když má „dobrý den“ je to skvělý kluk, pomáhá, vaříme. ALe mě to tak mrzí ty hysteráky. Vyčerpává mě to a vždycky mě to tak nějak zklame. Kvůli úúplný kravině. Říkám si že je to asi normální „dětský“ móres, ale pak jsem zbytek dne ovlivněná a mám horší náladu. Asi jako v tom vtipu, jak příjde maminka se zlobivou holčičkou k psycholožce, holčička tam strašně zlobí, skáče po stole, po židlích. A maminka: „Kamilo, uklidni se… Kamilo, uklidni se. Paní psycholožka ji chválí:“To je moc hezké,, jak ji uklidňujete klidným hlasem, to je dobře! " A maminka říká: "Né..Kamila jsem já, ten spratek se jmenuje Sofie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: PS: Mám doma pětileté dvojčata.Příspěvek upraven 16.03.17 v 20:18
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 20:36

Dobrý večer, my jsme také měli dost šílené období, syn má 1,5roku a taky jsem nevěděla jak na něj, buď po dobrém, nebo neustalé vysvětlování, opakování nebo po zlém, křičení, rozčilování nic nepomohlo.Byla jsem psychicky na dně a pak přišel pro nás zázrak v podobě Výchovy nevýchovou, na placený kurz nemám penízky ale i těch pár videií zdarma a na facebooku mi otevřelo oči a náš syn se nuevěřitelně sklidnil zároveň se mnou.Sice jsme ještě na začátku a syn se občas zkouší vrátit do starých kolejí ale když vidí že reaguji jinak tak hned přestane. Proto se milé maminky jukněte na jejich webovky a uvidíte mě ze začátku to přišlo jako další plané žvásty, ale tonoucí se stebla chytá a ikdyž syn ještě moc nemluví rozumí mi a já jemu a teď je to sním o dost jednoduchší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
16.3.17 20:39

Ten vtip je výbornej, ale to naše zvíře by bylo u psycholožky hodné a zlaté. A jen by jsme odešli, tak by mi předvedl, že on tady rozhoduje. Jo a taky na mě zkouší výlevy typu: „ty musíš…mi to koupit, udělat to, dát mi to atd.“ A u toho stojí proti mě a šermuje ručičkou a ječí na mě. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama