Skoro 4-letý a chování

346
16.3.17 16:23

Skoro 4-letý a chování ve školce

Dobrý den maminky, jdu si pro radu. Už nevím jak dál se svým skoro 4-letým synem. Jeho chování ve školce je naprosto nevyhovující-podle učitelek. Nechová se jako všechny děti. Např. když se jde dělat kolo kolo mlýnský on se sekne a nechce, všechny děti při odchodu řeknou ahoj ale on ne, při příchodu do třídy kdy na něj všichni hledí odmítá pozdravit-stydí se. Zákazy, podle slov učitelek prej nesnáší-vzteká se. Oběd ho musejí krmit, jelikož sám nechce jíst. Přitom jsem jim už na samém začátku školního roku řekla že jíst lžičkou umí, ne oni ho nenechají o hladu-nakrmí ho :pocitac: :pocitac:. Přitom doma je naprostý opak. Dojede kamarád, známý řeknu-pozdrav-pozdraví, řekne se nějaký zákaz není problém poslechne, jdeme pracovat (malovat, vystřihovat,…) není problém. Jíst jí normálně sám, nikdo ho nekrmí. Umí skládat oblečení. Je hodný, poslouchá. Už fakt nevím jak mám synovi vysvětlit že musí poslouchat, musí být hodný a jíst sám. Každé ráno mu to pravím ještě ve školce, no bohužel asi to jde mimo :zed: :zed: :zed: Každý den si připadám jak idiot když si musím vyslechnout od učitelky co zas nechtěl dělat(podle jejich slov dělá si co chce)a mám vlastně nevychovaného spratka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2686
16.3.17 16:37

Ja bych ucitelkam znovu rekla, at ho nekrmi, my jsme to treba psali do dotazniku, jak se maji chovat k diteti u jidla a podobně. Nemyslim si, ze by byl tvuj syn nevychovany. Nevimy proc ho ucitelky nenechaji jen pozorovat. Nemuzes to jit vyresit s reditelkou, kdyby ucitelky nereagovaly na tvou zadost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6688
16.3.17 16:44

No, se zbytkem neporadím, na jednu ale asi chápu učitelky, že s dítětem, se kterým je „těžká domluva“ se blbě pracuje. Možná by bylo dobré zapátrat, proč je ve školce takový :nevim: Jinak s tím jídlem, naši Kamilu taky učitelka krmila bylo mi řečeno, že když vidí, že ji to vyloženě nechutná, že ji nenutí ale je jim blbé, když rodiče platí stravu, že dítě jde ze školky hladové jak šakal-bylo to taky kolem toho 4tého roku.Pak se to v ní nějak zlomilo a už jí sama bez problému(to co ji chutná, jinak nejí nebo jen něco)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
16.3.17 16:51

Mně z toho tvého popisu připadá, že chlapeček trošku vybočuje z řady, není to ten „ideální stádní typ“, trošku se liší a paní učitelky s tím mají problém. Rozhodně mi nepřijde jako nevychovaný a přiznám se, že když čtu pokaždé takové diskuze, tak jsem šťastná za naši školku a učitelky, které moje děti mají. Já mám taky mladšího synka nestádního, silného introverta a podle popisu by vaše paní učitelky s ním měly taky tedy velký problém.

S jídlem sice problém nikdy nebyl, ale X měsíců byl typ tichého pozorovatele, kdy se nechtěl do těch hromadných aktivit zapojit, nechtěl kreslit, nechtěl zpívat… tak to zkrátka nedělal. Nechaly ho být, každý den to zkusily. Za pár měsíců to najednou šlo. Ve školce nemluví dodnes. Po půl roce začal říkat dobrý den a od ledna přidal nashledanou. Spolu s pokýváním jo a ne je to jeho jediná školková komunikace. A ještě tedy zpívá.

Nikdy nebyl žádný problém, naopak. Učitelky mi ho hrozně chválí. Zkrátka ho berou takového, jaký je. Netlačily ho do ničeho, kde se necítil dobře, daly mu čas a respektují tam tu jeho introvertní povahu, stydlivost, citlivost a nesmělost. Vždycky měly zájem, aby se v té školce cítil dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
16.3.17 16:55

U toho jídla si svým způsobem na sebe učitelky siji bič samy. Pokud matka řekne, že dítě jíst samo umí, zbytečně krmí, měly říct ale Pepicku, maminka říkala že sám jíst umis, tak jez, pokud nebudeš, budeš mit hlad.
U toho cvičení a aktivit, nenutit, ale nebude si hrát a bude sedět na židlicce, pokud se bude chtít přidat přijde a věř, že dlouho to nevydrží. Jestli ho tlacej, nedivím se že se zapre. Ale to by ty ucitelky měly vědět jak na něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 17:07

Nevím jak u tvého syna, ale můj, tehdy čtyřletý se nechal několik týdnů převlékat a krmit, já o tom nevěděla-vždycky jsem se třeba zeptala učitelek jestli byl hodný-odpověď ano. Jestli jedl-odpověď ano. Až mi to jednoho dne vyzvonila kuchařka, mě málem vezli do bohnic. Hned šel na pranýř a co myslíš, měl z toho děsnou pr..del, protože je samozřejmě samostatný od dvou let. A učitelky nestačily valit oči, když se šel normálně obléknout a byl co pět minut hotový-a sampzřejmě z toho měl dlouho náramnou legraci.
Jinak syn taky není moc kolektivní typ, ale poslechne je, po kolektivní hře jim nedávno sdělil,,a to už je konec? Bezva, to už se můžu zase vrátit ke svý rozdělaný práci, že paní učitelko. a pokud by to bylo možný, příště bych se raději neúčastnil, děkuju."
Takže si svým způsobem taky užijou :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
16.3.17 17:12
@Borůvka1990 píše:
Nevím jak u tvého syna, ale můj, tehdy čtyřletý se nechal několik týdnů převlékat a krmit, já o tom nevěděla-vždycky jsem se třeba zeptala učitelek jestli byl hodný-odpověď ano. Jestli jedl-odpověď ano. Až mi to jednoho dne vyzvonila kuchařka, mě málem vezli do bohnic. Hned šel na pranýř a co myslíš, měl z toho děsnou pr..del, protože je samozřejmě samostatný od dvou let. A učitelky nestačily valit oči, když se šel normálně obléknout a byl co pět minut hotový-a sampzřejmě z toho měl dlouho náramnou legraci.
Jinak syn taky není moc kolektivní typ, ale poslechne je, po kolektivní hře jim nedávno sdělil,,a to už je konec? Bezva, to už se můžu zase vrátit ke svý rozdělaný práci, že paní učitelko. a pokud by to bylo možný, příště bych se raději neúčastnil, děkuju."
Takže si svým způsobem taky užijou :zed:
:mrgreen: :mrgreen: dobrej kousek…
Moje malá tuhle přišla k uučitelce dala jí pyzamo a řekla na oblec mě… V prosinci ji byly 3 roky…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 17:20
@medunka23 píše: :mrgreen: :mrgreen: dobrej kousek…
Moje malá tuhle přišla k uučitelce dala jí pyzamo a řekla na oblec mě… V prosinci ji byly 3 roky…

Jj, oni to uměj-očůrávat dospělé :mrgreen: Zkoušej to, záleží, kdo jim na co skočí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
16.3.17 17:23

@Borůvka1990 Nám učitelka říkala že dobře perlej, nejlepší hláška ale to mě maminka nenaucila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 17:26
@medunka23 píše:
@Borůvka1990 Nám učitelka říkala že dobře perlej, nejlepší hláška ale to mě maminka nenaucila :mrgreen:

Jj, přesně tak. Oni vypadají jako andílci, přitom to jsou přechytračelí ďáblíci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1834
16.3.17 17:41

Já teda taky nechápu, proč nutí sotva čtyřletého ke kolektivní zábavě. A já si doteď pamatuju, jak jsem nesnášela pokyn abych pozdravila, protože jsem se taky stydela a než jsem se rozhoupala, tak uz bylo:To neumis pozdravit? A to jsem byla vetsi, ale proste jsem se styděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
678
17.3.17 08:03

Já rozhodně souhlasím s názorem, že s tvým synem je naprosto vše v pořádku a jediný, kdo to nezvládá, jsou paní učitelky - mají na to přece školy, aby věděly, jak k různým dětem přistupovat! Jen mám obavy, aby se to chlapečka nějak osobně nedotklo, to jak o něm učitelky mluví (možná i před dětma, kuchařkama apod.), aby si opravdu potom nezačal myslet, že je takový, či makový :(. Pokud máš možnost, podívej se po jiné školce a uvidíš, že budeš překvapená, že najednou problém nebude ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
17.3.17 14:17

@Fima TAky bych chtěla takové hodné a chápající učitelky pro svého syna až půjde do školky. Tak by to mělo, dle mého, být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama